Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiálny text distribútora)

Narciska

Bizarní situace, ještě podivnější reakce. Výprava filmu a chování herců se zcela vymyká ostatnímu viděnému, což bylo (ten moment překvapení) skoro to jediné, co mě na tom zaujalo. Časem se dojem z filmu rozplyne jako pára nad hrncem a za pár dní ani nebudu vědět, že jsem ho viděla. Závěrem nezbývá než konstatovat, že paradoxně je celkové vyznění filmu velmi fádní. A finální pointa je sice zajímává a úsměvná, na základě svého přesvědčení však nemohu souhlasit... Však mrkněte a udělejte si závěr sami ;) Nutno ještě dodat, že jsem film shlédla s nepříliš vydařeným dabingem! ()

Tequila

Zapomeňte na "Podfu(c)k", TOHLE je ta nejlepší variace na Tarantina, jaká dosud vznikla ! Nekompromisní, neuvěřitelně cynický černý humor (hlasitému smíchu se nelze ubránit ani při nejbrutálnějších scénách), výborné postavičky, zručně natočené akční sekvence a geniální závěr posouvající vše do nejvyšší dimenze kultu. Tenhle film si nebere žádné servítky, kašle na politickou korektnost a díla Guye Ritchieho (jakkoliv kvalitní) působí vedle něj jako lacinné zapometulné hříčky. Skrytý klenot, který v kinech prošuměl (1 kopie, tomu neříkám zrovna masivní propagace), ale na videu ho rozhodně nepřehlédněte ! ()

troxor

Máte rádi černý humor? Jste pro něj ochotní filmu odpustit nějaké nedostatky? Pokud ano, pak je pro vás tahle akce/komedie jasná volba. Jeden morbidní vtípek se vrší na druhý, stejně jako těla nevinných obětí. Ze slušného bankovního zaměstnance se tu stává vraždící stroj. Rocková kapela, přítelkyně, co si přišla pro televizi, jugoslávský dělník... Ti a mnozí další se odeberou na místa, odkud se člověk nevrací ("hluboká" jáma v parku) Přitom padají tuny těch nejvypečenějších hlášek. Závěr jsem opravdu nečekal - to byl kameňák! V Číně jedí psy vás dostane hlavně nesmyslností chování hlavních hrdinů a absurditou násilných scén. Postavy jsou neskuteční dementi (Ti Dánové mají k těm pablbům nějaký zvlášť srdečný vztah - viz Trierovi Idioti!). Násilí v tomhle filmu je jednoduše komický prvek, nemá žádnou estetickou hodnotu - komu to ale vadí? Někdo se, pravda, může cítit pohoršený. Tomu nezbývá než poradit, by nebral věci na plátně zas tak smrtelně vážně. Film má skvělou atmosféru brutálního komiksu, navíc podává příběh s pořádnou porcí nadsázky. A tak se mohou fanoušci Tarantinových masiček nebo Jacksonových splatterů těšit... ()

ElBadelin

Pecka. Nejvíc jsem se smál, když umřel Vuk. Nechápu. --- Doktor: ,,Je hluchý (Vuk), přišel o oba bubínky." Druhej den(asi)- Doktor na Vuka: ,,Podejte mi čpavek!" Harald: ,,On je hluchý." ()

MickeyStuma

Gangsterský drsný černohumorný film tentokráte od dánských tvůrců. Netají se Tarantinovskou inspirací, i když tu jsem nějak postrádal. A má to být také podle skutečných událostí. No, potěš. Zajímalo by mě kam šahá realita a kde už je fantazie scénáristy. Akce je tu myslím tak akorát, černý humor se tu na diváka hrne neustále, přesto se mi zdá, že je to takové nedotažené. Občas rozjetou akci zabrzdí divné rozjímání. Bavit se však divák rozhodně bude. A také žasnout nad tím, co jsou schopni udělat čtyři chlápci kvůli cizí ženský, když přitom ani nemusí. ()

