Castle Rock

• USA Castle Rock
Fantasy / Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (viac)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

G04T

No nevím, ale pokusím se. Castle rock ze začátku vypadal vizuálně úžasně. Co se musí nechat jsou herci, castingová režisérka vybrala skvěle, horší je už zpracování a rozdělení jednotlivých epizod. První čtyři epizody byly super, ale později už bylo vidět, že se budeme vracet do minulosti, a to já prostě nesnáším. Neskutečně nudné bláboly a scény byly v epizodě sedmé, kde jsem usinal už od prvních pěti minut. Je škoda, že příběh je podán tak nesystematicky. Vidím, že nejsem sám, kdo má hodně otázek, a spoustu věcí nepochopil. Když jsem dokoukal závěrečnou epizodu, šel jsem na internet hledat nějaké shrnutí epizody desáté a celého seriálu, nenašel jsem nikde stoprocentní jistotu od nikoho, kdo by pochopil, jak to vlastně skončilo. Myslím, že režiséři, scénáristé a hlavně King se zamotali všichni nějak v sobě a už nenašli cestu ven (tu správnou), ale stejně dám castle rocku lepší hodnocení, protože některé epizody stály opravdu za to. Skarsgard je v desáté epizodě "až příliš aktivní" (více se projevuje, než na začátcích, a to hodně) a to taky snížilo hodně velký kousek úrovně seriálu,ktery jak už jsem psal, ze začátku vypadal skvěle. Dám tři hvězdy za 1) Dobré herce 2) Kameru 3)Za 5 epizod Ubiram dvě za 1) Nesystematicky nejasné zpracování 2) to, že jsem některé epizody vůbec nepochopil a musel jsem si hledat "castle rock epizode explained" na internetu (a to by se dít nemělo) Snad druhá série bude lepší. Piss ()

RedRose

Kinga mám fakt rád, ale jen proto že to je podle něj se z toho nezblázním! Seriál má hned od začátku parádně vybudovanou atmosféru, postavy i prostředí, ale to je bohužel vše... V mnoha dílech z 10-ti se neděje prakticky vůbec nic, v některých se něco děje, ale s posunem příběhu to nemá vůbec nic do činění! A samotný závěr je neuvěřitelně otevřený a bez odpovědí. Celý příběh v podstatě končí úplně ve stejné situaci, jak když v prvním díle začal, takže to jednoduše nejde hodnotit kladně, když už se ví, že druhá série bude o něčem jiném... Bohužel! ()

MarsVl

Tak jsem cekal, ze to nejak rozumne vyusti v tom poslednim dile, ale spis mam pocity, ze kdybych se na to nedival vubec, tak by se nic nestalo.. ()

iz67

Zacatek je dost pomalý a trochu jsem přemýšlel, že to utnu. Druhá půle ale získá obrátky, a ne kvůli hrůze, ale haluzy, která je všude kolem v Maine ... ()

ESW

Mozna, ze je neco špatně, kdyz zacnete fandit hlavnímu ultra devil zaporakovi, hned jak to jde. I kdyz jen na dva dily. Na nejlepší dva díly seriálu.. Aspon, ze to nebyla devátá brána pekla. Jou. ()

jprmusic

Kinga mám fakt rád, mám skoro všechny jeho knížky, ale tohle mě nebavilo - dost jsem se nudil. Tak změna - díky nemoci jsem to dal najednou -a nějak to začlo dávat smysl .... ()

Aywes

Nejsem extra fanda Kinga. Nejvíc úderné mi přijdou spíše jeho povídky, než celkové romány. Povídky jsou totiž stavěné formou novely. Krátké, úderné a s parádním twistem na konci. Což samozřejmě koliduje s formátem seriály. Ten si totiž nezískal mou pozornost, protože byl jednoduše zdlouhavý a neatraktivní. Z celé plejády postav mě nezaujala ani jedna. Sice autoři předhazují jisté tajemno, ale není dostatečně rozpracované a hlavně neuvěřitelně utahané. Pokud jste ale fanoušci románů jednoho z předních autorů hororu, tak asi není co řešit. Tudíž očekávejte lehce mysteriozní a náboženské téma. Za mě ne. ()

