Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

Harrman

4*. Je to super komedie. 5* nedávám, protože v traileru a na plakátu to vypadá, že Rock tam hraje půl filmu.. Nakonec tam je sotva 1 minutu a to je bída ()

Fibonacci

Film ako taký je v poriadku. má svoje fajn postavy, ktore držia sceny, má svoje vtipné reči, má svoje motivačné reči, má svoje klasicke klišé, má svoju dramaticku stranku, má svoju šporotvú stránku, atd. jediné, čomu nerozumiem je celý ten cirkus kolo toho wrestlingu 😂😂😂 👀nerozumiem tomu a asi nepochopim. je to asi "šport" len pre vyVOLených amíkov. jedine oni to vedia pochopiť🤩prisambohu, to sme na tom fakt tak zle, že mame jasať nad wrestlingom⁉️každopádne film je ok, rock zase sympoš, takže nevidím🚧. ()

CaptainPixel

Dojemny pribeh o tom, jak mela mlada holka z Norwiche WWEtsi koule, nez jeji bracha a dotahla to na vrcholna divadelni prkna v USA. Skrz na skrz predvidatelne vcetne bodu mrazu ve 2/3 stopaze. Dwayne i Vince jsou tam jenom proto, aby pritahli vic zadku do sedadel v sale a skvele hlaskujici Nick Frost ani "stara Lanisterova" to zachranit nedokazi. Typicka rychlokvaska a oddychovka. ()

Zaks

Celý film je vyskladaný z klasických šablón, miestami až moc tlačil na emócie, nič prekvapivé v ňom nie je. Škoda, že sa z komédie postupne mení na drámu. Fanúšikovia WWE sa určite potešia, kto sa o tento šport moc nezaujíma (ako ja), tomu to asi až tak veľa nepovie. Scény s Rockom mi prišli dosť zbytočné, aj keď vlastne hral sám seba :-). Nebyť trefných hlášok Nicka Frosta, hodnotenie by som dal nižšie. Vtipné mi prišlo, že skutočná Paige, ukázaná v záverečných titulkoch, vyzerá lepšie ako herečka, čo ju hrala, väčšinou to býva opačne. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jmenuji se Paige a teď tady vládnu Já!" Perfektní rodinný film o wrestlingu a světě okolo něj. O rodině, která zná jen jedinou věc a tou je Wrestling. Jejich největším snem je dostat se do prestižní WWE ligy, což se nakonec nejmladší z nich podaří. "Neděláš to pro sebe, děláš to pro rodinu." Vedle charismatické hlavní postavy Paige, kterou skvěle hrála Florence Pugh, je zde výborný i Vince Vaughn či Nick Frost a pobaví i scénky s Dwaynem Johnsonem. Dalším pozitivem je bezpochyby fakt, že to vychází z reálného příběhu. Příběhu Saraya-Jade Bevis. - 100%. ()

r3musko

Tento film nezmenil môj názor na Wrestling, naopak ho ešte utvrdil. Tento šport / divadlo / šou, či čo to vlastne je, je maximálne stupídny a nezmyselný. Naopak film je celkom zábavný a hlavne veľmi dobre obsadený. Formulka “natočené podľa skutočnej udalosti” funguje. Pozor, malý spojler - zaujímavé je, že prakticky nemá záporáka. Aj tí čo sa zdajú byť zlí sú nakoniec dobrí. Snáď som veľa neprezradil. ()

BlackBarron

Hezký oddechový životopisný film o wrestlingu s vynikajícím obsazením. Musím o tom říct víc? Přes den to zabaví a večer u toho neusnete. Má i hlubší záměr a poselství, co víc po takovém filmu chtít? 75% ()

tomindel

Vynikajúci zážitok od začiatku až do konca príbeh o (spoiler) vychádzajúcej hviezde ktorá je ako šedá myš medzi ostatnými tak isto aj veľmi zaujímavé rodinné príbehy .. všetko do seba pekne zapadá a veľmi milo pôsobí . Film som.si veľmi užil a ešte k tomu podľa skutočných udalostí. Paige sledujem sem tam aj v normálnom wrestlingu tak že to bola lahôdka pozerať sa na ňu vo filmovej podobe . Hodnotím 75% ()

jethrotull odpad!

