Dabing Street

• angličtina Dubbing Street (festivalový názov)
Hudobný videoklip

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

Recenzie používateľa mortak k tomuto seriálu (12)

Dabing Street (2018)

Je mi líto špičkových herců, kteří by dokázali plasticky ztvárnit kohokoliv, jenže Zelenka je svým scénářem cpe do jednorozměrných karikatur. Melíšková by zvládla bez problémů zahrát se všemi odstíny domácí paničku, která se tragikomicky po smrti manžela snaží postavit na vlastní nohy a naráží na své sebeklamy (Ženské zbraně), jenže nakonec je z ní v Zelenkově podání karikatura naprosté blbky. Voříšková a Adamczyk nemají ani to - celých dvanáct dílů jsou jejich postavy charakterizovány pouze promiskuitou. A Neužil ml. s Čermákem jsou prostě hodní ňoumové hledající svou bohyni, které by mohli sloužit. Češi se konečně naučili točit sitcomy jako v Americe, jen s tím rozdílem, že tady jsou všechny postavy bezcharakterní svině. Snad se někdy v budoucnu naučíme točit i "dramedy". ()

Jiří Arch (2018) (E01)

Konečně se na český komediální seriál dá dívat. Většina scének má ten správný timing a hlášky fungují skvěle i bez doprovodného smíchu. Zelenka tahá český humor z bahna normalizace. ()

Studio B (2018) (E02)

V druhé půli je přece jen vidět divadelní původ seriálu. Scénka se zaměstnancem banky by skvěle fungovala na jevišti, protože tam je všechno jenom jako a realita je vždy někde jinde. Ve skutečném světě už grotesková hloupost bankovního poradce nefunguje tak dobře, protože na rozdíl od divadla, kde by jeho postava sloužila jen jako přihrávač vtípků a hlášek ve frašce, realita vyžaduje alespoň trochu reálné postavy. Na divadle by prostě odlitek zadku fungoval dokonale, v reálném prostředí už trochu působí jako pěst na oko. ()

Budování mediálního obrazu (2018) (E03)

Ňadra Bereniky Kohoutové (a spol.) jsou pádnou odpovědí na americké MeToo. Dokud budou Bereniky, feministkám v ČR pšenka nepokvete. My muži jsme prostě takto primitivní, a nic se tím nedá dělat. ()

Vulgarismy (2018) (E04)

Trochu mě mrzí, že mizí tempo a hlášky,a spíše se rozehrávají scénky na úkor uvěřitelnosti děje a nějakého dramatického oblouku. Ale jako sitcom je to pořád slušné. ()

Ženské zbraně (2018) (E05)

Duchovní tělo, fyzické tělo, firemní tělo.. Melíšková dala epizodě ten správný mix hořkosti a trapnosti, ale Zelenka bohužel neodolal, a přidal k ní ještě Kapitána Filcku. Ten asi vznikl nějakým brainstormingem v hospodě po deseti pivech a tluče se s tím ostatním. ()

Supervizor (2018) (E06)

Nuda. A cameo Cilbulkové je opravdu bizár... ()

Černý prodej filmů (2018) (E07)

Když nevíš, jak vyplnit půl hodiny, vraž tam Filcku. ()

Ceny Františka Filipovského (2018) (E08)

Když se postavy na začátku hádají, má to v sobě hloubku a náboj. Ale Zelenka raději hned uhne k sitcomu, a vztahy postav mu jsou putna. ()

Inzerát (2018) (E09)

Po devíti dílech už jsou ze všech postav absolutní svině bez špetky sympatie. ()

Monitoring (2018) (E10)

Konečně se ze sitcomu zase stává seriál, který k něčemu směřuje. Jenže pořád jde o změť k sobě moc nepasujících scének. Pro najednou postavy začnou citovat tuto divadelní hru (a film), když nikde nebyla zmínka o tom, že by ji Studio Zero nebo některá z postav dabovaly? ()

Poslední dabing (2018) (E12)

Kdyby se seriál doplazil k tomuto konci po šesti našlapaných dílech, mohlo to být super. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz