Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. (ASFK)

kinoholik

Film, kde se nevyskytla ani jedna sympatická postava. chvilku komedie, chvilku sociální drama, chvilku horor. Celou dobu film, co udrží tempo a divákovu pozornost. ()

hvldvt

Bong Joon-ho opět dokazuje, že to s filmy prostě umí. Skvělá černá komedie, která je zábavná, ale zároveň z ní v momentech dokáže mrazit. Film mě opravdu mile překvapil, nečekala jsem takovou pecku. A ta scéna s obrazem, to bylo prostě skvělý. ()

Dstar

...hm...já jsem v šoku...v dobrém slova smyslu...nikdy jsem nevidel lepší neanglicky hovořící film.. Klobouk dolu...tohle je lepší shlédnout,nežli o tom vyprávět...vysoký kontrast komedie a dramata z tohoto veledíla vyvořil rejža ze země Samsungů,nejlepší film( neanglicky mluvící)...na světě...99%!..herecké výkony 85%,režije 100%,střih a kamera 95%...nejkvalitnejší film (ohodnocen filmovou akademií ),na světě 2019! Tolik kladného hodnocení a cen,jsem nikdy neviděl... ()

ivusiak

Děj má první dvě třetiny výborné tempo a postavy jsou natolik originální, že jim divák může fandit. Děj je v mnoha ohledech opravdu nečekaný a specifický, mísení žánrů funguje na jedničku. Bohužel poslední třetina filmu, kdy se děj zásadně změní pro mě nebyla zajímavá, aby v mých očích film vygradovala a povýšila jej na tu prezentovaný level. S koncem jsem měla vyloženě problém. Absolutně přepísknutý závěr filmu (masakr na trávníku před domem), připisuji touze režiséra ohromit diváky na "způsob Tarantina". Na toho ale každý nemá. ()

Arutha

Toto je fakt najlepší film za minulý rok podľa oskarov? Buď sme na tom tak zle alebo len prehnane politicky korektní. Výkony hercov slabučké, dej nič moc a humor ešte slabší. Neviem si vybrať čo bolo najhoršie. Ale možno so mal len veľké očakávania podľa hodnotení. Dve hviezdy za snahu a mínus jedna za prehnané hodnotenie. ()

HombreT

Tak sa na to pozerám a premýšľam, že síce zábavné, ale ničím až tak veľmi výnimočné, aby som pred tým padal na zadok. A dej plynie ďalej. A ja si začínam uvedomovať, že sa pozerám na kórejských žánrovo nevyčlenených Coenovcov. A na záver dokonca ešte aj zakončenie. Takže nekoniec súhlasím, že je to film nie len tak obyčajný. Ale na ten zadok som nepadol, takže len štyri. ()

supg

Pro našeho mainstreamového diváka možná trochu netradiční film, který může působit, jako komedie, ale přitom je to smutná satira, která na konci vyústí tak trochu v Tarantinovsky styl. Film, i když není ani nijak extra napinavy, ani se v něm nepopadate za břicho smichy, tak si dokáže udržet vaše napětí a pozornost. Dávám 3+ ()

jethrotull

Zozaciatku to bolo celkom vtipne a zaujimave.Ale z prichodom byvalej sluzky to zacal byt trapna humaor a stracalo to tu lahkost co to mapo predtym.No a vyvrcholilo to totalnou kravinou,ked mlady dostal tym sutrom poriadne do hlavy ze mu z nej vytiekoli snad 2 litre krvy,ale zazracne korejske zdravotnictvo ho dokonca dalo do kopy a este aj skvele zacal rozmyslat. Proste debilita.A stary v bunkri sa dival na hajzel ako by ho v zivote nevidel i ked doma mal taky isty.No a samozrejme nemozem nepoukazat na chybu a to dost podstatnu,ze ked uz bol dom predany novym nemckym majitelom a stary chodil vyzierat chladnicku,tak na stene bol stale obraz komplet rodiny Parka. Co je jasna debilita. Dalsie sprostosti co tam boli sa mi nechce vypisovat,takze neviem kde Ti ludia co tu davaju to vysoke hodnotenie mali oci a rozum.Pre mna nedpriemerne nadhodnotena tato slabucka komedia.l ()

