Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Jean musí zápasiť nielen so svojou novo nabitou a nestabilnou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi. Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (Jessica Chastain), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily. Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu. X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi. (Cinemart SK)

DiableBlanc

Úplně jako první větu bych dal, že mě - snad poprvé v životě - neskutečně nadchnul soundtrack filmu ...jinak film je laděný do temnějšího rázu a - minimálně pro X-Men fanoušky, co už tohle universum znají - je předvídatelný ...což mu ovšem nebere na kvalitách ...vrací se staří známí, spojují se proti velkému "zlu" ...film se hodně obrací na emoce, což je za mě hezký znak ...a určitě mě film potěšil více než předchozí Apocalypsa ()

NagatoPein

Bravo! Avengers účte sa. Konečne dobrý superhrdinský film. Dramatické , ľudské a rešpektuje to charaktery a ich vývoj. Skvelá kamera, skvelý scénar. Takto to ma vyzerať. Postavy sa vyvijaju ale zároveň rešpektujú svoju minulosť a celé to dáva zmysel. Záporak je akurat taky ako potrebujeme vedieť aa celé je to najmä o x-menoch a emociach. Ďakujem za prinavratenie ctii žánru . ()

JayJay5

Nebyl to tak hrozný film, jak jsem si myslel. Na základě hodnocení, která byla hrůzostrašná, jsem byl nahlodaný k tomu, že do kina ani nepůjdu. Naštěstí jsem šel a udělal jsem dobře. Film měl svižné tempo, hrdinové byli zajímaví, nebyli černobílí (až na ufouny) a akční scény byly výborné. Jasně, celé to bylo jaksi zkratkovité, skoro jako epizoda seriálu, ufouni skoro nepředstaveni. Jistě hrají hlavní úlohu těchto neduh zmíněné přetáčky kvůli prodeji Foxů. Nebyl to nejlepší díl série, ale rozhodně ani nejslabší. Více se utvrzuji v tom, že je lepší nevidět dopředu žádné recenze, jít do kina s čistou hlavou a udělat si vlastní názor. ()

mety6

Vizuálne super, scenáristicky slabota. Film založený na postave, ktorá nie je divákmi obľúbená, nebola počas predchádajúcich častí ústrednou postavou a počas celého filmu ukazuje minimum emócií. Myslel som si, že Brie Larson v Captain Marvel ukazala, ako odohrať dve hodiny bez záujmu, ale tu to Sophie Turner prekonala dvojnásobne...Som extrémne sklamaný, ba až vytočený. Bohužiaľ jeden z najslabších filmov tohto roku. Pre mňa 40%. ()

movie_fan

Po tom ako som si pozrel nejaké recenzie a hodnotenia na tento film, som chcel na vlastnej koži zistiť či to je vážne tak zlé. A ono to zlé nie je, ale..... ani nejako extra dobré. Videl som na to iba prvý trailer a vlastne som už aj vedel celý dej filmu. Dať taký masívny spoiler do traileru, no to ma podržte. Hraje sa to na veľkoleposť, ale je tu problém. Už sme to vlastne raz videli a človek vychádza z kina, "ok, nebolo to zlé, ale také..... meh". Myslím, že Jean má dosť príbehových liniek v komiksoch, a keď už opäť chcú robiť ten príbeh, tak nech ho spravia poriadne. Je vidieť, že Disney v tom malo tiež prsty. Jedno mi je však ľúto, McAvoy a Fassbender sú skvelí a je mi ľúto že už ich neuvidím v X-Menoch. Som zvedavý kedy a ako Feige a spol. predstavia X-Menov v MCU. Najlepšia vec bola Zimmerova hudba. 3,5/5. ()

jarod13

Film byl úžasný, takový druhý captain Marvel. Jen mi pořád visi v hlavě, jak mohla Raven zemřít, když je i v dalších pozdějších filmech o x-menech. No snad je to doufym záměr, nerad bych žil v této historické chybě. Jinak se mi to opravdumoc libilo. ()

czkrikri

Musím říct, že jsem byl nakonec mile překvapen. Po všech špatných hodnoceních a kritikách jsem moc nečekal a byla to chyba. Film krásně utíká, udržel nádhernou temnou atmosféru, žádný avengers-slaďárny. Ale je fakt, že aspoň r-rating by filmu slušel daleko více. Myslím, že i z postav by se dalo vyždímat daleko víc, McAvoy mě vysloveně zklamal a Fassbender měl rozhodně taky lepší kousky, tady byl až příliš pozitivní na Magneta. Ale jinak doporučuji pro fajn večer. Při porovnání těch dvou kasovních kousků se mi tohle rozhodně líbilo víc než Endgame. ()

goauld

Opět pěkné akční pokoukáníčko, tak jaxme u X-MENů zvyklí. Sice se tam poněkud více "žvaní", ale naštěstí akční pasáže stále převládají. Vsuvka s mimozemci byla v podstatě zbytečná a pouze nasazená, aby jako s tou energií bylo naloženo "po svém" (t.j. sebrat a lidstvo pomocí ní vyhladit). Nicméně, KONEČNĚ jsme i svěkdy toho, že i X-MENi umírají a tak už to není pouze o -happyendu-. Bohužel od plného počtu musím ubrat jednu za přežvaněnost a druhou za poněkud nulový zájem X-MENů o běžný lid (t.j. zda jejich "rejdění" někdo odnese, nebo ne). PS: Prý má tento díl předběhnout v zizcích Avatrara? No... kdyby se Cameron s druhý dílem tak "neflákal" tak by k tomu nedošlo... (ostatně - myslím, že to neustálé oddalování Avatara2 se může Cameronovi docela nevyplatit ;-)) ()

