Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

Hurin

Velice silné, komorní drama ( až na hudbu, která je sice pěkná, ale až příliš tlačí na pilu). Citlivě natočené a napsané, kde jsem měl pro každou pohnutku pochopení a absolutně jsem se do všeho dokázal vcítit. Bravo!...ani nevím jak to popsat, ale jako bych byl přesně na stejné vlně se scénaristou, nevím..To byl prostě film, který jsem potřeboval vidět. ()

Pierre95

Méně Afflecka, více Michelle Williams, je to dobrá jednohubka, po které nemáte chuť na další (vidět tento film podruhé). Herecky je to ok, ale postavy nedávají skoro vůbec pocity najevo, méně jim to tedy věříte. Scénář a režie snad ok a místo děje hezky vybrané. Jen tomu nějak nevěřím ty oscarové nominace a výhru Zlatého Glóbu pro Afflecka a film sanotný... Ale jednou to vidět by se mělo. Patří to k těm lepším dramatům. ()

BranuliQ

Veľmi dobrý film, ktorý po celý čas stojí na hrane medzi stokrát videným a originalitou. Silný príbeh, výborný Casey Affleck, no hlavne scenár a réžia talentovaného, avšak pre mňa celkom neznámeho Lonergana ale film do klišoidných vôd nepustili. Ani na chvíľu som sa nenudil a čo je najdôležitejšie, kvalitu si film udržal rovnakú po celý čas. Film, ktorý dokazuje, že aj dramatický žáner dokáže strhnúť a dokonca aj prekvapiť. 85% ()

cineczeck

Mezi námi žijí lidé s pohnutými osudy, které by si nikdo vymyslet netroufal. Což není nic objevného. Ale je super, že tento příběh se dokonce povedl i zfilmovat. Hlavně díky scénáři a realistickým hereckým výkonům stojí Manchester u moře za zhlédnutí a obdiv. ()

Ardath

Sprostý údržbář, barový rváč a otrávený asociál, to je role, ve které si Caseyho Afflecka musíme všichni okamžitě zamilovat! ()

Iveta47

Strašne dlhé a strašne psychologické ale nebudem sem písať svoje negatívne hodnotenie , lebo viem,že pre mnohých podľa hodnotení to bolo to pravé....pre mňa nie...nebavilo ma to. ()

L.O.T.R

Manchester by the Sea je priamočiari film, ktorý neponúka nič prevratné ani nové. Vyniká naopak v tom, že je ako vystrihnutý z reálneho sveta. Hlavný herec môže byť pre väčšinu ľudí nesympatický. Verím, že niekto si v tom filme dokáže nájsť situácie, v ktorých sa nájde. Rozhodne to ale nieje film pre každého a možno by som povedal, že ho viac spracuje mužské publikum. 80% ()

Brain32

Podle mě Vám tento film musí "padnout" do nálady a rozpoložení. Dokážu si představit, že pro diváky, kteří se nachází v obdobném rozpoložení jako Casey (zlomené srdce, rodinná tragédie atd.) to musel být přímý úder do srdce. Scéna při kočárku a na policejní stanici jsou hodně silné a jakoby ani nebyli hrané. Oscar pro Afflecka mladšího zasloužený. ()

Fathyma

Jsem ráda, že se Caseymu konečně dostalo uznání, které mu náleží. Co ale nechápu je, jaktože Manchester by the Sea je výborně hodnocený, zatímco žánrově podobné Out of the Furnace naprosto zapadlo a nedostalo se mu ani žádné nominace na filmové ceny. Oba dva filmy mají podobné tempo vyprávění, které mně velice sedí. V obou z nich je Casey skvělý, tak aspoň jeden z nich byl kritiky a veřejností ohodnocen v sounáležitosti se svým talentem. ()

honza.kuzel

Rozhodně zajímavější a silnější než oskarový Moonlight, ale i tak ne tolik, jak by mohlo (především konec mohl být nějakým způsobem vygradovaný a dech beroucí, ale nebyl). Herecký výkon Caseyho Afflecka obdivuhodný. Jinak ale jen další do řady dramat, která jak se přesvědčuji, nejsou na mém vrcholu oblíbenosti co se týče filmových žánrů. ()