To uz su ludia fakt tak tupi ze tejto hovadine davaju take vysoke bodovanie? Uz sam princip wewstlingu je do neba volajuca picovina a nezmysel co nema so sportom nic spolocne.Je to dementne divadlo pre slaboduchych a tomu zodpovedal aj film.Pre mna absolutna sracka. ()

m62

Sklamanie. Sľubný rozbeh s čudnou rodinou posadnutej wrestlingom pretĺkajúcou sa na najspodnejších priečkach hierarchie tohto "športu". Lenže potom sa dej zvrtne smerom k typickému kariérnemu filmu plným najotrepanejších klišé a nabubrelých fráz. Takýto príbeh sme už videli nespočetnekrát v lepšom i v horšom prevedení. P.S. Že The Rock hral v tomto filme iba 10 minút bolo veľké šťastie, lebo tých 10 minút bolo najtrápnejších z celého filmu. Ešte dodatočná poznámka. Pozrel som si Paigin životopis na wikipédii a film bol silne, silne zjednodušujúci. Ich rodina neboli až takí lúzri ako vo filme a ani jej kariéra taká raketová. Paige zápasila v rade európskych krajín a neskôr v nižších súťažiach v USA, kým sa dostala k majstrovskému zápasu. ()

ZpocenaBozka

Film relativně dobrý. Po tvůrčí stránce asi nelze nic vytknout. Ovšem wrestling je něco co vůbec nechápu. Tento film mě v tom jen více utvrdil. Do teď si kladu otázku zda se dá těšit na titul když jedete podle scénáře a jen ukazujete nacvičené figury. Proto taky asi moc nechápu ani tento film a musím hodnotit ze solidarity k američanům místo dvou hvězd, alespoň za tři. ()

MatoPalkes

Fakt podarený feel-good film s výbornou Florence Pugh. The Rock si tých svojich pár minút vždy dokonale ukradol pre seba a veľmi pozitívne prekvapili aj vedľajšie postavy. Potešili záverečné reálne zábery. ()

Karel321 odpad!

Asi nejhorší britský film. Pokud by film důsledně rozlišoval mezi zápasem a divadýlkem, tak ok. Ale to se tam neděje. Děti se perou doma a tak neskutečně debilně předstírají škrcení a držení, že nevěříte svým očím. Nechápu jestli zrovna trénují wrestling, tedy divadýlko, nebo se mají podle scénaře jako fakt prát? Miloš Zeman by předstíral bitku líp. Při zápase diváci fandí. Děti se při zápase snaží jako zápasit, ale dělají wrestling, tedy secvičené divadlo. O co se jako snaží? Kurva tohle teda ne. Debilita na entou. ()

F_FF_Brukner

Na tenhle kousek mě přivedlo pátrání v životopisných filmech, které semotamo preferuji pro jejich zdánlivou autenticitu spočívající v rámcovém pocitu, že se něco takové někdy někde zřejmě skutečně událo. Problém u filmů dle skutečných událostí tkví v čemsi, co nazývám „vrstveným subjektivismem“. Účastník události ji popíše ze své subjektivní perspektivy, tj. neobjektivně. Jeho subjektivní popis subjektivně přepíše autor knižní předlohy; tu subjektivně zpracuje autor scénáře, který pro změnu pochopitelně opět subjektivně převede na plátno režisér, přičemž na výsledku se podepíší herecké výkony, střih, kamera, hudba a tuna dalších aspektů, což jsou de facto další dílčí interpretace původního příběhu. Takže „životopisné“ filmové počiny bývají zpravidla autentické hlavně tím, že se trefí správně alespoň do jmen… Jinými slovy nežiju v domnění, že to, na co se koukám, se skutečně odehrálo tak, jak mi to běží před očima. To mě ve většině případů přiměje k tomu, že se o danou látku či osoby zajímám s broukem v hlavě jménem „Jak to teda, krucisedinka, vlastně bylo“. Nu a tím vším chci říct, že tady mě nic takového nepotkalo a příběh hlavní hrdinky a její Kelly Debily mi byl vcelku buřtšumák, protože za a) mě bojové sporty neberou a za b) když už, tak nepovažuju za bojový sport cirkusovou show, při níž se zraníš, tak akorát když omylem netrefíš pečlivě nacvičenou sestavu. Z tohohle úhlu pohledu mi pak přijde legrační, jak svá vítězství tihle živí komiksáci emotivně prožívají a jakou diváckou obec si taková blbina dokázala vybudovat. Takže na vině mé nelibosti nebyl ani tak film jako takový, jakožto spíše látka, kterou zpracoval. Odhlédnuto od toho, je to fajn průchozí podívaná, tj. po druhé už to pravděpodobně nikdy nepotkám. Za zmínku stojí jistě i proměna sociopatické vraždící maminky lvíčků bojující o železný trůn, Leny Headey, jejíž identifikace mi chvíli trvala, a bez mučení doznávám, že několik vtípků bylo z ranku legračních a neblbých. Takže why not. ()