Skupina vězňů, kteří byli odsouzeni k trestu smrti, dostane lákavou nabídku. Buď odmítnou a zemřou v cele, nebo se budou účastnit nejnovější reality show. Ale nečekejte žádného Big Brothera. Tahle zábava je postavena trochu na něčem jiném. Odsouzenci budou postaveni do nelítostné a smrtící arény, kde budou čelit jak sobě, tak prehistorickým zabijákům. Může tohle vůbec někdo přežít? (topr harley)

Stejšn

Moderní  laciná variace na Running mana (nebo jak jsem se tu dočetl - na Hunger games) a popravdě ne úplně špatná. Já se celkem bavil. ()

curil

Kupodivu to není tak špatné, jak jsem očekával. Animované triky jsou na dobré úrovni; nemohou sice konkurovat Spielbergovu "parku", ale úroveň vyspělé počítačové hry dosahují. Oproti trikům v podobných filmech Syfy/Asylum jsou o pár levelů výše. Tyrannosaurus rex je v pořádku, ale proč vězně ohrožují býložravci jako brontosauři nebo triceratopsi, je malý lapsus scénáristy. Jinak námět nelze brát vážně a asi ani autory tak brán není, což je vidět z několika scén vyznívajících (nechtěně?) komicky. Logika také není silnou stránku příběhu a od počátku je jasné, že nevinně odsouzený chlápek za smrt své ženy bude favoritem na vítěze, zvláště když mu fandí milióny diváků u obrazovek včetně jeho dětí věřících v nevinu. Jak se tato vražda v závěru vysvětlí, to je taky na pováženou. Pro mě vesměs neznámí herci, ale tentokrát nemám žádné námitky, uhrají si svoje. ()

ostravak30

Nápad to není až tak originální. Tedy ve spojení dinosaurů a virtuální techniky ano. Ale jinak jsem již viděl film, kde odvezli vězně na ostrov a diváci mohli sledovat, jak se mezi sebou zabíjí. Hlavní problém vidím v hodně slabých efektech a scénáři jako takovém. Hlavní hrdina vlastně ani není žádný bijec. Jeho přežití doprovází pořádná porce štěstí a také pomoci od ostatních - zvenku i zevnitř. Konec je předvídatelný a ačkoli jediný skutečný dějový zvrat je trochu překvapivý, zbytek filmu je převážně podprůměrný. ()

Pecan206

Zabij, nebo budeš zabit přes virtuální realitu, všichni proti všem a dinosauři proti všem. Čekal jsem, že to bude horší, vcelku pohodové Béčko ()

Tunheber

Předvídatelný děj, strašné vizuální efekty a navíc to dávali na Prima Cool po desátý hodině, stejně jsem si dovolil udělit tomuto filmu dvě hvězdičky.. Bylo to za snahu? Pobavil mě tento film? A nebo se mi v hloubi duše vlastně celkem líbil? To zůstane navždy tajemstvím. ()

Pan.Antonin

Po povedeném třetím Jurském světě jsem dostal chuť na další dinofilmy a protože kvalitních existuje minimum, jejich fandové musí vybírat z méně zdařilých kousků. Jurské hry patří v rámci podobných dinosauřích srand k tomu lepšímu. Tato prehistorická verze Hunger Games totiž V RÁMCI KONKURENCE nabídne lepší trikovou stránku i herecké výkony a obsahuje i humorné prvky. Hlavně pouštní finále se povedlo. Dám tři hvězdy s odřenýma ušima, ale přesto mám pocit, že se to dalo i s těmito prostředky zvládnout ještě o něco lépe. ()

jeany23

Na pohled zajímavá partička nejhorších vrahounů včetně kanibala, dvou drsných holek a jednoho nespravedlivě odsouzeného slušňáka se snaží přežít a přitom si navzájem jdou po krku.,,Mohl z toho být průser, ale kupodivu to funguje i bez holywoodského megarozpočtu a známých ksichtů. Děj hned od začátku slušně odsýpá, a i když je i blbému jasné kdo to celé vyhraje, nedočkavě jsem čekala, jakou kdo zemře hroznou smrtí. Raptoři a T-Rexové jsou vytvořeni dostatečně solidně, aby to nervalo oči a posledních 15 minut nabere slušné obrátky. Osobně by mě zajímal hlubší vhled do nitra vrahounů, hlavně motivace k vraždění u té mladé holky, která.......ale ne, spoilerovat radši nebudu. Zkrátka, příjemná jednohubka na páteční večer ()

bicekz

Zajímavý nápad, ale zpracování je slabší. Celý děj her se odehrává pouze ve virtuální realitě, což mě zklamalo, i když je tento virtuální svět provázán bolestí a smrtí s realitou. "Soutěžící" o svobodu jsou z většiny nesympatičtí, kromě jednoho se jim ani nedá fandit. Dinosauři se objevují spíše sporadicky a dokonce by si soutěžící vystačili, kdyby si to rozdali mezi sebou. Mé mínění trošku zlepšil závěrečný překvapivý zvrat, jinak je to bída. Přesto bych doporučil zhlédnout fanouškům Jurského světa/parku nebo Hunger games - tento film je slabší mix zmíněných filmů. ()

