Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Jakubik

Tohle pokračování není snad ani lepší ale ani horší. Je to prostě pecka stejných kvalit. Neuvěřitelné štosy hlášek a scén které prostě dokáží člověka dostat do kolen… ()

Drom

To byla ale konina plná ptákovin. Rozdíl oproti dnešním koninám je ovšem v tom, že před dvaceti lety tu kupu ptákovin uměli natočit a poskládat do funkčního stavu. Rozhodně výborná práce reflektující populární scény a témata té doby, skvěle zvládnuté a příjemně zahrané. Bez samoúčelné vulgárnosti a digitálních efektů na každém kroku. To byl jinej svět a jiné komedie, i takováhle hovadina má u mě lepší tři hvězdičky. Kam se dneska hrabem... ()

Ozzy2

Galadier to napsal za mě.Tak jen dodám-mít šest hvězd,jsou tam.A dostal mě uživatel pytlík,toho bych rád taky viděl live:)) ()

Fat'Fatal

Pokračování úspěšné jedničky po dvou letech s sebou přináší slušnou nálož parodií a vtipných momentů, kterým díky "novějším" filmům typu Terminátor 2, Rambo a další rozumím o fous lépe než v díle předchozím. Subjektivně objektivně je to lepší film, víc jsem se zasmál, ale zdejší hodnocení musím dát z toho důvodu, že jednička si dvě hvězdy nezaslouží, ale dvojka ty čtyři taky ne. Nejlepší scéna byla někde v půlce, kde Ramada vysvětlovala Topperovi, proč tam musela být a krásně to probouralo čtvrtou zeď. Naopak ten šéf sboru, teď už prezident, tím samým ocasem zůstal a ke svému výčtu vylepšení pocházejících z různých válek se tady přidala kupa dalších. Jako dobrý, koukli jsme na oba filmy v jeden večer v rámci takového mini maratonu a byla to pohodička. Nic zásadního v oblasti kinematografie však nehledejte. // EN, CZ SUB ()

Odpadlik

Není to sice už takové jako jednička, ale spousta vtípků je zde možná lepších a propracovanějších. Snímek po zásluze paroduje Ramba III. Vyzdvihl bych také scénu v limuzíně a počítačové "sčítání" skóre padlých nepřátel ... ()

Ingwio

GENIÁLNE! Smršť fórkov, vtipov a gagov, že sa ani nestíhate prestať smiať. Narážiek na takú spústu filmov, že ten film môžete pozerať dnekonečna a stále budete nachádzať niečo nové. Bravó! V rámci žanru vrchol. ()

artuš

Je to jedna z nejlepších parodii na akční filmy, která kdy byla na točena. Leslieho Nielsen jako prezident USA byl prostě úžasný. Sice toho střílení bylo moc, ale to se dá autorům odpustit prostě jednička mezi parodiemi. ()

Sosak

Jeden z mála případů, kdy dvojka překoná jedničku. Přesun od Top gunu k Rambovi se povedl, jak jen to šlo. Vysoko nastavená laťka vtipnosti nesklouzla, anopak se vyhoupla o něco výš...stejně tak i laťka šíleností :) ()

bull!nka

...pamatuji se, že mi tekly slzela smíchy, když jsem ten film viděla poprvé, asi jsem byla v té správné náladě na takovou parodii...a baví mě dodnes, líbí se mi mnohem víc než jednička ()