Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Jean musí zápasiť nielen so svojou novo nabitou a nestabilnou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi. Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (Jessica Chastain), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily. Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu. X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi. (Cinemart SK)

jokino

3* dávam za soundtrack a nie prehnané CGI.. Čo sa však týka ostatného, ako je napr.hlavný príbeh, k tomu ani neviem, popravde, čo povedať..? Netuším, kam až chcú / plánujú tvorcovia zájsť pri X-Menoch, ale už sa tie jednotlivé charaktery postáv hrozne bijú a miešajú cez všetko možné príbehovo. Ide snáď o reset celej predošlej trilógie a k nej "doplneným" samostatným, či spoločným kvázi prequelom? Teda, ak sa to dá tak vôbec nazvať..? Už ide asi skutočne (minimálne za posl.pár rokov) len o zarobené $ a všetko ostatné, akákoľvek logickosť a kvalita filmových príbehov, ide proste bokom.. Je to smutné. ()

Jhuzis5

Máme zde poslední Fox X-men film...no a bylo to v poho...Rozhodně to není žádný mega průser, ale ani nic co by mega nadchlo, každopádně chápu lidi, kterým se film líbí a i lidi, kterým ne..Hudba a CGI byly nejlepší aspekty filmy..Zimmer je prostě skvělý a hudba měnila plno nudných scén v zajímavé, dále tu máme souboj ve vlaku, který dopadl vážně skvěle a rozhodně je to nejlepší akční scéna filmu..Herecké výkony McAvoye a Fassbendera jsou jako vždycky mimo tento svět a ani Sophie Turner nebyla strašná..Zbytek postav nic moc..záporáci nudní a scénář byl prostě meh..tak či tak máme zde pěkné zakončení, které mohlo být lepší, ale na druhou stranu na film naštvaný nejsem..6/10 ()

Mograine

Nevím co je trapnější, jestli třetí díl původní filmové ságy s Dark Phoenix nebo tato novodobá kokotina s Dark Phoenix. Krom vizuálních efektů, hereckých výkonů a celkem slušně padnoucí hudby mi to celý přišlo jako totální ztráta času. Příběh totálně kálí na všechno co se vybudovalo předtím, myslím tedy především nové xmeny, kozatá Jenn si už řekla, že role agilní modré metamorferky jí uplně nesedí a tak to prostě zabalila, což mi tedy uplně nepřijde jako profesionální přístup. Abych to ale shrnul, vcelku to taková katastrofa asi tolik není jen mám z toho kousku celkem smíšené pocity a více tu převažují ty záporné, dle mého názoru by šlo udělat mnohem líp a hodně tu promrdali velký potenciál. Asi jsem tak nějak rád, že už v tom Sony pokračovat nechce. ()

RobinPM100

Super film, nechápu to držkování :D Klasický Xmeni, rozhodně lepší než všechny tři Wolverinovy sólovky, 2.5 bodu dolu za nevyužitýho Quicksilvera a slabšího záporáku, spíš se "Jessica" bránila, než že by nakopávala zadky. Hudba Hans Zimmera také parádní, film i odsejpal, prostě klasický případ, kdy lidi hodnotí jak ovce. ()

