Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa Sayko k tomuto seriálu (12)

Tajemství (2017) (S01E01)

Hodně dobrý rozjezd. Zrovna od Němců bych takovou pecku nečekal, skvělá atmosféra ladí s hudbou, z které leze mráz po zádech, scénář ověnčený různými tajemstvími a záhadami, a to vše zahráno špičkově uvěřitelnými herci, do kterých se divák po chvíli vžije a prožívá dobrodružství v jejich očích. ()

Lži (2017) (S01E02)

Po zhlédnutí první poloviny jsem si byl téměř jistý, že na první díl tato epizoda mít nebude. Napětí se ale stupňovalo a já musím hodit opět pětihvězdu. Neskutečný výkony herců, stále temnější atmosféra a i přes to, že se dost věcí objasňuje, skrytého přibývá exponenciálně. ()

Minulost a současnost (2017) (S01E03)

Opět naprostá pecka! Všechno se prolíná, teď už i minulost s přítomností. Jenže s tímto zmatkem začíná zmatek i v mé hlavě. Kdo je kdo? Hodně postav, málo času na pochopení. ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

Vlastně mě docela mrzí, že toho ďábla/vraha/cestovatele časem tak rychle zhmotnili do lidské podoby, tím docela okrouhli dobře nastavené temno, kterého je však stále dostatek, nebojte. Také se mi zdálo, že se nic moc nestalo. Příběh se jen tak plácal v neurčitu a po skončení epizody mám pocit, že jsem se nikam moc neposunul. Inu, pořád je to neskutečná podívaná. Kamera, zvuk, hudba, lokace, jde o špičkovou záležitost. ()

Sic Mundus Creatus Est (2017) (S01E06)

Já zas nemám slov. Tohle je naprosto skvěle atmosferický. Nebyla jediná minuta, kdy bych se nudil, házel oči jinam nebo snad zapínal telefon. Jak jsem již zmiňoval v předchozích epizodách, je tu dost postav, které jsou si podobné (ty samé, jen z minulosti), takže se musím pořádně soustředit, ale občas se mi ten mozek stejně přehřívá. I když u Dark mi to vůbec nevadí! ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

Jak je již psáno, s přibývajícími díly přibývá i zápletek, záhad a otázek (hlavně otázka kdo je kdo).. ()

Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (S01E08)

Některé seriály jsou jako ovoce. Dozrávají, a pak hnijí. Avšak netuším, k čemu přirovnat Dark. Jako by kvalita epizod byla stále stejná. Stále stejně skvělá. ()

Alfa a omega (2017) (S01E10)

Díl, ze kterého se dozvíme nejvíce, a já paradoxně musím dát čtyři hvězdy. Na začátku Dark jsem měl pocit, že jde o klasickou, ale hodně kvalitní detektivku, teď mám ale spíš pocit, že koukám na sci-fi. Problém s vyobrazením budoucnosti je ten, že na ni každý pohlíží jinak, proto když ji v seriálu ukázali tak, jak ji ukázali, úplně to nekorelovalo s mojí vizí. Navíc to CGI je stále dost umělé a díl tím ztratil na důvěryhodnosti. Uvidíme, s čím na nás přijdou v další sérii. Snad ne s dalšími postavami, protože už takhle si musím seriál pozastavovat a přemýšlet nad jmény a vztahy mezi charaktery z teď už 4 různých časových období. ()

Temná hmota (2019) (S02E02)

Atmosféru, emoce a skvělý herecký výkony druhá série neztratila, to se nedá zapřít. Ale nelogičnost a zmatenost bohužel přetrvala také, a s každým dílem jde exponenciálně vzhůru. Klady však stále převyšují nad zápory, takže házím opět čtyři hvězdy. ()

Cestovatelé v čase (2019) (S02E04)

Sic mundus creatus est. Seriál ověnčený záhadami se začíná rozkrývat, a tím ukazuje, jak je vše epicky propojené a úžasné. Tedy spíš úžasně nepochopitelné. Přibývají časová období a vykreslují se vztahy mezi rodinami, což mi hlava přestává brát a musím si díl pozastavovat. ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Tak tohle je úžasný. Provázanost minulosti a budoucnosti s nevyvratelností přítomnosti je neskutečná. Teda neskutečný je, jak tak geniálně nepochopitelnou myšlenku dokázali tvůrci zhmotnit, osadit perfektními herci, mrazivou atmosférou, ikonickou hudbou a emocemi, který se prodíraj mejma slznejma kanálkama. ()

Přeživší (2020) (S03E02)

Já bych druhému dílu moc rád napařil tu pětihvězdu, hlavně za ten dojemný konec, ale když si uvědomím, že jsem celou první polovinu dílu tápal v postavách, časoprostoru a vůbec celém příběhu, tak nemůžu hodnotit plnou. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)