Zone Blanche

• USA Black Spot
Dráma / Mysteriózny / Thriller
Francúzsko / Belgicko, (2017–2019), 14 h 51 min (Minutáž: 50–61 min)

Ve fiktivním francouzském městečku, které je obklopeno temnými lesy, ze kterých se valí hrozivá mlha, se setkáváme se záhadnými postavami žijícími v lesích, ale i s velkým počtem úmrtí, které se bude snažit vyřešit policejní náčelnice Laurène (Suliane Brahim) společně s nově příchozím státním zástupcem Franckem Sirianim (Laurent Capelluto). (Trajektt)

Kenji

Začalo to zdárne. Temná atmosféra lesa, zločin ( veľa zločinu. Nie až priveľa zločinu? Už som si pripadal ako v midsomerských vraždách) Postavy dostatočne rozdielne. Malé mesto, kopa vzťahov, často nedoriešených. Prokurér napriek tomu, že prišiel ako veľká voda, tam až tak veľa vody pri vyšetrovaní nemútil a všetko brala na svoje pleclia mažoer, ktorá poznačená traumou z mládí vyráža každú noc s baterkou a pátra po tajomnom niekom z lesa. Výrazná postava, každou časťou protivnejšia. Matka roka, ktorej dcéra je dva dni mimo a ona po príchode domov nejde ani skontrolovať či je doma. Potom ju chytajú výčitky a potom zas zamieri do roboty. Zločin - zmiznutá dcéra starostu - ktorý sa ťahá všetkými časťami je vyriešený tak, že si človek povie to fakt? Idem si bažinou a mám telo a potom ozaj pre toto? Načo celé to tajtrlíkovanie s tajomným lesom. Ochrancami prírody a tak. Bolo to slušné, ale dosť často ma to štvalo. ()

Insomniac

Zatiaľ piata časť a také nejaké rozporuplné pocity. Na jednej strane línia, ktorá sa tiahne celou prvou sériou, výborná atmosféra plná hororových prvkov, dobré postavy. Na druhej v každej časti samostatný príbeh, trochu nelogické veci pritiahnuté za vlasy, sem-tam dementné chovanie postáv. Uvidíme, ako to dopadne. Ja by som skôr preferoval ten tiahnuci sa príbeh a zápletku... Uvidíme, nechám ešte otvorené. Každopádne ma to nebaví až tak, ako som čakal :) ()

Terezasch

Hodnocení mne přesvědčilo si seriál pustit, následovalo však trpké zklamání. Na prvních pár epizod se ještě dá dívat, aniž by se u toho člověk nudil a říkal si, jak je to trapný. Stěží se mi podařilo dokoukat první sérii, u prvního dílu druhé série jsem usnula, protože už mě to prostě nebavilo. Nebavilo mě sledovat, jak se nesympatická policejní náčelnice za zenitem snaží získat znuděnýho chlapa, kterej ji má na párku, zatímco se nechává fackovat jeho manželkou. Wtf? Mezitím se její dcera, která vypadá spíš jako její sestra, plete do všeho, po čem je jí prdlajs a nezapomíná se chovat iracionálně jak nejvíc to jde (a není sama, o dementní chování postav zde není nouze). Pachatel, který dosud zapíral a lhal všema deseti se přiznává, jakmile kdokoliv stojící vedle něj luskne prstem. Veškeré problémy se vyřeší v jediném okamžiku, a to neuvěřitelnou náhodou, když se například zrovna tam, kde hlavní hrdinka stojí, z ničeho nic objeví středověký artefakt (chvíli jsem si nebyla jistá, jestli nekoukám na poslední díl Harryho Pottera). A asi aby toho nebylo málo, plácnou tam na konec každého dílu parohatou příšeru, která sice s tím vším nemá co dočinění, ale občas si tak nějak zahraje na nekromanta nebo případně na GPS navigaci, která říká jdi tam, teď tam a tramtadadá záhada vyřešena! Trapas! Páté přes deváté, chvíli kriminálka, pak telenovela, nakonec fantasy, ale nic z toho není dotažený do konce. Nejvíc mě na tom štve asi to, jak se všechno vyřeší naprostou náhodou, to potom člověk už ani nemusí přemýšlet, co za tím vězí, když ví, že rozuzlení se naservíruje samo. Na začátku se mi líbilo, že to, co vypadá jako něco nadpřirozeného, se nakonec vysvětlí racionálně, ale přece jen tam je i něco mysteriózního, tajemného, nevysvětlitelného. V tomto duchu se však odehrávalo opravdu jen prvních několik epizod, pak to šlo totálně do kopřiv. Škoda! ()

