Teror

• USA The Terror
USA, (2018–2019), 14 h 59 min (Minutáž: 40–55 min)

Predloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready (viac)

Natočeno na základě skutečné události, The Terror, film výkonných producentů Ridleyho Scotta, Davida Kajganiche a Soo Hugh bere diváky na trýznivou cestu. Příběh se odvíjí od riskantní plavby Královského loďstva neprobádaným územím, jehož cílem je objevit Severozápadní průplav. Zrádné podmínky, omezené prostředky, tenčící se naděje a strach z neznáma. Tomu všemu musí čelit posádka, zahnaná na pokraj záhuby. Zmrzlá a osamocená uvízne na konci světa. The Terror klade důraz na všechno, co se může nešťastně zvrtnout v případě, že skupina mužů ztrácející veškerou naději na přežití, nezápasí jen s přírodními živly, ale její členové bojují i jeden s druhým. (AMC Czech)

Davies182

Z toho dvouhodinového mála, které jsem zatím viděl, ve mně zůstává jediný dojem: kniha je zejm. po atmosférické stránce úplně někde jinde. Takže ano, opravdu si stále myslím, že adekvátně zfilmovatelné literární kusy v mnoha a mnoha případech prostě neexistují. Z nějakého důvodu (možná úcta k psanému slovu??) k tomu nedokáži přistoupit k jako samostatné televizní (anebo příběhové) jednotce, a s odstupem času jsem tak dnes nyní už konečně rozhodnut, že dokoukávat nebudu... Čekají mne maratony Billions, Homelandu a Bosche a další, a čas je čím dál zákeřnější. ()

Necrotongue

Seriál se mi, i přes slušnou průměrnou známku po shlédnutí obou sezón, nelíbil. Největším zklamáním v první sezóně byl odklon od kvalitní knižní předlohy, druhá řada se mi nelíbila prostě proto, se nepovedl zamýšlený mix dramatu a hororu. No, viděl jsem a už neuvidím, pro solidní zážitek doporučuji raději knihu Terror Dana Simmonse. ()

Madlene

Skvělá knižní předloha si říkala o filmovou adaptaci už v průběhu čtení, kdy mi během letních dní málem mrzly zuby... Nevěřila jsme ale tomu, že toho někdo bůbec bude schopen, nicméně neuvěřitelné se stalo realitou! Smekám před tvůrci, kteří založili vše především na pečlivě vybraných hercích a na neskutečně vytvořené atmosféře (odpouštím polystyrenové kulisy a mírné prohřešky proti knize, včetně nutného krácení některých opravdu dlouhých pasáží). Jeden z nejlepších seriálů poslední doby! ()

zelvopyr

Zklamání velké, kniha se četla jedním dechem. Bohužel, film ji vykastroval a zpohodlněl, řeší se úplně jiné věci, co smrdí "současnými problémy"... tedy pseudoproblémy. Takže důraz je na to, jak posádka ošklivě nahlíží na domorodce, rasisti jedni, místo boje o přežití vidíme nudné kecy. Také jsem zvědav, zda z předlohy zůstane jiný sex než homosexuální, chybí jim tam v kajutě duhový prapor a #metoo. Čekal jsem od seriálu bezvýchodnost, vražedný mráz ("zima jak na Terroru"), pošmourno, oděvy ztěžklé zmrzlým potem a v pozadí hrůzu z magické přítomnosti v místech, kde skončila země lidí. Vidím herce převlečené do dobových hadrů co předstírají, že se točí v mrazu a odříkávají repliky, jimž nevěří. Tak uvidíme, jestli to bude vůbec mít cenu dokoukat. (po 4. dílu). // Edit po konci: Jedna z nejhorších adaptací knihy, co jsem poslední leta zažil. Kniha fakt dobrá, ač drobet brak, tak nepříjemně dloubající do mozku, mnohovrstevná, šťavnatá, řemeslně velmi zdatná. Adaptace ořezaná jak prase a nezáživná -- buď se měli úplně obejít i bez Tuunbaqa, nebo nechat celou jeho mytologii a původní smysl a konec. Ale ne, tvůrci museli divoce interpretovat a vytvářet vlastní symboliku v kolizi s knihou. // Přes to všechno solidní až výborní herci, kteří ten marasmus byli schopni ustát. ()

Flopik

Zaujímavý počin, ktorý lákal mrazivým trailerom a skvelou atmosférou.Nakoniec ale musím povedať že som to čakal lepšie. Herci skvelý a som rád za Jareda ktorý sa mi tu strašne hodil.Prvé diely ma naozaj bavili, bola tam skvelá atmosféra, mrazivé prostredie, tajomná príšera všetko super. No potom prišli ďalšie diely ktoré sa nikam neposúvali , prešľapovalo sa na mieste a nič sa vlastne nedialo. Hrozne ma mrzel ten zadupaný potenciál, sú predsa v mrazivom prostredí a nikto tam poriadne nemrzol.Posledný diel viac menej dobrý pekne sa to uzavrelo. Celkovo chápem aj malé hodnotenie pretože koho seriál nevtiahne po prvom diely tak nech ani nepokračuje. U mňa za 4*. ()

• Štábu pomáhalo 85 chorvátskych technikov a 60 chorvátskych komparzistov. (Marceloo)
  • Pri natáčaní v Chorvátsku musel štáb odolávať vetru s rýchlosťou viac ako 300 km za hodinu. Často sa stávalo, že vietor odfúkol používané kulisy. (Marceloo)
  • Seriál je natočen na základě stejnojmenné knížky od Dana Simmonse, která skutečně vypráví o dobrodružství, při hledání Severozápadního průplavu. (Tomas_TM)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Seriálový Terror se přesune do války

Seriálový Terror se přesune do války

24.06.2018

AMC oznámilo prodloužení kritiky uznávané novinky The Terror, která se stala druhým nejsledovanějším dramatem letošní seriálové sezóny. Zatímco první řada byla přímou adaptací stejnojmenné knihy Dana… (viac)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)