Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

belinko

Pekná oddychovka, jednohubka, ktorá neurazí a nakoľko je inšpirovaná skutočným príbehom, tak i poučí. Ako fanúšika WWE ma to potešilo, najmä cameo roličky ostatných wrestlerov. ()

bonovox

Wrestling, šport ktorý osobne príliš nechápem a vôbec už to čo je na ňom také príťažlivé, ale...tento snímok dokonale vykresľuje skutočný životný príbeh dnes už slávnej zápasníčky Paige. Tvorcom sa skvele podarilo preniesť do filmu všetky potrebné aspekty, od skvele vybraných hercov, vtipných hrášok až po celkový feel good pocit z videneho. Ja som si to užil. 80% ()

PTuranyi

Za prvé nie som fanúšikom wrestlingu čo rodina Knightových, ktorá sa stala predlohou tohto filmu zjavne je. Film začína ako druhotriedna americká komédia: bláznivá rodina a trápny humor. Plus Dwayne Johnson a Vince Vaughn k tomu akoby "Vybíjená: Běž do toho na plný koule" nebol dosť strašný film. Lenže to nie je to nie je vtip, to je realita a niekto takto skutočne žije. Takže film sa zrazu mení na osobnú drámu prepletenú prvkami "from zero to hero". Produkcia je dobrá ale nedokáže sa rozhodnúť čo sa film chce vlastne vytvoriť, tak preskakuje medzi trápnou komédiou, drámou a lacným hrdinstvom. Niekedy sa to podarí hladko a niekedy je to úder basebalovou pálkou medzi oči. Najtrápnejší je nakoniec pocit prekvapenia pri niečom takom zohratom ako je wrestling. Ale ako som už spomenul, wrestlingu nefandím a ani nerozumiem. 45% ()

Mukade

Velikánske prekvapenie. Podľa plagátu to vyzeralo ako ďalšia Rockova ako - tak zábavná plytká somarinka... A nakoniec, all-around 5**. Skvelý, veľmi touching film. ()

RavenSpector

Kdyby byl wrestling sport tak tohle je nejhorší sportovní film co jsem zatím viděl. Naštěstí to sport není. Takže je to jen obyčejný, rádoby dojemný film o wrestlingu. Bod za Cersei a bod za Warhose Jendu ()

asdfasdf

Celkem kvalitně zpracovaný snímek, podložený občasným jemným humorem a navíc pokud je podle skutečné události, tak nemám moc co dodat....... Moc velcí fanoušci wrestlingu si jej ale asi moc neužijí, ale komu toto nevadí, tak by se mu měl snímek zamlouvat. Jinak výstupy Dwayne Johnsona byly opravdu dobře udělané a moc jsem se u nich bavil. ()

Martin.O

Parádní feel good sportovní drama,který si mě totálně získalo. Sympatické herecké obsazení,skvělí Vince Vaughn. Jednu dobu jsem WWE sledoval a zrovna Paige byla jedna z prvních wrestlerek které jsem fandil,takže jsem se na tento film docela dost těšil,a vyplatilo se,je to pecka ! Jeden z nejlepších filmů roku 2019 ()

Razz

Dobre plynúca oddychovka nielen pre fanúšikov wrestlingu. Pozitívom je bezpochyby fakt, že vychádza z reálneho príbehu, aj keď ho samozrejme presne nekopíruje. Florence Pugh sa zhostila úlohy i žánru veľmi slušne. Ak by som mal byť úprimný, lepší film by z toho mohol byť, keby príbeh Paige dotiahli do konca a komédie by sa stala dráma. To je ale pravdepodobne pre WWE i hlavnú hrdinku neprijateľné. ()

HMTD

Předně, kdyby chtěl někdo adaptovat Warhammer a potřeboval obsadit trpaslíka doufám, že tu roli dostane Nick Frost, já toho herce zbožňuji už od počátků éry s Peggem a i když peg hraje ve velkofilmech tak Frost mívá víc prostoru a zajímavější rozsah rolí. Co se týče wrestlingu tak o tom nevím nic, vždy mi přišlo, že to musí být z velké části nahrané, protože některé "akce" na bojišti prostě nedávají smysl, no tak částečně se mi to i potvrdilo. Dokonce i jako člověka který se o sport nezajímá, mne film bavil a váhal jsem zda tři nebo čtyři hvězdy, tak nakonec tři. ()

Camel91

Dobrý příběh dle skutečných události se sportovní tématikou okolo wrestlingu, řešení rodinných vztahů a spoustu klišé, ale film neurazil. ()

Moonwalker

Příjemná oddychová záležitost, v hlavní roli Florence Pugh je okouzlující a zahrála to fakt skvěle! To nemluvím o Rockovi, který to zahrál taky dost dobře. Já ve psaní recenzí na filmy nejsem úplně dobrý, ale tenhle film se mi opravdu líbil. A můžu jen doporučit. Tím že rád sleduji filmy dle. skutečných událostí tak je to jeden z těch filmů u kterých jsem se i zasmál. Parádní :) ()

dudel3333

Zo zaciatku skvela komedia,potom iba klišoidna drama s moralnymi ponaučeniami....kde modelky dvihaju pneumatiky akoby sa nechumelilo a poriadna baba ju ani nezdvihne.Slubny rozbeh končiaci ako moralny happyend ()

Tomulka

Chvílemi nudné, ale bylo to o rodině a o vztazích v ní. A Florence Pugh roli podala opravdu dobře. Velmi mne zaujal herecký výkon Vince Vaughna vytřískal z toho mála opravdu hodně. Lena Headey a Nick Frost představili také velmi dobré výkony a to nakonec dělalo film zajimavý. ()

medveed

Až těžko uvěřitelný příběh s mnoha klišé, který se však reálně stal! Skvěle natočeno a zahráno (Vince Vaughn je TOP). Ve filmu si střihne roli, nebo se alespoň mihne, řada hvězd WWE. Shrnuto, pokud trochu víte, co je to wrestling, přičtěte si jednu hvězdu. Stejně jsem to udělal i já :-) 100% ()

Mirabony

Film z prostředí WWE . Bavil sem se, jen škoda, že je tam taková ta pachuť kterou maji tyhle americký filmy o splněných snech, ale i tak za 4. ()

Ondak

Pokud budeme brát film jako životopisný, tak se jedná o dobrý nadprůměr. Film se ale tváří jako komedie a to mě vůbec nebavilo, z tohoto hlediska mi film vtipný nepřišel. A vlastně, že se jedná o film podle skutečnosti jsem se dozvěděl až na konci ze skutečných ukázek ze života a pak po přečtení zde. Jako komedii nedoporučuji a jako životopisný film ano. Takže dobré 3 hvězdy. ()