WugWugs

Odľahlé malé mestečko, krásna temná príroda, vlhké lesy zahalené hmlou, traumatizovaná detektívka, skorumpovaná korporácia, obyvatelia s kostlivcami v skrini, cudzinec - prokurátor z veľkého mesta poslaný za trest.. Zo sympatie by som chcel dať viac, lebo pekná príroda, réžia a atmosféra, no bez ústrednej línie by som seriál prestal pozerať po druhom diely - samé epizodické prípady mi prišli nezaujímavé na udržanie pozornosti a aj vnútorná zápletka sa postupne začala javiť slabšia a slabšia k čomu vôbec neprispieva, že napokon nebola ani uzavretá. Naporúdzi je porovnanie s The Killing, a je jasné, že Black spot je o triedu až dve slabší seriál. Prečo chcú byť za každú cenu temné severské krimi? Chcem ďalšiu sériu už len s prokurátorom (jediná zaujímavá postava/herec) a prosím vyškrtnúť "hackujúce" deti lesa, celá tá línia je na smiech. ()

Pavelkedar

Mělo by to něco do sebe za předpokladu, kdybych neviděl před tím  francouzskou sérii   " La Forêt  " ze stejného roku a která je  skoro jako přes kopírák. O nějaké "špičce" nemůže být ani řeč. ()

camomilla

Tenhle serial zapadly mezi Netflixovym balastem byl balzam na moji dusi. Vyvazenost pribehu, napeti, mysteriozna a ta atmosfera! Za me pecka! ()

babuška

je to  hezky zpracovaný téma, těch mysteriáků je zrobna šest půlek a tenhle je ten z lepších, moc se mi líbí herecké výkony a atmoška celkově, za mně dost dobrý,4/75% ()

hujerita

Jednoznačná topka tohto roku čo som videl. Všetko bolo zaujímavé. Atmosféra, jednotlivé prípady a celkový dojem bomba. Žiadne nastavovanie a predlžovanie sa nekonalo. ()

stringers

Se zaťatými zuby jsem přetrpěl necelých 6 dílů a pak jsem vyměk a šlo to rovnou do koše. Ovlivněnej hodnocením jsem stále doufal, ale bylo to horší a horší. Nejdřív jakože bubákovina pak asi detektivka, postavy naprosto nevěrohodné - od Mařenky co v Ulici prodává rohlíky by se měli co učit.. Hlavně ale těch nesmyslnejch děr ve scénáři, to fakt drásá nerva. A ta slavná atmosféra? To že furt synťák dělá hů hů a do toho housličky ala Psycho uí uí není atmosféra ale lacinej trik - navíc to opět v kontextu kolikrát nedávalo smysl. Sice se to odehrává v totální prdeli světa kde pomalu ani nefungujou telefony, všichni jsou tam kovbojský vidláci, ale samozřejmě je jasný, že každej druhej pubescent v tý díře je děsnej hacker - bože proč? Málokdy mě něco tak nasere, že to nedokážu s nejlepší vůlí ani dokoukat - naposled Příběh služebnice... Asi jsem z jinýho vesmíru, když tu čtu, jak se z toho tady všichni posíraj. Zlatý Chalupáři. ()

janmatys

Ano, atmosféra se tomu upřít nedá, stejně jako nádherná příroda a místy vynikající kamera a hudba. Tím to ovšem tak nějak končí. Postavy nejsou ničím výrazné, jejich chování místy nelogické a příběh čas od času debilní. Co ovšem nechápu ZCELA NAPROSTO, je místní početné srovnávání se severskými detektivkami. Předem všechny upozorňuji, že tento seriál nemá s oním skvostem nic společného, a to ani hereckými výkony, ani osobitou atmosférou, ani zápletkou, ani rozuzlením případů, ani kvalitou, ani ani etc. - prostě ničím! Nejde mi zkrátka do hlavy, jak někdo může vůbec dojít k nějakému srovnávání, protože to není jenom jiná hra, ale kompletně jiné hřiště, a dle mého to není ani s tím úmyslem tvořeno. Ve svém názoru jsem utvrzen tím více, že jsem před začátkem sledování tohodle počinu dokoukal Karppi, předtím Vraždy ve Valhalle, a předtím ještě pro jistotu V pasti, a to je přátelé všechno naprosto jiný level! A po shlédnutí druhé série jdu s hodnocením níže, protože to už je čiré utrpení... (místní hodnocení osobně skutečně nechápu) ()