srolyma

To bylo tak mystery, že to pro samé mystery vůbec nedávalo smysl. Kinga mám rád, ale tohle se opět vůbec nepovedlo. Snažit se porozumět ději nemá smysl, chytat odkazy na známá jména a místa z Kingových románů brzy omrzí a tak nezbývá než jen čekat, jestli to celé dospěje do nějakého smysluplného konce. Nedospěje. ()

jkpj22

Ačkoliv mě tento seriál udržel v pozoru a nutil pouštět si další díly, jeho kvalita nebo atraktivita tomu vůbec neodpovídá. Místy se to táhne a je to nudné. Nemyslím si, že si to tak ve výsledku zaslouží víc jak dvě hvězdy. ()

argo.smile

2*... viac si to nezaslúži. Aj to iba za hercov, ktorý to po väčšine celé ťahali. Ostavajúci príbeh je o ničom. Veľa otázok ostalo a nič tomu ani nenaznačovalo k odhaleniu časovej bubliny a ďalším wtf. Ďalšiu sériu určite nedám. ()

Desmi

Místy až zbytečně zamotaný příběh, který lze jakkoliv ohýbat, aniž by divákovi přišlo něco divné. Tíživá a velmi ponurá atmosféra městečka je díl od dílu patrnější a méně sympatická. Díl od dílu mi přišel Castle rock méně a méně zajímavý. Nakonec jsem jej dokoukal už jen z povinnosti. ()

Birter

Asi jako mnoho ostatních, i já jsem byl udiven konceptem ''inspirováno postavami a místy Stephena Kinga'', a ve výsledku jsem spíše spokojen, ačkoliv ne natolik jak bych si přál. Hlavní problém seriálu je v tom, že většina stopáže regulerních epizod, jsou hluchá místa a seriál selhává v doručení hororové atmosféry nebo napětí, což jsou vše aspekty, které v Kingově tvorbě zdaleka nechybí. Castle Rock má svá místa (mimo jiné masterpiece seriálu - epizodu The Queen) a také jsem byl spokojen se zápletkami a plot twisty (+ nějakým divným popřením vlastního twistu), mou pozornost navíc zaměstnali výborní herci a sympatické postavy. Od Scotta Glenna a Sissy Spacek po Jane Levy a Andrého Hollanda, který se mi líbil už v AHS. Takže víceméně mohu říct, že na druhou řadu se podívám. ()

Emperor1

Poněkud rozvláčné, dějově zašmodrchané a zbytečně překombinované ... na druhou stranu zajímavé přesahy do metafyzična, teorie paralelních světů, psychologie, etiky, akustiky ... seriál má hutnou atmosféru, příjemně nepříjemné prostředí, správně ulítlé postavy, plus neměnný výraz Billa Skarsgårda, který nemusí hnout brvou a člověk se z něj cítí celý nesvůj ... kdo zná knihy Stephena Kinga, ten ho tam i najde - což byla zřejmá taktika tvůrců, jak k dílu přilákat fanoušky slavného spisovatele, drobných odkazů k postavám z jeho knih je zde celkem dost a znalce určitě potěšily ... kdo ví, jak bych to já sám posuzoval, kdybych byl Kinga nečetl ... takto ovšem pokud se mě tvůrci celou dobu snaží přesvědčit o tom, že se jedná o příběh, který jako by s Kingova pera vypadl, můžu lakonicky odpovědět, dobře, ale četl jsem od něj i lepší ... druhá řada se mi líbila podstatně více, Tim Robbins tomu dal větší šmrnc, rovněž zápletka kolem Annie a její dcery je zajímavá ... ()

Mesmeric

Velmi příjemné ke sledování. Rozhodně doporučuji všem, kdo si rád nechá trochu zježit chlupy na varl....teda na zátylku před spaním. ()

zekon

Hrozný utahaný maglajz bez začátku a konce. Čekáte co z toho tajemna vyleze a ono stupňující kecy prd a šlus. Po 2 dílech zatratí seriál děj a přijde mi že už pak nikdo nevěděl o čem to vlastně má být a co s tím. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)