ESNYR

Jak se tam začaly někde uprostřed a ke konci trochu pročišťovat řady x-menů, říkal jsem si že je to asi náznak který nám má dát vědět že je tohle konec celé té smutné série filmů. Bohužel jsem se spletl, ale naděje umírá poslední, tak doufám že příště dostaneme restart celého multi universa. Nejsem zrovna zastánce hereckých představitelů, ale nemám problém s tím že se to snažily omladit a ukázat nám spíše začátky a nějaký další děj (od První třídy) ale nedokážu rozdýchat účast kreatury se jménem Jessica Chastain, která je asi jedna z nejošklivějších lidí na planetě. Pokaždé co se oběvila na plátně, měl jsem asi tak stejné pocity jako Drax v druhých strážcích galaxie vůči tykadlové holce. Zřejmě mi chybí nějaké ty mozkové buňky, ale moc jsem se neorientoval v ději a taky mi vadilo to že Magneto opět neví na jaké straně má stát. Už nám to ukazoval asi 5x a ukazuje to i tady. Už je nudný, nezajímavý a pořád se nechává strhávat k zabijáckým výlevům aby se za 10 minut za ty činy začal v podstatě omlouvat. Jean nemá co hrát a je hodně poznat že ani scénáristi si nebyly úpně jistí tím kam tu postavu vlastně směrovat a nebo zařadit. Scéna ve vlaku je slušná, ale závěr je zase divný a nemůžu se zbavit dojmu že se stříhalo víc než bylo zdrávo a že se asi docela dost přetáčelo, protože jsem měl stejné pocity jako docela nedávno u Hellboye, který vypadal že měl mít původně asi o hodně delší stopáž. Stejně tak působí i Dark Phoenix, který v několika okamžicích docela skáče v ději a nějak mi chybělo pár vysvětlujících pasáží. Co ale nemůžu pochopit už delší dobu (a několik filmů) že si nikdo nedělá absolutně žádné starosti s časovými osami, kdy všechny postavy víceméně vypadají asi 40 let pořád stejně. To prostě nedává prostor na nějaké lepší hodnocení než tak 2 hvězdy, které bych ale nejraději strhnul za hnusnou tlamu Jessicu Chastain, která aspiruje na nejhnusnější herečku všech dob. ()

BobArmstong

X-Men: Dark Phoenix zlyháva ako prepojenie medzi dvomi dejovými linkami aj ako plnohodnotný letný blockbuster. Výsledkom je film, ktorý vsádza príliš mnoho na postavy a dejové obraty, avšak tie takmer nikoho zaujímať nebudú. Je to škoda, no sága X-Men pod taktovkou Fox musí odísť so sklopenou hlavou a radšej by na ňu mali všetci fanúšikovia, čo možno najrýchlejšie zabudnúť. Pre mňa osobne všetko skončilo s Days of Future Past, teda Budúcou minulosťou a oba dodatky v podobe Apocalypse a Dark Phoenix budem v nadchádzajúcich rokoch radšej z diaľky obchádzať a rovno ignorovať. Sám Simon Kinberg sa predsa rozhodol, že jeho posledné dva X-Men filmy budú príbehovo roztrieštené ako tohtoročný Glass, vďaka čomu úspešne zničil ich význam a bez nich sa dostaví omnoho lepší zážitok z celého univerza. ()

petrsponar

6/10.Nebylo to tak špatné jak recenze říkají,bylo to komornější víc se to soustředilo na postavy a neby to tak nudný digi bordel bez emocí jako Apokalypsa..není to sice nejlepší díl X Menů,ale né ani nejhorší. ()

benny159

Tento film má len 2 dobré veci: Hudbu Hansa Zimmera a herca Fassbendra. Príbeh skratkovitý, uponáhľaný. Záporák nevýrazný. Sophie Turner danú rolu proste nezvládla. Ešte možno stála za to scéna vo vlaku. Emócie vôbec nefungovali. Film mi pripadal ako natočený iba z povinnosti, bez nejakého zápalu. Je to slabé....je vidieť, že celé natáčanie a produkciu sprevádzali problémy. Apokalypsa bola proti tomuto klenot... ()

harycek

Čekal jsem další splácaninu , ale sice noví herci , no příběh neotřelý a vysoce inovativní a zajímavý s nečekaným napětím a zápletkou i rozuzlením!!!!!!!!! §§§§ ()

Mikecat

Oproti predošlým častiam slabé. Úvod výborný, sluboval premakaný príbeh s nadupanou akciou, ani jedno sa však neuskutočnilo. Jean ("Sansa") sa na takúto rolu nehodí, aj keď treba uznať náhrady (mladí X-meni) dobrý výber, ale herecky slabší a celkovo mi to prišlo celé veľmi chaotické, rozkúskované, umelé. Bez Logana to už nieje ono, záverečná scéna vo vlaku a na ulici bola slušná, napr.ako Magneto vytiahol spod zeme vozeň z metra, Jean plná energie a vyziabnutá mimozemšťanka ťahajúca z nej silu - dobre vizuálne zvládnuté. Taký slabší nadpriemer. ws ()

