Parazit

• Česko Parazit (viac)

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. (ASFK)

Gamekeeper77

Do kina jsem šel s notnou dávkou nedůvěry, páč asijských filmů jsem moc neviděl, ale už po pár chvílích ji nahradil úsměv na tváři, kterej trval třičtvrtě filmu, aby ho pak po zbytek vystřídal výraz jakože cotodoprdeleje a jak tohle může dopadnout?! To už mi narozdíl od několika jedinců v sále vůbec vtipný nepřišlo a já se opět utvrdil v tom, že místo abych zápolil s pochopením cizí kultury, kolikrát nerozumím ani tý svojí a že některý lidi jsou fakt hovada. Každopádně jsem ale odcházel s hodně pozitivním dojmem ze skvěle vymyšlenýho, zahranýho, natočenýho a ohudebnělýho bijáku s několika fakt vynikajícíma scénama, u kterýho mi vážně chyběla snad jen jedna věc ....nuda. 85%. ()

nihil

Děsně překombinovaná nuda, za slabé dvě hvězdy. Nesympatické postavy, rádoby absurdní scénář a nepovedená sociální kritika. Naah. ()

Micoldee

Jihokorejské filmy nemusím. Prvních 20 minut jsem si těžko zvykala na ten jazyk, ale pak se mi už dívalo dobře. Skvělá, vtipná a originální zápletka. ()

iz67

Čtu komentáře a mám to úplně jinak. Hodně žánrů? Ano. Ale tam, kde mají všichni thriller mám já to sociální drama, atd. Napjatě sledujete strhující děj? Mě to moc nebavilo. Asi za to může ta druhá část o nájezdech parazita, kdy jsem k hrdinům filmu ztratil jakékoli sympatie a tím pádem i jejich dalsi osudy mě prestaly zajimat. Navic v dalsich castech filmu, kdy se snaží o velké alegorie to už dějově nezvládá a nutí postavy ke směšným vývrtkam, proti jejich predchazejici logice. A velky konec uz je jen smesnost. P.S. navic jsem se ani moc nesmál, a to se povazuju za vychutnavace bizarních situací! ()

Klat

Tak tenhle jihokorejský biják stojí za to vidět. Režisér Džun-ho Pon, mistrovsky namíchal filmový koktejl z ingredijencí jako jsou černý humor, thriller a rodinné melodrama a to velmi originálním způsobem. Sociálně slabší rodinka, se díky intrikám inflirtuje do rodiny bohaté a vy jenom čekáte kdy to všechno praskne a ono to opravdu praskne, čeká vás nejedno překvapení. V podstatě nevíte kdy se budete smát a kdy budete trnout. ()

Emjecko

Kontrast lidí z nejvyšších pater společenského žebříčku se spodinou na obráceném konci přímo vybízí k prezentaci některých stereotypů a představ o jedněch i druhých. Už jenom samotné porovnávání obou stran působí (tragi)komicky. Pro diváka atraktivní látka, pro tvůrce ušetřená práce. Divák chce zápletku a tvůrce ji musí vytvořit. Nebo nechat zrodit. Srážka dvou zcela odlišných světů je řešení. Naivita člověka s nezměrným bohatstvím a představou, že ke spokojenosti stačí jenom hodně platit, narazí na problém, kdy vypláceným roste chuť. Z hodně se stává málo, z mála ještě míň, ale hranici možností nelze posunout, a až se překročí... praskne. Škoda zbytečně doslovného konce, některé věci je lepší nechat nevyřčené. ()

kymla

Kolik takových "rodinek" najdeme v každém státě? Velice zajímavé, jistě stále aktuální téma jak ošulit lidi, stát a profitovat bez práce. ()

Meeryan

Souhlasím s oceněním, je to skvělý filmový počin, už je to delší dobu co jsem film viděla, ale stále ho mám v živé paměti, nevěděla jsem co dříve, jestli se smát nebo se bát, doporučuji. ()

murkl

Nic se nevyrovná zážitku,když jsem to viděl poprvé. Film hravě střídá drama a komedii. Neměl jsem tušení co bude v další scéně. Velice dobře napsaná a ještě lépe natočená filmová paráda. ()