vonBahnhof

Už od prvého dielu mi to pripomína jeden francúzsky dokument o výskume francúzskych vedcov za polárnym kruhom. Úvodných 45 minút zbehlo hladko. Vraj prečo idú vrtať do ľadovca, ako budú vrtať do ľadovca, kto to zaplatí, potom pár záberov na sponzorské vybavenie. Potom sa odletelo s krámami za polárny kruh. Tam pri pohľade z f-táčej perspektívy zistili, že ľady sa už roztopili a nie je kam pristáť! Ja fakt nekecám, roky chystaná misia v riti a natočili in situ fešácky FRANCÚZSKY dokument o tom jak sú drbnutí a ako vedci zabudli sledovať pointu. Tak taký je aj Zone Blanche! Spád je tam prípadne náhodou. Hlavne že sa niečo točí. V kostre cítim, že vrahom bude lietajúca tekvica. Kúsočky tohto šťastíčka, ktoré dokázali uraziť moju pozornosť už neporátam na prstoch, ktoré zostali na rukách mne. V každom dieli sa vyrieši niekoľko zločinov, ktoré s ničím nemajú nič spoločné. Seriál je zjavne pre diváka Netflixu - cowboyské boty, vybíjané revolvery a bar Arizonského typu na Francúzsko-Nemeckých hraniciach... Inak pozrite sa teraz na vlastnú ruku prosím. Dostanete sa z kovových pút keď si odrežete malíček a prstenník za druhým kĺbikom? Tak ako hlavná postava? Fakt nie? No hovno! Naozaj nie. Na zaplakanie! Jediné je správne - názov - Šedá zóna, alebo prázdna zóna - to je zásah prozreteľnosti. 78% na tento seriál? Hodnotiaci tu asi nemajú sebaúctu. ()

lword

Druhá série dala celkem pěkný odrazový můstek pro tu třetí, otázkou ale je, zda je třetí série vůbec potřeba. Myslím, že pokud mě u kriminálně-mysteriozního seriálu více než vraždy a děj, zajímal soukromý život Nounourse, asi bude něco špatně... ()

Pita99

Poslední dobou seriály lákají na skvělé drama, mystično, úžasně zpracované trailery ... ale ve finále stojí celý závěr za nic. Nic se z něj člověk nedozví. Nic nevysvětlí a ještě je, povětšinou, napůl otevřený. ()

Richard.Seve

Čím začít? Midsomer je proti Villafranche prosluněné lázeňské městečko, kde se nic neděje. A kriminálka Anděl má složitější zápletky a čeští policajti mají větší důvtip než místní policie v čele s Laurenne. Ačkoli obvykle toto neodpouštím, a přestávám se dívat, tak zde to vykompenzovala atmosféra, základní zápletka, propracované (i když lehce klišoidně) postavy a v neposlední řadě francouzština, která se k té depresoidní romantice skvěle hodí. Občas se tedy hrdinové zachovají tak, že se člověk modlí, aby až jednou bude potřebovat pomoc policie, aby nenarazil na takové trumpety (čti: hrdinové se zachovají nelogicky, aby se posunul děj), ale spousta napětí, strach, lekačky, věci na zamyšlení to vykompenzuje. Kdybych to měl hodnotit jako detektivní seriál, byly by to 2 hvězdy, když to hodnotím jako něco, co jsem chtěl dokoukat i přes výše uvedené, dávám 4. ()

lahvi

Přesně moje gusto. Ani nezkoušejte ten seriál pohřbít! Sice i tady se musim koukat na dva homíky, ale jinak je to super. Prej, že druhá série neměla takovou sledovanost. Jestli ano, tak určitě ne proto, že by byla horší. Naopak dějově se posunula dvojka mnohem víc, než jednička. Problem byl proto, že mezi sériema byla prodleva a nezpromovali to vůbec nýmandi. Když jsem dokoukal jedničku, o dvojce jsem nic nevěděl. Až po roce úplně náhodou, když jsem si čistil My list na Netflixu, jsem zjistil, že existuje druhá série. Musel jsem si to pustit znova od začátku, abych byl znova v obraze. Posrali si to sami. Jsou to amatéři. Naopak filmaři jsou hvězdy. Topový prostředí, super mytologie a ještě do toho jako třešničku zasadí vtipnou postavu Sirianiho. ()