Devil in the Dark

• Kanada The Plateau (pracovný názov)

Po dlhých rokoch bez kontaktu sa dvaja bratia rozhodnú vyraziť do hôr, kam kedysi chodili so svojím otcom a zaspomínať tak na staré dobré časy. Ich cieľom je vrch Plateau, ktorý je v okolí známy tým, že sa tu v minulosti stratil chlapec, ktorý sa nikdy nenašiel. Bratia sa vyberú na lov, to ale netušia, že v horách nie sú jedinými lovcami. (Marceloo)

SOLOM.

Tim Brown je v mých očích hodně divný režisér. Jde o druhý film, kterým jsem od něj viděl a zase si mě bohužel nezískal na svou stranu. Nevím, jakou kvalitu mají ty jeho rodinné filmy, ale co se hororového žánru týče – je to prostě podivín. Stejně jako u The Cradle (2007) nám nabídne nepříliš záživnou první polovinu, která dokáže zaujmout snad jen samotným úvodem a nádhernou lokací, kde se natáčelo. Krajina byla opravdu pěkná, ale divák čeká neskutečně dlouho, než se konečně začne dít něco zajímavého.    Sympatií tady obě hlavní mužské postavy moc nepobraly, ale divák tak nějak čekal, co se z toho nakonec vyvrbí. Co se stalo tehdy v lese, když byli oba malí a Adam se ztratil. Proč byl tak jiný než jeho bratr, se kterým se moc nemuseli a proč i jejich otec upřednostňoval Clinta před Adamem? Proč odjel pryč a nekomunikoval se svou rodinou a co ty noční můry? To je jen pár otazníků, které se tady objevili a jen na některé dostaneme odpovědi. Během filmu se však urodila spousta dalších otázek, na které už bohužel odpovědi nedostaneme skoro žádné.   Hodně dlouho to připomíná spíše jakési drama, to se ovšem změní s nalezením podivného brlohu ověšeného parožím a kostmi. Co se skrývá uvnitř? Má to nějakou spojitost s minulostí? No jakási kreatura se tu objeví v několika záblescích (záběrech), ale o moc chytřejší nebudeme ani s náběhem závěrečných titulek. Bylo to skutečné? Nebo zafungoval jen strach z neznámého a představivost hlavních hrdinů? Nemůžu však říct, že by samotná atmosféra byla vyloženě špatná (hlavně tedy ve druhé polovině je nám podávána sice v menších dávkách, ale i to stačilo). Bohužel potenciál, který se tu nabízel, nebyl využitý ani z poloviny.  40% ()

juta

Tak bohužel další krok vedle, který opravdu nemusíte vidět, protože o nic nepřijdete. Celý film se neskutečně táhne a opravdu nic se nestane ani na konci! Pomalu neskutečné dvě sekundy v celém filmu můžete vidět "příšeru", která opravdu strach nenahání a je daleko od toho co je vyobrazeno na plakátu... Velké zklamání, když vidíte že film je natočený dobře, má pěkné záběry, snaží se o určitou hororovou koloritu, ale co se týče obsahu je totálně prázdný... ()

Campbell

Tak nevím no. O filmu jsem nic nevěděl a ani trailer jsem neviděl. A při tom mě film celkem slušně bavil. Prvních 20 minut je sice totálně o hovně ale hudební doprovod se mi dost líbil takže jsem to přetrpěl, pak se bratři dostanou do lesa a kamera, herci a hudba všechno parádní. Ale pak se ukáže monstrum a jeden bratr utíká sem a tam a moc to ani nedávalo smysl. O monstru nic nevím ani se později nedozvíme a celé to vypadá jako kdyby tvůrci nevěděli kudy kam. Škoda přes nudný začátek jsem chtěl dát 4* ale nakonec to zazdilo posledních 10 minut které byly naprosto zbytečné. Ale i tak překvapení, přeci jen jsem nic nečekal. ()

Marceloo

Po dlhých rokoch bez kontaktu sa dvaja bratia rozhodnú vyraziť do hôr, kam chodili so svojím otcom v detstve a zaspomínať tak na staré dobré časy. Ich terčom je vrch s názvom Plateau, ktorý je v okolí známy tým, že sa tu v minulosti stratil chlapec, ktorý sa nikdy nenašiel. Bratia vyrážajú napriek tomu na lov, ale ešte netušia, že v horách nie sú jedinými lovcami. - Toto je tak premárnený potenciál, že sa to slovami ani nedá popísať. Tie exteriéry sú naprosto dokonalé. A aj keď samotná nádherná príroda nedokáže vytvoriť kvalitný horor, sem stačilo pridať naozaj niečo málo kreatívne a hodnotenie by bolo v extrémnych výšinách. Takto to bola len slabá hra na psychiku diváka, ktorá nevedela, kam chce smerovať, a nielenže to zlyhávalo ako horor, ale ani ako dráma to nefungovalo vôbec správne. Monštrum sa tu mihlo len niekolkokrát, ale atmosféra takmer úplne chýbala. Pochváliť musím ešte aj hudbu a celkovú stopáž. A aj keď na tento horor budem myslieť ešte dlho, nebude to vôbec v pozitívnom zmysle. + herec z The Cabin in the Woods + herec z Torment + herec z The Boy ()

Morholt

Souhlas s riccim. Dobře natočené, fajn postavy a prostředí, které si vyloženě říkalo o nějaký ten survivalový tanec. Jenže...... . Asi tak hodinu je to nuda k ukousání a nad vodou film drží jenom nádherné exteriéry kanadských lesů. Flashbacky do minulosti jsou vlastně o ničem, hra na nějaké bratrské drama nevychází a náznaky, že v tom lese asi něco je, se míjejí efektem. V posledních dvaceti minutách se to konečně trochu rozjede a dá se říct, že se toho děje docela dost, ale v tomto případě se hodí napsat, že jsem z toho byl jelen, protože mi to nedávalo žádný smysl. Ale vůbec. Každopádně doporučuju ke shlédnutí, protože doufam, že mi to pak třeba někdo vysvětlí. 30% ()