MyrnaAlec

Sociální drama nebo komedie ? Kritika maloměšťáků nebo oslava chudého chytrého člověka ? Jako klasický asijský kus to naštěstí mixuje všemi styly. ()

RafaKrakal

Obrovské pozitivní překvapení. Film, který sám sebe prezentuje jako komedii zažije v polovině obrovský twist, který zcela změní průběh děje a osudy jednotlivých postav zavede do míst, kam by diváci na začátku filmu těžko očekávali. Film mě bavil od začátku do konce, a to přesto, že se jedná o druh kinematografie, který není úplně typický. Celkově hodnotím velmi vysoko 85 procenty. ()

oasismanik

Sledujete to polhodinu a hovoríte si "wtf, čo to kurva pozerám?". Brilantný film, ktorý sa určite zmestí do mojej top 5 za rok 2019. Možno aj do top 3. ()

mrclTV

Moje vôbec úplné stretnutie so súčasnou kórejskou kinematografiou. Film mi doporučil kamarát pred pár dňami so slovami, že si ho musím pozrieť. A keďže je film tiež pravidelne oceňovaný, rozhodol som vyjsť zo svojej ulity a vybral som sa spoznávať niečo nové. Priznám sa, že táto kultúra je mi úplne cudzia, čiže to, čo možno malo byť vtipné som vôbec nepostrehol. Čakal som niečo ako cynickú komédiu, no tento film ma od humornosti veľmi ďaleko. Ani vlastne veľmi neviem ako ho opísať. Nie je to jasne vymedzená dráma, alebo niečo inak ľahko definovateľné. Nastolená téma je celkom zaujímavá. Film ukazuje ako niekto vie využiť ľahkovážnu dôverčivosť. Keď sa niekto správne zalieča a pchá do zadku, vie z toho vyťažiť veľa. V dnešnej spoločnosti sú takých príživníkov plné mestá aj dediny. Ale film samotný ma veľmi neoslovil. Parazit je podľa mňa dosť rozťahaný, takému filmu by oveľa lepšie svedčalo nejakých biednych 100 minút, nie niečo vyše 130 minút. Čiže hodinu a trištvrte sledujete pomerne nudnú (OK, je tu jedna dosť nečakaná zápletka, ktorá to trochu zamotá) hru partie hnusákov využívajúcich pohostinnosť svojich naivných donorov a čakáte na to ako film skončí. Prídu im na to? Alebo boháčov definitívne okabátia? Ale to, čo príde sa nedá nazvať inak ako nečakaný WTF extrém, ktorý mi tam z môjho pohľadu vôbec nesedel. Neviem, možno tak podobne končí každý druhý kórejsky film.... ale mne to nesedelo. PS: Jedno ponaučenie pre všetkých - pozor na svoj smrad! ()

PAVLIS

Jeden z těch zážitkových filmů, o kterém je lepší dopředu nic nevědět a ve kterém si tvůrci hrají s divákem jak kočka s myší. Díváte se na drsnou komedii a najednou... Úplně dobře mi z filmu není, ale to byl účel. A mám teď chuť se někdy do Koreje podívat. Trochu akorát nemusím ten skoro až marxistický sociální podtext filmu. ()

Hemlock

Neuvěřitelný náhul se sociálním podtextem - to, co se Korejcům skrze Parazita podařilo, se bude těžko dohánět. Film má skvělý scénář, humor je vychytaný dle každé situace téměř do detailu, herecké výkony jsou opravdu společensky autentické a ten famózní závěr?? Prostě nemám slov, smekám a nemůžu jinak, než hodnotit plnou palbou - 95%. ()

Olafsson

Teda to byla jízda od začátku do konce, nemám co vytknout. Mix černé komedie, dramatu a sociální sondy, který mi chvílemi připomínal svou atmosférou skandinávské Hodejeggerne. ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)