Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

LibraMinor

Pri scene na policajnej stanici som zacal ma ten film rad. Kvoli detailom - to jednoduche "prosim". Ale pri scene s kocikom to uz bolo naozaj. Podobnych filmovych scen je vela, ale tu som na chvilu nepozeral film. ()

Hubna

Něco mi na tom filmu připomínalo Hon. Oproti němu ale není Manchester tak dobře vypointovaný a ani jeho vyznění není tak "široké". Přes to je to úžasně napsané a zahrané drama s občasnýma povedenýma vtípkama. A ta často vzpomínaná hudba mi nevadila, právě naopak. Přesně mezi 4-5*, ale protože mám Caseyho rád, trochu si přisadím. ()

OwenBobby

Dobrý film s několika vyloženě povedenými pasážemi a zejména výbornými hereckými výkony. Intenzivní kamera dokáže vtáhnnout do děje a vykreslit postavy natolik, aby nám na nich záleželo. Ty o to ale evidentně nestojí a zdaleka se nechovají, tak jak by divák od nich chtěl. Že to nemá být moralizující příběh, ale spíše jen záběry ze života tragédiemi rozpolcené rediny? Fajn, skrze flashbacky se dovidáme o Leeově minulosti a chápeme jeho pohnutky a proč se často chová jako zvíře. Jenže s ním nemůžeme sympatizovat, protože před traumatizující událostí nebyl o mnoho lepší. A nějaké vykoupení na závěr, nebo změna či odhodlání? Nakonec to přijde, ale už tak pozdě, že je jen stěží uvěřitelné. Nicméně herecký výkon Caseyho Afflecka si rozhodně zasloužil nominaci na oskara a pasáž hořícího domu doprovázená Albioniho Adagiem byl zdaleka nejsilnější filmový zážitek za hodně dlouhou dobu. 7/10 ()

kokofek

Slovy Miloše Formana: Věřím ti to ! Věřím ti to Casey Afflecku! A to je pro mě ve filmu důležité.Ať už je to jakákoli postava,musí být herecký výkon uvěřitelný.Přidá -li se dobrý scénář a režie, potom je to pro mě zážitek, po kterém se mi udělá v první fázi dobře a v té druhé můžu přemýšlet o tématu, který film otevírá. ()

Gregor_Samsa

Dobrej biják. Nečetl jsem nic dopředu, očekávání nízko, i proto se mi to asi tolik líbilo. Je to: civilní, uměřené, reálné, nepřehánějící, vtipné i silné, stranou kýče a skoro až takové neamerické. Příběh o tom, jak jít dál, když už to vypadá, že dál jít možné nebude. Krásný. [90%; 2017-02-12 Kino Světozor] ()

mouzi

Reziser se asi nechal prilis unest, protoze neukociroval stopaz, ktera klidne mohla byt o dobrych 20 minut kratsi. Nektere sceny a pasaze byly zcela zbytecne, napr. cela scena s hokejem. Jeste v polovine me to celkem bavilo, pak to zacalo jit do kytek. A sledovat pres dve hodiny depresivniho a zcela pokerfacoveho Afflecka mladsiho, to snad uspi i ty nejotrlejsi. Nuda s velkym N a velmi slabe 2,5*. ()

LencaN

Civilní, realistické, dojemné, bolestné, trýznivé. Na první pohled se zdá, že je to jen další průměrný, ničím nezajímavý a celkem o ničem film, u kterého by se ani nedalo uvažovat o nominaci na Oscara. Ale jen pokud si k filmu nenajdete cestu, pokud si ho k sobě nepustíte a nenaladíte se na jeho vlnu. Zcela to totiž vychází ze života, ze ztráty člena rodiny, z prohřešků minulosti, které si člověk nedokáže odpustit, protože udělal něco, za co by se chtěl zabít. Jenže musí vstát a prát se dál, i když má na zbytek své existence zlomené srdce. Nebylo to tak nahuštěné, aby to diváka dostalo psychicky do s*aček, ale naléhavé to bylo tak akorát, Přesně tak, aby to bylo únosné , aby si v tom každý našel něco, pokud tedy chce. Kdo je studený čumák, ten si v Místě u moře nenajde absolutně nic záživného a na film velice rychle zapomene. Nebo možná je potřeba na takový film vyzrát a uvědomovat si i takové věci, které nás v životě všechny můžou potkat. ()

david666

Přesně děláno na Oscara - máme tady drama, dobré herecké výkony a příběh, který je dosti silný. Akorát se mě zdá, že je to až moc vykalkulované ()

wick

Depresivní drama...které stojí na Caseym A. a Lucasovi H. je slušně natočené, ale mně tam něco chybělo, možná mi připadalo, že to trauma, které si Casey nese s sebou, bylo přeci jen trochu kalkulací s city diváka... ()

HellsAngel

Povedzme si úprimne, nieje veľkým prekvapením, že je Manchester by the Sea nominovaný na hneď niekoľko zlatých sošiek. Hrá to na city presne tak, ako to majú členovia akadémie radi. No nerobí to iba z vypočítavosti, ono to aj naozaj ponúka vysokú pridanú hodnotu. A aj keď som sa prvých 40 minút nevedel vcítiť do emocionálneho rozpoloženia postáv, akonáhle som túto priepasť preklenul, otvoril sa mi úplne nový rozmer a ja som si vychutnal túto úžasnú drámu. V niektorých scénach ma iritovala hudba - do väčšiny sa pravdaže hodila a skvelo dotvárala atmosféru, ale niekde si ju tvorcovia proste mohli odpustiť. Affleck hrá veľmi uveriteľne a presvedčivo a jeho výkon neostáva než pochváliť. Aj keď má táto snímka pár chybičiek krásy, nemôžem jej uprieť nesporné kvality. ()

hony23

Typická Oscarovka s přepálenou stopáží, vlekoucím se dějem a topornými herci, kteří se snaží rozervané duše svých postav implantovat do těla náročného diváka. ()

cubas

Ponuré, parádně vybudovaná atmosféra, ale po skončení toho filmu jsem si říkal proč? Proč se na to dívat znovu? Proč ten film vznikl? ()

Tomas_PO

Skvelá oskarovka s neuveriteľne tragicky realistickým príbehom a výborným hereckým výkonom. Jedna hviezda dole za prílišnú rozvláčnosť v druhej polovici filmu. ()

MadyDollar

Krásný zachycení všednosti průměrného života bez zkažení obvyklými filmovými klišé. Podle mě dokonalé postavy a především fantastický výkony. První film, ve kterým jsem viděl Casey Afflecka a nemůžu uvěřit, že má s Benem něco společnýho. :D Naprosto zaslouženej Oscar. Není to asi pro každýho, ale kdo rád takový to skutečný drama, určitě doporučuju. ()

rigby

Příjemný film o příjemných i nepříjemných věcech, film o životě. Volné tempo, atmosféra. Ale bohužel to nebylo tak dobré, jak bych podle hodnocení ostatních očekával. Tématicky to šlo trochu mimo mne, takže nakonec musím dát bodově pod průměr. Bylo to až moc dlouhé. ()

allegria

Úžasný příběh, zpracovaný bez zbytečného patosu, a přece hluboce citový. Obdivuji herecký výkon Caseyho Afflecka, nečekala jsem, že bude až tak skvělý, hlavně v dramatických scénách si drží absolutní věrohodnost a přirozenost. Trochu mě rušily nečekané střihy do minulosti a trvalo mi značnou část filmu, než jsem jim začala rozumět, ale ani to mi dojem nezkazilo, nakonec jsem se zorientovala. Silné téma podané neokázale, ale o to věrohodněji. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)