Velitel policie a nový výstřední státní zástupce vyšetřují sérii hrůzostrašných zločinů a tajemných úkazů v odlehlém městě na okraji lesa. (Netflix)

Anderton

Zaujímavý mix samostatných prípadov a dôležitej makrozápletky o zmiznutí teenagerky na francúzskom vidieku uprostred doslova strašidelných lesov. Tak treba aj seriál chápať, ak vás bude zaujímať len to, kto môže za zmiznutie Marion, nebudete chápať, prečo sa venujeme samostatným zločinom. A naopak, ak chcete vidieť iba naratív, kedy sa jeden prípad rovná jedna epizóda, nebudú vás baviť odbočky ku komplikovaným vzťahom medzi ambivalentnými postavami. Záver jasne naznačí, že jednotlivé prípady aj makrozápletka majú racionálne vysvetlenie, to ale neznamená, že všetko na tomto mieste musí byť aj racionálne vysvetliteľné, práve naopak... no a po poslednom zábere asi málokto odolá druhej sérii, nech už sa ukáže akokoľvek kvalitná či nekvalitná. ()

petikacka

Mňammm...Na této fransózké Slepé zóně jsem si fuckticky pošmákla. Krajina 20.-i tísíců ha lesa se 4 policajty a 6.-i násobným počtem zločinů nad průměrem je famózní. Mě osobně to okamžitě připomnělo naše Jeseníky. Úchvatná krajina s drsnýma a podivnýma lidma bez možností práce je asi všude stejná. I když mikroklima je naprosto jedinečné, ale to je asi tak jediné co tam mají. Do Jeseníků aspoň jezdí turisti (včetně mě), ale do Vijefchrónž nejezdí nikdo...kromě podivného a za trest poslaného prokurátora. Atmosféra je temná tak, že by se dala krájet a napětí je všudypřítomné a navíc je tam i rybník Brčálník akorát místo Rákosníčka tam mají Lesního jeleního ducha. Geniálně je to postavené na jednotlivých případech, které vypadají ze začátku jako totální mystero, ale nakonec se z nich vždy stanou logicky vyšetřené případy. To kouzlo spočívá v lince, která se sérií táhne jako Ariadnina červená niť, kdy jeden neustále hladový po vysvětlení hltá další a další díly a nemůže přestat...Za mě 100% ()

kaylin

V první sezóně seriálu „Zone Blanche“ se hodně rychle seznamujeme s postavami a také s tím, že zločiny, které se zde dějí, nejsou zrovna příjemné. Rodiče přicházejí o své děti, některé oběti trpí, skoro by to mohlo vypadat, že tu bude i něco víc než jen lidské zlo. Ale tohle je na seriálu „Zone Blanche“ krásné. Ono není potřeba v něm hledat víc. Lidé si se zlem vystačí. ()

Trevor

Na jednej strane seriál ponúkne úžasnú atmosféru mestečka na periférii francúzskej spoločnosti, hlboko v lesoch na druhej strane je to zmes spolu nesúvisiacich kriminálnych prípadov ktoré sú trochu prepletené ústrednou dejovou líniou, ktorá však prináša na konci pomerne výrazný zvrat ktorý na jednej strane navnadí na druhú sériu ale na strane druhej posunie tú prvú až do takej krajnosti, že sa človek zamyslí načo vlastne vznikla. Komentár k poslednej epizóde prvej série je z pohľadu jedného užívateľa veľmi výstižný - preskočil 6 epizód ale o nič podstatné neprišiel. Jednotlivé epizódy síce ponúkli relatívne zaujímavé príbehy, ale v konečnom dôsledku nemali na prvú sériu žiaden vplyv okrem toho, že ako tak vysvetlili vzťahy medzi jednotlivými postavami. ()

Snorlax

Villefranche připomíná pravý americký zapadákov, v baru se popíjí pivo, většina místních chodí oblečena jako honáci dobytka a celé město jezdí velkými auty s náhonem na všechny 4. Villefranche připomíná i Midsomer, malé město, v němž je pomalu více mrtvých, než obyvatel. Leč i přes tyto handicapy dokáže Villefranche diváka zaujmout, atmosféra temného lesa je skvělá, depresivní a děsivá. Jak se postupně z jednotlivých dílů vytrácí nádech mystična, seriál se mění na klasické detektivky. Ale všechny mají spád a nepostrádají napětí. ()