Trubaduři z Dartmooru (orch. Glenna Millera) zoufale hledají práci a poštěstí se jim shodou okolností nejen spolupráce se zpěvačkou, o kterou je mimořádný zájem, ale také výborné angažmá v horském středisku Sun Valley. Mimoto z reklamních důvodů klavirista (J. Payne) očekává příjezd uprchlíka z Evropy (je II.světová válka), kterému se zavázal, že se o něj ve všem postará. Jaké je však překvapení celého orchestru, když vyjde najevo, že je to mladá a pohledná Norka Karen (Sonja Henie). (marťan)

Han22

Film postavený na zimních sportech, především lyžování a krasobruslení. Oboje je celkem fajn, lyžažské scény jsou vtipné, Sonia Henie samozřejmě bruslí famózně. Stejně tak jsou skvělé i písničky - jak ústřední motiv, tak slavné kousky ochestru Glenna Millera (In The Mood, Chattanooga Choo Choo). Jenže pak je tu prostinká ústřední romance - nesympatická bruslařka se vytrvale snaží rozbít vztah klavíristy se zpěvačkou, až se ji to povede. Docela mě fascinují tyhle filmové vztahy z té doby - někdo má před svatbou, ale na poslední chvíli jde za jinou. A stačí k tomu jediná hádka. ()

derryl

Úžasné písně Glenna Millera a jeho orchestru, typicky hollywoodský příběh, krásní herci a jednoduchý scénář: co víc si přát? :-) ()

Eratashi

Tak takhle si představují v USA romanci? Že nějaká východní coura přebere zadaného muže ženě, se kterou byl spokojený? Aspoň mě nepřišel nijak sklíčený z toho, že si jí chce vzít. Takže culením se, dělám ze sebe blbku a přiváděním chlapa do trapných scén je součástí romantiky??? Ach...asi žiju v jiném světě. No co, třeba až ta blbka bude s ním zasnoubená, přijde opět jiná "já neumět anglicky, zato dobře vařit" a sbalí ho. Co se týče honiček na lyžích a bruslení - co by se dalo také od světové krasobruslařky očekávat. Závěrečná scéna je důkaz dobře odvedené práce, jak filmařské, tak trikové, a to nemluvím o choreografii a nádherné hudbě, která doprovází celý film, za což dostali právem tři hvězdy. ()

dokktor

nebýt hudby a vůbec orchestru glena millera, tak hodnocení padá mnohem hlouběji. ten film - jak to říct - je natočený úplně opačně. to by nevadilo, pokud by to autor cíleně zamýšlel, a on možná i zamýšlel, nicméně ve vysledku se to tak nejeví. celý film vypadá spíš jako hodně nepovedená parodie holywoodským lovestory než jako opravdová romance. ()

Adiemus

Tak já nevím. Přes všechny opěvné ódy (nejenom od marťana, ale na netu vůbec) v mých očích Sonja Henie postrádá nejen půvab (nepočítám-li krasobruslení), ale i herecké schopnosti. Hloupý příběh otravné ženské, která se celou dobu maniakálně usmívá (zlatá Věra Ferbasová!) na další vypečenou postavu v podání jiného hereckého neumětela Johna Payna, by zasloužil hodnocení "odpad", ale Glenn Miller ani jeho orchestr si to nezaslouží. ()

Jaroo

Pohodový film ktorý dotvára zasnežená atmosféra a hlavná hrdinka, síce docela otravná, ale svojím spôsobom roztomilá. Hudba na jednotku. ()

MayB2

V hlavní roli orchestr Glenna Millera (krásně natočené scény jen s hudebníky). Super tanečníci v Chatanooga Choo Choo, lyžařské záběry lepší než v leckteré Bondovce. Protivná hlavní ženská postava, které jsem si snažila moc nevšímat. Sonja Henie byla Hitlerova fanynka, což Američanům asi v té době ještě moc nevadilo. ()

Jean_Calid

Tato komedie je tak blbá, že je až k smíchu. Hlavní hrdinka je Norka s jedinou touhou a to vdát se. A to za klavíristu a jedině za něj. Jediným důvodem, proč jsem zkouknul film, byl Glenn Miller a jeho orchestr. Díky hlouposti scénáristy jsem se zasmál, díky "primitivním" filmařským technikám jsem to i dokoukal... ()

McGuffin

Po mladém klavíristovi, aranžérovi a zpěvákovi big bandu vyjedou obě dívky už v New Yorku. Bruneta, slavná zpěvačka, která se k nim přidá na jejich horské turné, a blondýna, která prý umí vařit a chce se vdát. Jejich souboj však naplno propukne až jako Zasněžená romance, Sun Valley Serenade, v zimním středisku, kde se přes den lyžuje a bruslí a večer hraje big band, kam bruneta přijede s big bandem za prací a blondýna na zapřenou. A kde klavírista večer hraje a přes den sportuje a publikum brzy zví, že sportuje jen jedna z dívek, zato zpívají obě. Tajenku přichystali scenáristé Milton Sperling, Robert Ellis a Helen Logan. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o hudebním filmu z něj. MacGuffin ()