patient333

Fúha, neviem aké pocity vo mne film zanechal. Takto by sa vlastne Phoenix dal charakterizovať. Na jednej strane si jednoducho uvedomujete, že príbeh je uponáhľaný, dialógy nudné, logika filmu zvláštna a vôbec to nemá tú emóciu (napr. pri scéne s Raven) akú by ste čakali. K tomu som sa asi dva razy pozastavil nad hereckým výkonom Sophie Turner, v tomto filme podpriemer. Na druhej strane je však ochota experimentovať, nečakane odpraviť hlavné postavy a záverečná scéna s vlakom mala konečne dobrý akčný vibe. Každopádne som zvedavý či bude dáke pokračovanie, ktoré by ságu vedelo lepšie ukončiť, nakoľko s týmto nie som moc spokojný. To už to radšej mohli ukončiť s Days of Future Past. ()

Majo.evans

Mne sa to veľmi páčilo.Akcia nadupaná.Stále bolo na čo pozerať.Síce X meni už boli pekne celkovo ukončené Loganom a nechápem načo stále natáčajú takéto doplnky(asi preto,že to stále vynáša prachy) ale toto bolo fakt dobré. ()

Korra

X-meni jsou moje oblíbená banda superhrdinů, takže bych opravdu ráda napsala něco hezkého, ale... Ukázalo se, že svěřit velkofilm pomocnému režisérovi opravdu nebyl dobrý nápad. Na dvojici Fassbender - McAvoy byl v předchozích filmech radost pohledět, ale zde se jejich vzájemná chemie kamsi zcela vytratila. Snad jediná Jennifer Lawrence předváděla něco jako osobitý herecký výkon, ale to jenom proto, že herečka věděla že postava brzo zemře a už v téhle hrůze nebude muset účinkovat:-) Škoda, škoda. Ale už to, že v úvodu nezaznělo podmanivé x-menovské téma mi mělo být podezřelé. Nerada to říkám, ale i Poslední vzdor byl lepší film. ()

PMU

První x meni které jsem nedokoukal do konce.. Takový šrot jsem dlouho neviděl.. herci nehráli, efekty jak v prvních x menech.. příběh tragicky podaný. Fuj hanba. ()

Caesarion

Pro mě zážitek. Do něčeho se mohlo opřít víc. Pozitiva, ale převažují. Herci do toho dokážou proniknout dostatečně i když se vše točí kolem Sophie, tak dokážou zatáhnout i ostatní míním spíš téměř neznámé herce. Chastain je bílá divná vypadá jak mrtvola a vůbec dělá vše proto aby byla vopruz nejen jako postava, ale tak nějak celkově. Dalo by se i na blurayi.Film mě dost připomněl ty X-meny tím čím kdysi byly a vypadá to, že pořád jsou. ()

eMejla

Když v předchozích dílech naprosté herecké poleno Sophie Turnes splynula v davu ostatních, tak to ještě šlo. Postavit na ní a její absenci charisma celý film, to je už do očí bijící průser, který dále do kolen sráží obsazení naprosto odporné neherečky Džesiky Čestejnové do role hlavního záporáka. Fassbender s McAvoyem nejsou schopni tenhle bordel utáhnout sami a tak tu máme závěr relativně kvalitní série, po kterém jsem spíš rád, že je poslední, než aby ukápla nostalgická slza. ()

majorzeman13

Až taková tragédie nebo katastrofa to není.Čekal jsem to o hodně horší,ale nestalo se tak. Skvělí Fassbender a Mcavoy. Akce je fajn hlavně ta finální s vlakem ! Vizuál a triky dost dobrýý Jako završení této ságy je to slušná,slolidní jízda,podívaná. ()

jioex13

Stále říkám, že hudba dělá půl filmu a pokud je zvolená dobře, tak i sebevětší brak udělá koukatelným. Podle hodnocení bych měl váhat, zda se na film vůbec podívat a tady tomu nebylo jinak. A opět se vracím k hudbě, která mě přesvědčila. Ovšem abych jen nehodnotil jen ji, tak i film byl celkem povedený. Nenudil jsem se ani chvíli. Jasně, akce a efekty udělají hodně, ale s natolik osvědčenými herci snad ani nejde udělat krok vedle. Příběh sice je trochu klišoidní, ale s prominutím všech fandů Avengers: Endgame musím říct, že tohle bylo díky plynulému a logicky navazujícímu příběhu lepší. ()

omega_SK

Uz mi lezu krkom vsetky tie suprhero sracky. Kazdy druhy film digibordel. Niekto by tym sucasnym filmotvorcom mal konecne zatukat na tie dute gebule a pripomenut stare zname, ze "aj vela dobreho SKODI" ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu