Horác (D. Matásek) byl hostem u svého dávného kamaráda Zdeňka (M. Finger), který žil v osamělém domě na břehu jezera společně se svou současnou manželkou (L. Zahradnická), ale i bývalou ženou (L. Vlasáková). Během návštěvy je Horác svědkem dvou podivných úmrtí. Protože se ale do žádných případů už nechce zaplétat, opouští krásné místo, aniž by si udělal na události jasný názor. Po dvou letech ho ale vlivem okolností přepadnou pochyby, zda jednal správně, a tak přichází za Vašátkem, aby spolu vnesli do případu jasno. Oba dojdou k názoru, že ve Zdeňkově domácnosti došlo k vraždě, a také odhalí pachatele. Zbývá ho už jen usvědčit… (Česká televize)

otík

Poslední případ kapitána Vašátka moc detektivky nepřinesl. A je to hrozná škoda. Celý děj je vlastně jen vzpomínání Horáce na dva roky starou událost, kdy umřeli dva muži a nikdo za to nenesl zodpovědnost. A po Vašátkovi chce znovuotevření případu a potrestání jedné z podezřelých. I když film má své líné, ale zajímavé tempo, nejvíce utkví v paměti snad jen mazlící koupelnová scéna dvou manželek. A to je na dobrou detektivku opravdu málo. Smutné a slabé loučení s dvojicí Vašátko - Horác. ()

sator odpad!

Zkuste si někdy knihy paní Proškové přečíst a zjistíte že to co s tím udělala režižérka je čistý paskvil...:-( ()

HonzaBez

Konečně díl, ve kterém to mezi Horácem a Vašátkem zas trošku více "jiskří"... Nebýt dost useknutého konce, kdy se člověk vlastně nic nedozví o samotném Vašátkovu vyšetřování a či aspoň o důkazech, které byly použity před soudem, dám snad poprvé za celou tuto sérii i 5 hvězdiček. Vše kolem (viz třeba krásné záběry na okolní malebnou krajinu) bylo za mě hodně povedené. Rozhodně ale velmi zdařilé zakončení této celkově zajímavé detektivní série. Docela mě to naladilo, si od Proškové něco přečíst v "originálu".... ()

Master19

Případ relativně dobrý, ale natočené je to příšerně. Preiss sedí v pyžamu, Matásek to celé odvypráví a celou dobu škemrá o chlast... ehm. ()

mira007

Nejlepší případ dua Preiss Matásek s pachatelem neznámým do poslední možné chvíle za čtyři hvězdy, k čemuž dopomohlo pár následujících drobností: 1) vizuál lokace, čarokrásné Kokořínsko s parádní chalupou u rybníka 2) skvělé obsazení 3) režisér svlékl do naha Vlasákovou a Zahradnickou ikdyž divák z toho skrz opařené sklo nic nemá 4) zlatá tečka za příjemnými krimi oddechovkami. ()

ArthasKarfa

Takové tři neděle prázdnin na tak krásném místě, bych chtěl taky absolvovat, tedy až na ty vraždy. Krásná příroda a velmi zajímavá tajemná zápletka. ()

Bozvav

Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet, řemeslně dobré, jen ta logika dost kulhala a závěr trochu odflákli, jinak dobré. Za mne 55%. ()

Faila

České krimi nejsou špatné, ačkoliv tahle byla spíše slabší. Nemělo to pořádný spád, některé postavy působily dost nerealisticky a odtrženě od dění. ()

Ozzy2

Tak tohle se mi líbilo hodně.I když je Vašátko zřejmě kouzelník, protože bez jediného důkazu vyřešit tento případ je jaksi nemožné a prokurátor by to smetl ze stolu.Ale to už je dnes taková doba, že divák nesmí u ničeho přemýšlet, protože by se nemohl dodívat na jediný film.Vzhledem k hodnocení Most!u dám s klidným svědomím pět hvězd. ()

quixote

Lepší než předchozí hrozný díl. Spolehlivě zahrané a natočené. Nejzajímavější mi přesto připadaly lokace. Na Agathu Christie to nemá, doufám, že tímhle tato série nadobro končí. ()

alldo.raine

Za mne zatím rozhodně nejpovedenější detektivka s pány Preissem a Matáskem. Opět skvělé obsazení, moc bavila lokace krásné chaty u jezera. Do noty se mi i trefil způsob vedení děje. ()

Pitryx

Jako celek blbina, asi jako vždy o těch dvou, ale musím uznat, že to bylo koukatelné. Dokonce jsem se ani nenudil, což se mi nestává. ()

ostravak30

Nevím na kolik se filmaři drželi předlohy, takže buď oni nebo Hana Prošková nám na závěr předložili úplně to nejlepší. Mě se tahle kriminálka také líbila nejvíc. Jak svým vyprávěním, tak zápletkou samotnou, prostředím. A vlastně je i dobře, že je to konec neboť v nejlepším se končit má. Já jen dodám, že už to začínalo být trochu jako s tím opakovaným vtipem. Opět Horácův kamarád nebo známý a vražda kolem něj. ()

Hammond

Velmi dobře natočené, skvělá atmosféra, hudba i zápletka. Zklamalo mě zkratkovité rozuzlení, které navíc považuji za nevěrohodné. ()