Kinofil

|| PG-13 || 20th Century Fox || Rozpočet: $200 mil. || USA: $65 845 974 - ČR: 9 026 723 Kč - Celkem: $252 442 974 || Není to vůbec tak hrozné jak se říká. Komu se líbila (nebo snesl) Apokalypsa, ten vydrží i u Phoenixe. Ten drží nad vodou hl. herci (McAvoy, Fassbender a Hoult), kteří ví jak hrát. Zimmer opět předvedl, že jeho skvělá hudba umí vytáhnout ze žumpy i sebe horší film. Jakoby sem vůbec nepasovala, ale bude to asi jediný prvek, který si déle zapamatujete. Efekty a akční scény jsou na lepší a přehlednější úrovni, než u Captain Marvel, se kterou Phoenix mnoho sdílí. Dále panují spíše negativa ve formě hereckého dřeva Sophie Turner. Dala by se přežít, kdyby se každou druhou scénu nepokoušela o emoce. Jessica Chastain tu vůbec nemusela jako záporák být a mohli ji radši nahradit CGI monstrem. Tomu filmu (a herečce) už by to neublížilo. Oblíbená scéna s Quicksilverem je tu odfláklá a po zbytek stopáže už se neobjeví. Film vyzdvyhuje a zároveň sráží kratší stopáž a tím pádem zkratkovitost příběhu podobně jako u Posledního vzdrou (2006). Poslední highlight filmu je tak souboj ve vlaku, ve kterém se objeví špetka tvůrčích nápadů oživit děj. Nejedná se o veskrze špatný filmy (jako třeba Batman vs Superman), ale je tu spousta elementů (mladší herci, časová nelogičnost, příběh, záporák), které tuto sérii pod velením studia Fox pohřbily. 65%. ()

jack_scott

Podobně jako v Apocalypse - Celou dobu jsem váhal mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, ale jakkoliv je film zábavný a ani na moment sem se u něj nenudil, přeci jen...pět hvězdiček by bylo moc. Některé samostatné scény nejsou vůbec zlé, ale je fakt, že ...něco tomu ještě chybí. Ale celkové pojetí a strhující děj mě fakt bavily. Soundtrack *****, film nakonec tak 85%. ()

srolyma

Už to vypadalo, že Sansa konečně zúročí lekce asertivity, které do ní doslova vtloukal známý lidumil Ramsey Bolton a začne hlava nehlava likvidovat kolem sebe všechno a všechny, což by byla docela prekérka, protože má v sobě jakousi nezničitelnou vesmírnou energii, díky níž je teď nejsilnějším tvorem v celém vesmíru, ale nakonec přijdou na řadu řeči o rodině a přátelství a nemusíš všechno kolem sebe ničit a všem jenom ubližovat, holka, trochu se kroť, to dáš, a je po srandě. ()

Vasyl

Už asi fakt stárnu a fotrovatím. Každej další komiksovej film mi přijde zbytečnější a zbytečnější. Jean zase rozložila na molekuly na koho si ukázala, ovládla nějakej sajrajt z vesmíru a málem pomohla zničit svět. Ale protože má v hloubi dobrý srdce a čistej mravní základ od doktora plešky, všechny zachrání. Doufám, že v dalším díle budou na Zemi konečně útočit crab people, ti by se takhle snadno přeprat nenechali. ()

J.Mayen

Spoiler: kurva jak to ze zhebla Mystiq? Co pak dělá v následujících dílech? Vysvětlí mi to někdo? Jako ted bez prdele, prosím do zpráv. Koukam ze scénář s každým dílem mlží a mlží až má pomalu problém se z tý mlhy vysekat. ()

Daniel2003

Dark Phoenix není katastrofa? Omyl, lidi, je to katastrofa, a jestli myslíte, že ne, tak si běžte pustit první dva díly obou generací. Otřesné výkony slečen Turner i Chastain, slaboučká zápletka, navíc tak debilně pospojovaná a navrch nulové zakončení ságy. 2 hvězdy jen a pouze za duo McAvoy a Fassbender a přijatelnou hudbu Hanse Zimmera, který se ale taky moc nevytáhl, i když to asi není jeho vina, když není kde. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu