Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Bratr

Jde dát 100% filmu, o kterém naprosto jistě víte, že je slabší, než jeho první díl?? Naprosto s klidným srdcem. Sice jsou už některý fóry trošku fousatý, ale celková koncepce je prostě bomba! ()

Blazis34

Luxusní komedie se spoustou jednoduchých, ale fakt vtipných scének. Interval vtipu je tady tak každou minutu, to oceňuji. Skvělý herci do přidělených rolí se naprosto hodí. Prostě pravá luxusní oddychová komedie, kde je smích zaručen. Dávám 85%. ()

lobo87

Skvelá paródia na Ramba a všetkých neohrozených hrdinov s kultovou dvojicou Sheen & Bridges a krásnymi herečkami (Golino, Bakke). Zo všetkých vtipov a gagov ťažko vybrať tú najlepšiu. U mňa je to asi scéna oslobodenia Rowana Atkinsona. Takto sa robia paródie... 75% ()

Reiner

Není sice úplně top, ale určitě se každý dobře pobaví. J. Abrahams jako režisér se ukázal opět v dobrém světle a herci? Mají za dva ;) ()

Stanmi

Inu jsou pokračování a pokračování. Některé naprosto rezignují na kvalitu snímku a snaží se prostě maximálně vyždímat slávu svého předchůdce a pak jsou ty druhé, které se naopak snaží svému přechůdci minimálně vyrovnat a pokud možno jej překonat. U Žhavých výstřelů 2 platí samozřejmě druhá možnost. Zatímco první díl čerpal většinu parodických momentů z Top Guna, u dvojky to naopak schytal především druhý a třetí díl Ramba. V duchu těchto filmů se musí i zde hlavní hrdina Topper Harley (Charlie Sheen)í vypravit z thajského kláštéra na záchrannou misi s cílem osvobodit zajaté vojáky a to včetně plk. Trautm... pardon Walterse (ono je to težké, když oba mají tvář Richarda Crenny). Kromě Ramba tady máme odkazy i na další filmy jako např.: Základní instinkt, Terminátor 2 nebo Star Wars. Oproti jedničce dostal více prostoru také výtečný Lloyd Bridges, jako prezident Benson. Takže co platilo v jedničce, platí i zde - skvělí herci,prakticky bezchybná režie (a taký scénář spolu s Patem Proftem) geniálního Jima Abrahamse, spousta gagů, parodických odkazů a popkulturních narážek, to vše zde člověk nalezne v opravdu vrchovaté míře, až je škoda, že tahle jízda trvá jenom necelou hodinu a půl... ()

swinevenca

"Drží přísný celibát, stejně jako jejich otcové a dědové." Ještě, že můj táta, stejně jako jeho otec, tenhle celibát nedržel a já se moh na tenhle nejkrvavější nesmysl všech dob podívat. ()

cimrman2.

Rambo zparodizovaný avšak namakaný! Origo ramba jsem si už moc nepamatoval a tak jsem nenasál všechny eastereggy které tento film nabízí. Myslím si že jsem jich však pochopil více než dost vrchol byl pro mě zparodizovaná scénka ze základního instikntu. Pár vtipných scének tu najdeme a jako celek to není špatná parodie. Celkově mě to neuchvátilo 3* ()