WillyMarks

Další snímek z ponurého severu s tím správným smyslem pro humor. Opravdu zajímavé, brutální a úsměvné. Pohled hlavní postavy je sám o sobě směšný a celkový průběh jeho dobroty je trefa do černého. Výborná černá komedie ()

anatheman

Slabší 4*. V průběhu sledování jsem byl často na vážkách. Začnu nejdříve zápory. Asi jsem měl trošku zvýšená očekávání, zvláště když se připravujete na dílo, na kterém je podepsán A. T. Jensen. Zavádějící je samozřejmě název a i žánrové rozčlenění. Jde o to, že komediální i akční (popř. "krimi") pasáže film skutečně obsahuje. Jenom jsou nasázeny odděleně jako samostatné sinusoidy. Takže místy není zcela zřejmé, čím chce snímek být. Nemůžu nezmínit také závěrečnou moralistickou pasáž, která působí naprosto zbytečně a kýčovitě. Na druhou stranu film obsahuje vcelku dobré akční scény a to i poměrně brutální, že mohou i zdánlivě připomínat tarantinovky. A musím uznat, že některé scény a hlášky mají opravdu zabijácké účinky. Humor je zde vskutku černý jako makedonská hranice. Líbil se mi i soundtrack, ve kterém jako by se skloubil industrial s Gregoriány, což uši příjemně absorbují. No a na závěr je možné připomenout i poměrně originální (a tradičně seversky ztřeštěný) příběh s několika pozoruhodnými zvraty a pointami. ()

mutace

Tenhle druh humoru je přesně moje gusto. A ten závěr, rozhodně také nebyl špatný. "Dobré je to, o čem si člověk myslí, že je dobré." ()

ZackSawyer

No popravdě jsem čekal brutální komedii ale jediné co jsem dostal byla možná trocha brutality ale pojatá tak nejapně herci, kterým jsem nevěřil ani dobrý den s divným humorem, což ani humor nebyl! Nuda, nejapnost, naivit v rádoby drsném kabátku. ()

Porp

Čierny humor, cynický humor, cynické násilie, absurdné násilie - to všetko je tu brilantne použité tak, aby si človek na konci položil otázku, čo je vlastne správne a čo nesprávne? Kde sú hranice prípustného a za akých okolností ich môžeme prekročiť? ()

Slavomír

Bizarná skoro gangsterka. Hlavný hrdina chce každému dobro, čo však vadí jeho zmagorilému bratovi. Miestami ostré, inokedy zas čierny jumor preteká cez pohár. ()

bakeero

Neokoukaná evropská podívaná, která si asi nezíská každého, ale mě - hlavně svým závěrem - příjemně bavila a zanechala příjemné vzpomínky na několik opravdu COOL momentů. ()

Inozuka

Pustil jsem si hlavně kvůli Kim Bodniovi a jsem trochu rozpolcen. Perfektní závěr, který jsem nečekal a který byl hodně vtipný, ale jinak podivná směs černého humoru - někdy docela zvláštního - a neumětelských akčních scén. Přes pár dobrých hlášek je to celé takové divné a zvláštně poslepované a srší z toho inspirace britskou vlnou veselých gansta filmů, jimž se ale ani náhodou nepřiblíží. ()

Mocoft

Šílený úlet oslavující násilí na lidech. Těžce černá komedie s šíleným sledem bizardních situací. Možná by to chtělo malinko doladit scénář, ale na jeho drobné nedostatky zapomenete hned v další scéně, která je jen další řachou do Vaší hlavy a Vy se budete divit sami sobě, jak to že se smějete nečemu tak vážnému, jako je lidské něštěstí nebo smrt. ()

melipa

Film o prostoduchém naivkovi, který chce pomoci svého bratra napravit tu chybu, že nenechal zloděje vykrást banku. Postupně se více a více zaplétají do absurdních situací a mrtvoly pribývají a pribývají... Během filmu narazíte na plno nelogičností a chyb, celou dobu Vás provází trapná televiznost a nějáká ta akce a výbuchy á la Kobra 11. Pár úsměvných momentů a zavěrečná akce tenhle film nezachrání. Nepochopil jsem (mimo jine), proč jsme si vždy po nějáké vraždě museli vyslechnout chorály, a jak mohl na konci, bratr hlavního hrdiny přežít 10 ran vystřelených z blízkosti 5 metrů. Že by bůh sestoupil z nebe a... :) ? Za zajímavý konec dávám hvězdičku navíc. Srovnávání s Tarantinem je výsměch - viděli jsme ten stejný film? ()