Hranice lásky

• Česko Hranice lásky (viac)

Je rok 1939. Anglie je ve válce. A brzy vzplane bouřlivá láska, jež bude vykoupena tragickou cenou. Mladý spisovatel Maurice Bendrix vzbuzuje ve vášnivé Sáře Milesové, spoutané nudným manželstvím s bohatým civilním úředníkem Henrym, neodolatelnou přitažlivost od prvního okamžiku jejich setkání na večírku. Jejich vášnivý sexuálně osvobozující milostný vztah je přerušen bombardováním, při němž Maurice málem přijde o život. Sarah jejich vztah okamžitě ukončí a Maurice se cítí strašlivě podveden. Dva roky nato se setkává s Henrym. Opět se v něm probouzí posedlost Sárou a pronásledován vášnivými vzpomínkami znovu vstupuje do jejího života, aby poznal důvody, ze kterých pramenilo zahubení jejich vzájemné stravující lásky. (oficiálny text distribútora)

Marze

Je to druh filmu kde jsou i sexualni sceny bezduche. Postavy jsou nesympaticke a milostny vztah s nadejemi a beznadejemi stojici ve stredu pribehu je nezabavny. Je tezke citit neco jineho nez nudu. ()

mat.ilda

Snímek stojí na výkonech ústřední dvojice, a to je tak jediné, co mě kromě hudby zaujalo. Netuším, zda to bylo osobou R. Fiennese, ale na mysl mně několikrát přišla podobnost s Anglickým pacientem, jen s méně dramatickým koncem a ani s tou vášní to nebylo tak horké. Pro mě zklamání. ()

bouncer

Bohužel přes slibné herecké i režisérské zastoupení se z filmu vyklubalo jen průměrné a dosti nudné milostné drama, na které si za pár dní budu už jen marně vzpomínat. Velká škoda. Doufám, že kniha je lepší, ale po shlédnutí tohoto snímku pro ni rozhodně nepoběžím... ()

Avalon820

Hranice lásky (za takový český název by měl dostat někdo na zadek) je drama první jakosti s atmosférou tak hustou, že by se dala krájet. Základními stavebními kameny tohoto snímku jsou vypiplané dialogy a umělecké výjevy lásky, které nic a nikdo nepřeje. Julianne Moore je ve své roli naprosto fantastická a přesvědčivá - oscarová nominace byla skutečně na místě. Líbil se mi zvláštní způsob podání příběhu, kdy máte zpočátku trochu pocit, že scény jdou za sebou tak nějak náhodou, flashbacky musíte poznávat, ale v pokročilé fázi je vše vysvětleno a propojeno. Ke konci mě pak zchladil lehký závan fádnosti... ale to už bych chtěl vážně trochu moc. ()

kikuka

..je celkom zaujimave sledovat Fiennesove postavy "homme fatal" - muza, ktory sa ocita v postaveni ziarliveho milenca, zufaleho milenca a pod..//navyse, tento film sadol ako jemu, tak jordanovi svojou komornostou a minimalizmom zobrazenie pri vnutornej sile toho, co je pod/za obrazom.. ()

NinonL

Ralph Fiennes stále stejně vášnivý i žárlivý jako v Anglickém pacientovi. Přestože toto drama jeho kvalit nedosahuje, docela se mi líbilo. Zejména konec. Julianne Moore nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale Fiennes a jeho ďábelský pohled mi podlamovali kolena po celý film. Takže hvězdička navíc za kolena a za nádhernou hudbu. ()

Skip

Herecké výkony na vysoké úrovni, to je hlavní deviza tohoto dramatu o lásce, žárlivosti, touze a jednom velkém slibu. Knihu jsem sice nečetl, ale Greenův rukopis je z obrazu patrný, za což vděčíme skvělému scénáři a režii Neil Jordana. ()

