Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

Brtniik

Tak trochu „Deník Bridget Jonesové“ střihnutý „My všichni školou povinní“, ale nijak mne to neurazilo. Hlavní mesidž - je-li někdo protiva, zcela určitě má problém a to je svatá pravda... ()

Olík

Určitě zdařilý start televizního návodu k tomu jak si nepodělat život. Ženskou rukou vedené znázornění citlivého, ale ne neobvyklého, tématu….trošku pohádka, trošku přitažené za vlasy, trošku moc televizní, ale určitě ne špatné. Trefa, co se týče hlavní představitelky (civilní projev). Trefa, co se týče prostředí (učitelka/burleska). Trefa, co se týče poslání (přijmutí osobního mindráku). Uvidíme, s čím přijdou zbylé příběhy cyklu, ale zatím nezbývá než dodat: „proč ne?“ ()

chrispe

Líbilo se mi to. Hlavně to, že v tom byla naděje a myslím, že celý ten příběh může být i inspirací. Eva Hacurová byla skvělá. I Sabina Remundová. Palec hore. ()

Karp

Netušil jsem do, čeho jdu a myslel jsem, že startuje nový seriál o mladé učitelce. Tím se ale vysvětluje, proč se místy tlačilo na pilu a působilo lehce osvětově. Nakonec si říkám, že bylo možné téma ještě více rozvést a tři čtyři díly by se natočit daly. Eva Hacurová i Sabina Remundová by si je zasloužily. ()

nwx

Škoda, že holky KREV A MLÍKO nejsou obecně mnohem více obsazovány. Kdo se má na ty "dokonalé" vychrtliny pořád dívat. I po filmové stránce povedené dílko. Eva Hacurová je každopádně kočka, která umí! Tak má ženská vypadat, tak má hrát. ()

bearmeedek

Teda nevím, nechci se nechat unášet (nebo přímo letět - lítat), ale na televizní tvorbu mě to přišlo nezvykle zajímavé i zábavné. Tak jak bývá u filmů zvykem, je zde nakumulováno více problémů a událostí naráz, ale stopáž je stopáž a film je jen film. Záslužné bylo, že se nekopírovala Amerika a bylo to ryze české. Amíci ve svých komediích používají daleko více rozměrné boubelky a výsledkem jejich příběhů má být vždy oslava těchto žen, např. přes jejich duši. Tohle bylo úplně jinak a pobavilo také jinak, než souběžně vysílané pořady na jiných programech. 68%. ()

Mngwa

Tohle bylo špičkové. Si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy ve filmu takhle někomu fandila. Herečka v hlavní roli (absolutně úžasná, líp vybrat nešlo) krásně ukázala, jaké překážky a problémy musí neustále překonávat silnější holka a jak se s takovým tělem vlastně žije. A jak je každé vzepření se zažitému stereotypu většinou po zásluze potrestáno, ale někdy i možná odměněno. Po dlouhé době něco z české tvorby, co hodnotím za 5*. Plus imaginární šestá hvezdička za fiktivní show s J. Krausem. ()

Inozuka

Metráček 2.0 aneb potíže s nadváhou, rodinou a vzdělávacími institucemi pro 21. století. Byl jsem až překvapen, jak tenhle film fungoval, přestože byl dost předvídatelný. Eva Hacurová vysekla svou Bětku s takovou přesvědčivostí a grácií, že všechny možné pochyby předem zadupala do země a její hrdince musíte fandit, i kdybyste nechtěli. Po všech těch filmových sračkách řešící neukotvené partnerské vztahy dnešních třicátníků, konečně něco jiného a živého. ()

Ukrizku

Samozřejmě, že jsem tlustá, proto se mi líbilo, že krávy lítají. Eva Hacurová ale není obyčejná kráva, je talentovaná, vtipná, uvěřitelná a je hrozná sympaťačka. Už dlouho jsem se tak nebavila u české televize. ()

marek29

Přesah? Přítomen! Dělá mi špatně vyhrocena konfrontace a tady jí bylo moc, ale film končí tak nějak fajn. Poučné téma, které se hodí do dnešní doby. Za mě plný počet ()

ostravak30

Tak první díl mě naprosto dostal. Byl vtipný, Eva Hacurová je krásná baculka, ale nesmírně sympatická a talentovaná. Sama o sobě působí komediálně. A to rozuzlení bylo docela poetické. Líbilo se mi zobrazení současného školství a mechanismů, které v něm fungují. Líbilo se mi, jak byl zobrazen pohled na tlustou, přestože společnost obecně tloustne a líbilo se mi celkem jasné vysvětlení široké veřejnosti, co je to burleska. Zapojení s pořadem Krause, který se navíc vysílá už na jiné stanici hodnotím velmi vysoko. Obsazení bylo skvělé, scénář taky, Sabina Remundová válela. Určitě se rád podívám znovu. ()

subic

2019 jsem to viděl poprvé, teď na to koukám podruhé a frčku jsem ještě přihodil, protože mě to vykouzlilo opravdu velký úsměv nakonec. Eva skvělý a Sabina jako její matka taky super. Z této série nakonec nejlepší díl. 9/10 ()

sharka.68

díky za Burlesku ! Eva Hacurová mi rozsvítila nedělní večer...ještě dlouho po odvysílání jsem si říkala,že tohle bylo fakt ze života a že to byla učitelka, to už jen dokreslilo tu tragikomičnost situace...ale takový život prostě je...chtěla bych vědět,jak se tahle postava vyvine a jaké bude pokračování... ale to už si můžu jen domýšlet... a na tom klukovi s propadlým hrudníkem ze školy bylo vidět, že tam šance je, ale u jeho otce, už žádná! ()