Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiálny text distribútora)

RAPTTTOR

To byla ale motanice… Určitě hodně zajímavý námět, ale tak nějak se vytratil právě v té motanici. Chápat jsem to kdo s kým proti komu… ale…Mimochodem kdo ještě neznal(čirou náhodou) Johna Malkoviche, tak po zhlédnutí tohohle filmu ho bude znát až do smrti. ()

Pblashshs

Neskutečně drastická prasárna. Řekl bych, že nemá smysl snažit se pochopit dějové rekvizity. Myslím, že sdělení filmu je jasné. Láska je svinstvo a zoufalství lidské mysli nemá hranic. Při představě, že jsem uvězněn ve vlastní hlavě a mé tělo ovládá partička výstředních seniorů mi doopravdy přeběhl mráz po zádech. Výborný Malkovich, neskutečně absurdní dialogy, Šílený Cusack, no zkrátka, nemůžu uvěřit, že jsem tenhle film viděl až teď. ()

zimi odpad!

Hroznej film, ale hroznej mě to přišlo úchylný a Malkovich se mi absolutně zhnusil, nic to nikomu nedá a kdo to hodnotí kladně si hraje na odborníka, ale sám je divnej! Pardon, ale to byl běs!!!!!!!!! Pod tim nemůže bejt podepsanej Jonze, vždyť HRA patří mezi moje milované filmy. ODPAD!!!!!! ()

sihuri

Lahůdka pro všechny Kaufmanovi fanoušky a souhlasím s tím, že je to cvok. Každopádně v tomhle filmu jsem naposledy viděla HRÁT Cameron Diaz. ()

killberrybil

Absolutní uchylárna. Originální námět, někdy však trochu pomalejší a vláčnější. Herci v čele s Malkovichem a Sheenem měli ovšem velký smysl pro sebe ironii. ()

Ganka

Tak šílený, až je to vtipný. Hlubší smysl filmu asi nepoberu i tak to byla úžasná podívaná. Přemýšlela jsem, proč si vybrali zrovna Johna Malkoviche. Už vím - protože "Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich. Malkovich!" To je nejlepší scéna, bohužel však jediná. První polovina byl příjemně šílený úlet, bohužel druhá půlka byla spíš jen unylá tragikomedie. ()

pallok

Bláznivá, stupídna, nemilá, komédia s neuveriteľnou časopriestorovou stupiditou - tunelom v ktorom by som skôr čakal, že sa každému niečo splní (napríklad že mu narastie sebavedomie alebo nejaký iný orgán), to čo by mohlo byť pre film dobré akoby niekto ukradol, takže resumé: niet sa na čo pozerať, (nemyslím iba dejovú linku, Malkovičové trapošenie, či polovičné podlažie (inak pekná kravina, vlastne za toto dávam dve hviezdy, inak by to bol ODPAD!) a keď sa niet na čo pozerať, vždy potešia záverečné titulienky), vďaka Bohu, že to netrvalo dlhšie, (bol by som to nezvládol s čúraním cez reklamné brejky). Zbohom Malkoviči, zase si ma sklamal (ako vždy...) Pá ()

Rathe

Podívat se do hlavy někoho jiného je sakra zajímavý výlet. A k tomu všechny ty podivnosti okolo - nízký strop v práci a ještě k tomu s tunelem do hlavy Malkoviche. Cameron Diaz jako hnědovláska nebyla vůbec špatná. ()

andy60

Nejvtipnější byla určitě první půlhodina. Přijímací pohovor do zaměstnání, výtah do 7.5 patra, nízký strop, svádění C. Keener..., to nemělo chybu. Potom tomu trochu spadl retěz a vlastně se už nebylo čemu zasmát. Film je to ale bezesporu originální a ojedinělý. ()

Giraf

Nádherný film podle scénaře z pera Charlieho Kaufmana. Myšlenka dostat se někomu do hlavy je futuristická,ale z psychologického hlediska to je možné. Výběr herců víc než lepší. Cameron Diaz byla k nepoznání v roli Lotte Schwartz. Je pravdou, že film je po prvním zhlédnutí nepochopitelný,ale vidíte film 2x,5x a nebo 100x a už se to příběhu filmu nádherně dostáváte. Spike Jonze se svého režijního debutu ujal s parádou. I český dabing filmu něco dodvá. Hlas Vandy Hybnerové v roli Maxine se velice hodí. Celkové hodnocení filmu dle mého názoru 85% ()

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)

Spike Jonze a jeho noční můra

Spike Jonze a jeho noční můra

14.07.2008

I Terry Gilliam, obvyklý terč různých katastrof (posledně mu uprostřed filmovačky umřel Heath Ledger), by si zřejmě už dávno vpálil kulku do hlavy, kdyby se nějaký jeho projekt potýkal s takovými… (viac)

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (viac)