Moravská lidová hudba a zejména zcela neškolený skladatel mnoha zlidovělých písniček vystupují jako svého druhu barvité pozadí - do popředí se dostává student novinářství a současně beatový hudebník, jehož zcela uhrane svéráz venkova i osobností s ním spojených. Původně si celý projekt nachystal Vladimír Merta, písničkář a rovněž absolvent FAMU, avšak režií byl posléze pověřen Jaromil Jireš, jenž do vyprávění vnesl ne zcela funkční hrátky s poetizovaným manýrismem. Josef Kemr se představil jako zemitý lidový umělec. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

První scénář Vladimíra Merty, který mnohem víc působí jako koncert lidové hudby nebo dokument s lidovou hudbou a o místních zvycích. Hudby a krojů je ve filmu tolik, že už zbývá jen málo prostoru na skutečný děj. Ten popisuje, kterak se Honza snaží získat tantiémy pro Fanoše Mikuleckého. A to přestože není jasné, jakým důkazem by měl komisi přesvědčit o autorství. Sám Fanoš to jen tvrdí a po celou dobu je nám to tak i předkládáno, ale to je vše. Ovšem kvalitní herci film alespoň částečně zachrání. Josef Kemr, Jan Hartl a Radovan Lukavský jsou jen jedni z herecké kvality. Jenže ten příběh je opravdu slabý a jako by si to tvůrci sami mysleli, tak mu přikládají menší váhu než čemukoli folklornímu ve filmu. ()

Peabody

Škoda, že to pan Merta, který to celé vymyslel a hodně chtěl natočit, nedostal. Ale ono by to bylo i tak hodně těžké natočit tak konfliktně jak to bylo naplánované. Pan Jireš to pak rukou zkušenou ohobloval, osmirkoval, ohladil a vyleštil, aby hrany nebyly a příběh pěkně hladce klouzal. Tak to také zůstalo. Na druhé straně, protože to byl pan Jireš, tak tak nemáme ani SSM, ani moudrou stranickou organizaci, aby zase nepomlouval příliš. Jde spíše o to, co to původně mělo být a že výsledný tvar je takový trochu kočkopes. Herecky je to ovšem vynikající, všechna čest. ()

gizi

Od Jireše jsem čekal víc, vlastně snad první půlka to vůbec nebyl Jirešův rukopis. Mimo lidovky zazněly asi 2 Mišíkovy rockové písně. Z mého pohledu film zachraňuje až samotný závěr, díky němu +5% na 65%. ()

Hombre8

Tohle se tedy nepovedlo. Jireš a takováhle věc? Filmy ze Slovácka by Pražáci vůbec neměli točit. To už snad i ty Bobule byly lepší, což je teda tragedy vzhledem k tomu kdo to točil a kdo tam hraje. Scénář o ničem. ()

Kikaa_B

Josef Kemr coby Fanoš Mikulecký byl naprosto úžasný! Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že je to film z naší krásné Jižní Moravy o našich krásných písničkách a tradicích a protože v něm hraje spousta mých známých i příbuzných. Jinak celkově se mi film jeví jako nudný a trochu zvláštní. ()

PORTER44

Pro mě osobně absolutně nezajímavý a nudný film jak po stránce příběhu tak hudebním doprovodem,lidové písně moc nemusím takže mě snímek ničím nezaujal. ()

milos.bradik

Těžko tomuto dá Více hvězdiček příznivec dnešních filmů. To není ani komedie, ani krimi a ani romantika. Toto je čistý art a jeho příznivců je málo a spíše jich ubývá. ()

Raoul.Zeleny

Nejenom, že pan Jaromil JIreš je můj oblíbený režisér, ale především miluji Jižní Moravu a Slovácko, hlavně lidi a jejich folklór, který je v tomto filmu základní a nosný. Vnikající je herec v hlavní roli, pan Kemr; mladý Jan Hartl už měl za sebou pár rolí, ale v tomto filmu pro mne zazářil. Nerespektuji průměrné hodnocení 53 %, za mne 5* ()