goauld

Možná budu vypadat trochu staromódně, ale... Co mi tento počin přinesl?? Vy, co jste dříve narození určitě víte, co je to tzv. třetí kopie ;-) .....ááááno správně - třetí kopie z VHSky, co jsme ještě za komančů tak často prováděli, abychom se mohli nabažit,..... třebas Běžícího muže s naším nestárnoucím Švajcíkem ;-) A toto v podstatě bylo totéž.... Originál v podstatě byl v ČSSR nedostižný (Running Man) a tak doputovala kopie už na BASF 200ce. Tu pak nějaký šmelinář překopíroval a vznikla druhá kopie (Hunger Games). Samozřejmě, že kopie z kopie už teda není zrovna ono... obraz už je mázlý, ale pořád se na to krásně dá koukat ;-) No, ale pak se zase najde někdo, který z této kopie udělá další kopii (Jurassic Games). Na tuhle se už moc koukat nedá, protože už sem tam vypadávají barvy a obraz už je natolik rozmazán, že jsou vidět pouze polocelky a co je v dáááli už je nejisté ;-) A to přesně se stalo u tohoto snímku, který v podstatě věrně vykrádal oba předešle zmíněné filmy. Zatím co "Áčkový" Běžící Muž (z roku tuším 1984) byl v té době neskutečným trhákem a i po 30ti letech se stále dá na něj koukat, na tento snímek, který věrně vykrádá celou nosnou linku (neprávem odsouzený muž - fanatický moderátor - zlá televizní korporace ovládaná prohilou justicí) vcelku velmi brzy zapomenete. Kvalita digitálních ještěrů je v 21století standard, s osazenstvem už je to horší. Já si jen řikám, že to pořád někoho stále baví dělat kopírku a navíc s prošlým tonerem... ()

TomQ

Mix Hunger Games a Ready Player One, který ale ani jednonu z těchto filmu nesahá po kotníky. Oproti Ready Player One je zde mnohem méně uvěřitelný způsob využití VR technologie, který ani není ve filmu vysvětlen. Postavy stojí s VR brýlemi (design cca roku 2020) na očích v nějakém transu a ovládají kompletně svou postavu ve virtuálním světě, navíc i cítí bolest. Zřejmě nějaké dokonalé napojení na mozek, které ale není nijak naznačené (v závěru je vidět, že opravdu stačí jen nasadit brýle) a navíc nedává moc smysl, proč teda není stejně do mozku "implantován" i obraz. Způsob vykreslení virtutálního světa je až "nerealisticky realistický", autoři se ani nepokusili přidat nějaký náznak nedokonalostí či dokonce grafických bugů. Celkově tak divák docela tápe v tom, jestli to je reálné nebo ne. A oproti Hunger Games zase tenhle film prohrává celkovým pozadím, je zde jen nudný boj vězňů. Postavy jsou nesympatické, charaktery nevysvětlené, kladný hlavní hrdina tak nějak vyplývá až postupně a závěr je nemastný neslaný. Soutěžící umírají defacto náhodným způsobem (což ale asi odpovídá tomu, že to řídí režisér hry a vůbec nejde o jejich schopnosti). CGI zvířata (dinosauři a tygr) jsou slušní, ale je tu klasický problém béčkových filmů - zakomponování CGI do hraného světa, které prostě chvílemi řve amatérismem. Ale průšvih to není, dívat se na to dá. ()

Tina.T

Nemůžu uvěřit, že jsem to dokoukala až do konce :-) Tohle je přesně echt béčko na půlnoční představení na festivalu ve Varech. Přes den jste viděli tři filmy, z toho jeden tak depresivní, že je to na mašli, jste uchození, potkali jste 48 celebrit, z posledního jídla u stánku vás bolí žaludek, ale to nevadí, protože máte v sobě tři kalíšky třináctého pramene, neboli Becherovky. Je půlnoc, sedíte v sále s podobně naladěnými spolufestivalníky a teď vám pustí tohle. Ze začátku nevěřícně zíráte, pak se začnete smát (a vždy na místě, kde to autor rozhodně nezamýšlel) a film dostává úplně jiný rozměr. A pak už si jen říkáte - víc krve, málo psychopatů, ta kytka vypadá jak Adéla, ale ta byla lepší trikově, ten T-Rex má snad lobotomii, nebo co... a tak se pěkně prosmějete půlkou filmu až k půl třetí ráno, kdy klopýtáte utrhnout pár hodin spánku, před dalším filmovým maratónem.  A jste celkem spokojení. Takže do Varů ano.  Ale v běžném kině, nebo za střízliva, to bych autora strčila do té virtuality taky, aby si to zkusil. ()

zikacek

Co musím zmínit jsou postavy, nejen že každý má svou vlastní osobnost, ale od začátku jsou představené v klidu ikdyž dobře, takže se v tom divák neztratí. Ze všech tvorů je stejně největší predátor člověk. Efekty na béčko skvělý. Hvězdička navíc za moderátora. ()