Krásny únik

• Slovensko Náš milovaný karavan (festivalový názov) (viac)

Krásný únik s držitelkou Ceny Akademie® Helen Mirren a dvojnásobným držitelem Zlatého glóbu® Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích vypráví příběh stárnoucího páru, který se ve svém vysloužilém obytném automobilu vydává na nezapomenutelnou cestu z Bostonu do domu Ernesta Hemingwaye na floridském Key Westu. Putování, jež v obou znovu probouzí touhu po životě i vzájemnou lásku, diváky nepřestane překvapovat až do samotného konce. (Bontonfilm)

Habanera

Jedno manželství, jedna cesta, mnoho vzpomínek upadnuto v zapomnění a jejich opětovné vzkříšení. Jedna velká rekapitulace, která těší i bolí zároveň. ()

rigby

Poetická road movie pro důchodce. Vynikající herecké obsazení a některé scény jsou naprosto úžasné. Vůbec jsem si celý tento trochu hořký a smutný film pořádně vychutnával. I když průběh a závěr byly zřejmé. Stáří je prostě na nic. ()

VLADEK

Prima, ale Kousek není pro Mladý. Má bohužel i slabinky, jakože když pán odřídí tu celou cestu, a jakože trochu prvoplánový drive na nějaké ty festivalové a globeoskarové ceny, ale když člověk vidí co jde v posledních letech v kině, tak 5 hvězd je jasných. ()

Tomas_PO

Ach, to bolo prekrásne. 5 hviezdičkový mix road-movie, reflexie celoživotného manželstva, lásky, rozumu, drámy ale aj komédie, stvárnený nenahraditeľnými hereckými výkonmi. Obaja boli skrátka geniálni. ()

bonovox

Pekný film o stárnutí a o odhodlaní ešte niečo zažiť pred smrťou. Herecký koncert oboch hviezd je samozrejmosťou a prekvapí aj záver. Škoda len uťahaného úvodu ()

surprise

Inu je to pěkný film tenhle Únik. Pěkný ve své prostotě i předvídatelnosti. Snad i proto nebyl kinosál plný. Asi si řada lidí řekla, vím o čem to bude a jak to asi skončí. A měli pravdu. Ale přesto to stálo za to sledovat poslední výlet tohoto na smrt nemocného manželského páru, který probíral společně prožitý život, sem tam se jim něco cestou přihodilo, aby se nakonec objali, a ne zcela přirozeně umřeli. A my můžeme špekulovat, jestli je to láska, která odmítne nemoc a raději všemu krásně unikne, nebo je to strach. A co by bylo pro mě lepší? ()

Capri2016

Herecký koncert dvoch hlavných protagonistov - Helen Mirren a Donald Surtherland. Helen Mirren ako angličanka znova dokazuje, že s bravúrou zahrá aj typickú američanku so šiltom na hlave... Film hovorí s citom, humorom a občas aj s melanchóliou, ktorá doženie až k sĺzám, o starnutí, chorobe a láske. Ja som stratila minulý rok mamu v pokročilom veku a bohužiaľ som zažila u mamy to čo postihlo aj našich hlavných hrdinov - rakovinu, stratu pamäte a stareckú demenciu. Toto bolo na tomto filme náročné. Ale film sa týmto vážnym témam venuje s takou prirodzenosťou, že v niektorých chvíľach sa proste musíte na trapasoch vyplývajúcich z následkov starnutia až zasmiať. A záver je taký americký, ale čo to znamená - to si pozrite sami. V skutočnosti starnutie a smrť nebýva takto ľahko vyriešené.... ()

Annaroz

Téměr nechutně sentimentální snímek, o dvou seniorech, kteří si chtějí užít poslední chvíle života. Nic nového pod sluncem, toto téma jsme v různých obměnách viděli už mnohokrát. Herci sice hráli dobře, ale ani tento fakt film nijak závratně nepovýšil. Sice se to dá vidět, ale kromě pocitu, že stáří je hodně smutné si z tohoto dílka nic moc neodneseme. ()

frenkie

The Leisure Seeker je typ filmu, který vás chytne hned na začátku za srdce a nepustí, i když vám ještě není zrovna sedmdesát nebo osmdesát. Skvěle napsané, výborně odehrané a citlivě zrežírované malé dílko o dlouholeté manželské dvojici, která si ještě naposledy vyrazí na trip. Celý film vám nesleze úsměv z obličeje a zároveň jedno oko nezůstane suché. Helen a Donald podávají své obvyklé, vyzrálé herecké výkony a samozřejmě takřka neslezou po celou minutáž z plátna. Množství scén je repetivních, ale o to právě jde. Snímek je určen spíše střední a starší generaci. Ty necelé dvě hoďky utekly velice příjemně. Královsky jsem se bavil. 5*. ()

mullerad

Posledná jazda dvoch starkých. Staroba je neveselá, ale strata pamäti je úplne strašná. Aj takto môže vyzerať riešenie, či ho odcudzuje alebo prijímam??? Čas ukáže. ()

zuzlon

Najít poetiku v životním finiši, to je dokáže jen Virzi. Brilantní počin. Doporučuji všem, zejména těm, co na stáří vidí jen kazy. ()

Benigni

Velmi krásný film, který do kin diváky asi moc nedostane. Skvělý scénář i herecké výkony. Nebála bych se film zkrátit, nebo přidat na tempu, hodina a třičtvrtě děje by se dala odvyprávět v 90, minutách, občas jsem čekala na další zvrat, mohl by přijít vždy o něco dřív. Hořkost filmu, ale i úsměvnost vytvářejí postavy, které byly skutečně dobře propracovány! ()

StandikK

Veliké drama o stárnutí. Místy jsou ve filmu hluchá místa. Při sledování filmu už tušíte, jak by to mohlo dopadnout. Čekáte a čekáte na konec, který přijde. Zde si však filmaři vyhráli a díky tomu se jedná o minimálně průměrný film a nikoliv další nudný film o dvou důchodcích. ()

Jarabara

Ella a John v podání Helen Mirren a Donalda Sutherlanda se milují až do konce, který si svým posledním výletem zpříjemní tak, jak je to jen v jejich situaci možné. Na své cestě, která je cílem i prostředkem k dalšímu cíli, si však nedávají najevo jen svou lásku. Zejména postava Elly zdaleka není černobílá, není to svatá manželka, která poslouchá, miluje a obdivuje svého muže, ale uvěřitelná žena, která někdy neumí potlačit zlost na to, že milovaný muž už díky nemoci není tím, kterým býval. A zdaleka se neumí s nadhledem povznést na první dobrou nad hříchy minulosti, které v průběhu jejich road movie vyplavou na povrch. Jistě, že to není film pro každého. Ten, komu se zásadně příčí dívat se, jak se může projevovat stáří a nemoc, které mění člověka k nepoznání, případně ten, jehož hlavním povahovým rysem je prvoplánový cynismus, ať to raději nezkouší. Kdo však chce vidět silný příběh plný emocí, ale místy i humoru, ztvárněný brilantním hereckým duem, ať neváhá. ()