Maratonec

Tak předně jsem měl zase větší očekávání. ( Zjištuji, že čím víc stárnu - začínám být víc náročnější.Snad se to zastaví... ) Zde mi trochu vadilo ponuré (studené,bezduché) chování většiny zúčastněných a to skoro od začátku do konce. Na převažující polovinu čtvrté hvězdy ho kromě nevšedního příběhu vytáhl sympatický výkon Lucase Hedgese, který do filmu přinesl svěží vítr. Osobně mě překvapilo oscarové hodnocení C.Afflecka, který zde určitě podává výborný výkon, ale nijak nevybočující z toho, co už zahrál v některých jeho předešlých filmech. Chci říct v dobrém, že jeho výkon mě nestrhl tak, jak by na Oscara bývalo mělo. Lepší výkon podává film jako celek a čím delší odstup od prvního vidění uplyne, tím více se zavrtá tak nějak divně melodramaticky pod kůži. ()

Vlad

Za toto dostal mlady Affleck Oscara? Za jeden jediny vyraz tvare a 2 hodiny hranu prazdnotu duse? Toto je najlepsi muzsky herecky vykon roku 2016? Tak to bol potom velmi slaby rok... Film ma absolutne neoslovil kedze nie som citlivka, ktora si rada poplace nad tazkym osudom hl. hrdinu. Skor tazka nuda az na par scen ktore boli zaujimave. Inac nic. 3* by som tomu dal keby to malo polovicnu stopaz... ()

vmkvmh

Geniálny film, či už cez vynikajúcu kameru a prepracované zábery alebo vynikajúci scenár, ktorý dokonale vykresľuje krutú realitu života, kde nie všetko vychádza podľa predstáv. C.Affleck tu zahral svoju asi životnú rolu, ktorá mu náramne sadla a prinútil ma ,postupnými dialógmi a "odomykaním" spomienok, s ním súcitiť stále viac a postupným budovaním depresie a bezmocnosti ma scéna //SPOILER// "We are burning dad, cant you see?" //SPOILER// roztrhala na kusy. 9/10 ()

Micin

Manchester by the sea je po řemeslné stránce povedeným dramatem. Co jej pozvedá nad ostatní filmy svého žánru je skvělý herecký výkon Caseyho Afflecka. Pomalé tempo první poloviny je nahrazeno skvělou druhou polovinou poté, co jsou vyjasněny motivace hlavní postavy. Přesto však ve více než dvouhodinové stopáži strádá rozvoj některých postav vedlejších (bývalé ženy obou bratrů, nedokončená dějová linie s alkoholismem a křesťanstvím Patrickovy matky) ()

Alagaesie

Proč během Leeova telefonátu přestalo sněžit stylem, jako když někdo vypne vodovodní kohout, to mi hlava nebere. „V Manchesteru budu minimálně týden.“ Docela si věřil. Co mi vadilo byly vokály - jednou, dvakrát, dobře, ale konstantní hukot, je IMO dost na hovno. Lee měl plnou hlavu starostí a život který znal, musel opustit. Byl, z pochopitelnejch důvodů, zlomenej. A famózně to zahrál. Moc smutnej film. Ale krásně natočenej. ()

malahradna

myslím, že mierne nadhodnotené...chýbalo mi viacej silných momentov, ale flashbacky boli skvelé. Minimalistické herectvo, nikto zbytočne neprehráva...ale nejak ma to nezasiahlo...kratšia stopáž a viac nahustený dej by prospel ()

Cain(cz)

Městečko Manchester na břehu moře, kde každý se zná s každým, kde člověk těžko schová své pocity za ledovou masku. Lee Chandler však žije v Bostonu v malém pokoji blíže k vězení s malým a přesto i tak velkým oknem. Živí se prací za minimální mzdu kterou by jiný nedělal. Je sám sobě trestem, mnohdy se sebedestruktivním chováním, nevynechajíc jedinou příležitost rozdat a schytat pár ran. O návratu do rodného městečka však nestojí, vzpomínky a bolest jsou příliš silné. To se však změní když zemře jeho milovaný starší bratr Joe Chandler, který jej v poslední vůl určí za opatrovníka svého syna Patrika. Oba tak čelí zármutku, mnohdy s černým až s cynickým humorem nepropadající se do slabošské sebelítosti. A život plyne dál. ()

LosMichal

Krásny film. Herci boli veľmi príjemní, sympatickí. Hodili sa na svoje úlohy ktoré hrali. Hlavne som si zaľúbil hlavnú postavu v podaní Afflecka , zahral to skvelo. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)