opatstviolov

Jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl. Nějak to nedokážu pobrat. Není to na plný počet bodů, mouchy to beze sporu má, ale rozhodně Parazita doporučuju. 9/10 ()

sourekm

Na černou komedii je to poměrně smutné, nicméně naprosto geniální. Nemajetná rodina co žije v suterením bytě přežívá na brigádách a sousedový wi-fině do chvíle kdy jeden z členů zfalšuje diplom a uchází se o práci učitele který následně doporučí svou sestru jako psychiatra a ta doporučí svého otce jako řidiče. Následně otec doporučí svou manželku jako hospodyni. Navíc po falešném učiteli jede dcera bohaté rodiny pro kterou rodina pracuje. Syn si slibuje, že majetek časem vyžení než se ukáže že dům obývá ještě někdo jiný v prostorách o kterých nemají páru ani sami majitelé domu. Velmi originální příběh, velmi ostře ukazaný rozdíl mezi chudinou a vyšší vrstvou. ()

Schkeble

Tak tohle byl jinej mazec!! pro znalce stystému socialních tříd v Jižní Koreji určitě větší chuťovka, ale pořád to šmakovalo jako VOSTŘE naložený kimči a průjem následující poté byl taktéž autentický ()

Tom.Brejcha

Film se rozjížděl pomalu. Ale pak se z toho vyloupla docela slušná komedie s šokujícím zakončením. Člověk se nad celým příběhem dokonce musel zamýšlet. ()

Fazil83

Kdyz to zestrucnim, tak zacatek celkem ok, potom dlooouho nuda a nakonec totalni sracka. Nechapu, jak tenhle naprosto prumerny film muze brat nekdo vazne v celosvetovem meritku, natoz mu udelit 4 oskary. Jednou se na to podivat asi da, ale hledat v tom nejakou hloubku, ci kinematograficke mistrovstvi...? Pro snoby a pozery mozna. Zkousim sam sobe odpovedet na otazky, ktere si nutne kladu jako divak. Napr.: Proc jsou ty postavy tak debilni a jednaji celou dobu naprosto nelogicky a protichudne? Proc bydli jako spiny v totalni zumpe a jsou vsichni bez prace, bez penez a najednou jako mavnutim kouzelneho proutku jsou z nich cilevedomi sociopati, spradajaici genialni plany na infiltraci do bohate rodiny, schopni s prehledem padelat dokumenty, predstirat znalosti anglictiny a umeni, vycarovat odnekud slusne obleceni? Proc to neudelali driv a normalne nekde nepracovali je zahadou. Proc maji vsichni smartphony a nemaji par korun na zaplaceni wifi? Proc nejakej idiot zije schovanej ve sklepe(asi to melo dodat pocit jakehosi tajemna)? A tak dale...Nakonec po vsem tom usili, ktere vynalozili, aby se tam dostali, se akorat dokazali ozrat(coz neumeli ani zahrat) a udelat bordel na podlaze. Po dvou hodinach nudy se asi autor chtel trochu vycakat, tak si rekl, ze tam prida nesmyslnej "tarantinovskej" masakr, aby to nejspis nekoho sokovalo. Nacez se smradlavej ridic schoval do sklepa(coz bylo jasny hned v momente kdy tzv.zmizel), odkud tukal nekolik mesicu 3 hodiny denne morseovkou debilni dopis, kterej mohl klidne poslat smskou, pac si kazdej den chodil do lednicky pro jidlo. Jediny, na co se dalo koukat, byla ta manzelka a hezkej barak. Tot asi vse. ()

elho_cid

Chudý lidi... Správně se říká, že sytý hladovému nevěří. Jak se říká, konec dobrý, všechno dobré, ale měli se mít na pozoru hned jak na nich poznali ten zápach chudoby. Chudáci jsou sice zlí a zákeřní, ale smrad je vždycky prozradí. ()

Zofan

První hodinka byl moc dobrej rozjezd, a pak tomu rychle došel dech. Oskara to má asi, že nebyla ten rok konkurence. I když koho vůbec ještě zajímaj oskary... ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)