Violeta

Tenhle film mě odrovnal ve všech směrech, protože: Dokonale brnkl na moji romanticko-trpitelskou duši lačnou po emocích, bolesti, rozkoši a nevím čem všem ještě, co neodmyslitelně patří k té vytoužené snové lásce a vášni, po které touží snad každá ženská. Možná i chlap, nevím? Perfektní v každém okamžiku, dostal mě příběh a dostala mě Julianne Moore. Doteď pro mě byla jen dobrá herečka a ošklivé káčátko, taková nemastná neslaná ledová královna. Tady na mě působila skoro jako zjevení, ač jsem ženská, nemohla jsem se na ni vynadívat. Dostal mě i Ralph Fiennes, doteď pro mě jen nudný zženštilý typ a strašně se mi líbil i Ian Hart, ten ušák ušatej zahrál roli detektiva-otce z let čtyřicátých tak přesvědčivě, že jsem skoro vrkala blahem. Krásné byly i milostné scény - bylo jich hodně (správně :), ale hlavně! Byly tak minimalistické a přitom tak otevřené a všeříkající, až to bralo dech. Opravdu si nepamatuju, kdy by mě nějaký film dostal tak jako Hranice lásky. Já jsem z tohohle filmu opravdu úplně vyřízená, moji milí přátelé, úplně hotová. Možná je to na tom komentu i trošku poznat.. :) ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka (drama) - Julianne Moore, Nejlepší režie - Neil Jordan, Nejlepší hudba - Michael Nyman ()

dr.fish

Komorní příběh o milostném trojúhelníku, do kterého se přimotal Bůh a trochu zamíchal osudem, pokud tomu ovšem divák chce věřit. Pokud ne, je to jen film o lásce, opětované, ale nepříliš naplněné. Neil Jordan natočil něco ve stylu souchotinářské lovestory od E.M.Remarquea, ale přesto neodolal, aby nešel víc do hloubky a přikořenil troškou tajemna. Herecky výborně obsazené, ale ne zas až tak úplně strhující. 75% ()

moviefilm

Skvelý romantický príbeh s vynikajúcimi hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov, najmä Julianne Moore, ktorej nominácia na OSCARa bola plne zaslúžená.Tiež výborná kamera a hudba, len ten príbeh bol trošku zložitý... ()

smrt.ka

Fiennes opět ukazuje, jak skvělý herec to je. Julianne Moore také, a ke všemu ještě, jak je krásná. O to více bych ocenila, kdyby se film mohl pochlubit i něčím víc, než obrovským počtem postelových scén; kvality si pořád cením více, než kvantity. V průběhu filmu jsem začala Sáru nenávidět a jejich láska se mi stala naprosto lhostejnou. Takže herci, prostředí, kostými a déšť byli sice špičkoví, ale monotóní děj, který udělal z lásky cosi nesmrtleného (a především neutichajícího, čemuž nevěřím) a ze zamilovaných hlupáky, hudba, která byla sice krásná, ale byla vůbec se mi k ději nehodila a oslava milenecké lásky (padlo tam nějaké slovo o špatném svědomí?) mě moc nebaví. ()

SeanLSD

Odkedy si ma melanchólia filmu plne získala, chodila mi po rozume už len otázka od čoho všetkého závisí, že sú ľudia schopní takto milovať. ()

andrii

Na lůžku pokušitelky. Ochutnej, pij ze mě. Ráj nebes a země. Rozpoutanou rozkoš noci. Kdo mocí melodii tělesných prožitků překročí, tomu hrozí citový postih. Pofoukej mě, anděli nostalgie, psaní karmínové. Intimně. ()

Steffa.

Příběh, který má duši. Co je správné? Ohlížet se za hlasem morálky..nebo za hlasem svého srdce? Je správné vzdát se všeho a být nešťastný jen proto, že by naše rozhodnutí nemuselo být z morálního hlediska vhodné? Nebo všechny předsudky hodit za hlavu a poddat se citu, který je tak silný, že ho již nemůžeme přehlížet? Inu, co dělat.. Film vás přenese do roku 1939, do Anglie, která je právě ničena válkou. Při bombardování, ve kterém Maurice málem zahyne, složí Sára přísahu, že vztah ukončí, pokud se jejímu milovanému opět vrátí život. Násilné odloučení ale ničí oba dva. Po dvou letech se opět setkávají a jejich vášeň vzplane nanovo. Tentokrát se již na nic neohlížejí a jdou za svou láskou. Zdá se však, že ani to, co jsme považovali za věčné, nemusí mít šanci věčným se stát.. ()