Zranené srdcia

• Česko Zraněná srdce (viac)

Povojnové Nemecko v roku 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) prichádza do  rozbombardovaného Hamburgu, aby sa stretla so svojím manželom Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkom. Ten je poverený obnovou zničeného mesta, v ktorom stále vládne chaos a beznádej. Vo chvíli kedy sa vydajú do svojho nového domova, je Rachael  zaskočená neočakávaným rozhodnutím, ktoré Lewis urobil – dom budú obývať spolu s jeho predchádzajúcim nemeckým vlastníkom Stefanem Lubertom (Alexander Skarsgård) a jeho dospievajúcou dcérou Fredou (Flora Thiemann). Rachael stratila cez vojnu syna pri nemeckých náletoch na Londýn, a tak vníma bývanie s nedávnym nepriateľom ako nemysliteľné. Medzi ňou a Stefanom vzniká silné napätie. Keď zistí, že aj on utrpel cez vojnu veľkú osobnú stratu, začína sa jej postoj meniť. Povinnosťami zaneprázdnený Lewis až veľmi neskoro zistí, že jej pôvodné odmietanie a zármutok vystriedala vášeň a zrada. (CinemArt SK)

demovka

Zraněná srdce je poválečná dramatická oddechovka o vztahovém trojúhelníku mezi německým mužem, britskou ženou a jejím manželem. Britská dvojice, důstojník Lewis s manželkou Rachael (charismatický Jason Clarke a Keira Knightly) se přestěhují do poválečného Německa, aby bydleli v napolo opuštěné vile bývalého Německého architekta. V domě zůstal hlavní hrdina Lubert (Alexandr Skarsgård), který nesdílí fašistické ideály, s dcerou Fredou (Flora Thiemann). Lewis nesdílí pomstychtivé nadšení ostatních a původní obyvatelstvo nechává ve vile. S nevyřešenými vztahy mezi manžely, způsobenými smrtí dítěte, se vyvíjí vztah mezi Rachael a Lubertem. Úžasné je napětí mezi hlavními hrdiny, které se vytvořilo díky válečným událostem, smrti matky a smrti dítěte, vždy způsobené druhou stranu. K napětí nejvíce přispívá Keira K. a Flora Th., je cítit jejich nechuť. Nevím, zda to bylo prvoplánové, spíš ne, ale Jason Clarke (Lewis) zastínil Alexandra Skarsgårda (Lubert). ()

lubica1995

Strašne to chcelo byť romanticky- dramaticky- eroticko- nostalgické... Vôbec to tam nebolo cítiť... Strašne mi to tam chýbalo.. napätie , ktoré mali cítiť jeden z druhého bolo nedostatočné... Obsah udalostí, ktoré sa v tomto období diali, bolo slabo znázornené..ale keďže som znalá histórie ( trošku..) , tak som sa orientovala... ale keďže som predpokladala zámer... vedela som si tam tú erotiku domyslieť.. U mňa dobré.. málo, pramálo drámy.. ale v množstve dnešných filmov.. spracovaní.. by som povedala, že lepšie, ako čokoľvek dnes natočené... ()

The_Sediknir

Hezký snímek z poválečné doby. Ač bych ho chtěla vyzdvihnout více, nakonec se film bude muset spokojit s hodnocením „Neurazí, nenadchne.“ Jako významné plus rozhodně hodnotím kulisy a lokace. Skořepiny, které zbyly z domů, jsou totiž ve své bolestnosti velmi úchvatným prostředím. Ač jsem věděla, že se v opuštěných lokalitách v Ústí nad Labem před lety natáčel válečný film s Keirou Knightley, vůbec jsem si informace během sledování nespojila. Překvapení se tedy dostavilo až po filmu. A že to domům z ulice Na Nivách, jakožto rozbombardovanému Hamburku, náležitě sluší. Potěšila mne také přítomnost křesla Miese van der Rohe nebo stolků z dílny Marcela Breuera ve velkém prosvětleném pokoji Lubertova domu. Po vizuální stránce si tedy není na co stěžovat. Herci se chopili svých rolí bez větších problémů. Avšak děj plyne celou dobu po povrchu. Na to, kolik by bylo možné z této válečné milostné zápletky plné bolesti a rezervovanosti ze ztrát milovaných vyždímat, je celý film veskrze plochý a povrchní. I samotný závěr se dá očekávat a pro mnoho diváků jistě nebude překvapením. Nikdo mne tedy nepřipraví o dojem, že by se z ústřední trojice i celého námětu dalo vykřesat mnohem více. Škoda, třeba příště. ()

fairytalebliss

Celkom vydarený film zasadený do povojnového Nemecka. Nechýba ani romantická zápletka, ktorá mi trochu pripomenula film Suite Française. Nejaké výhrady by som k príbehu, samozrejme, mala, ale tie by mali byť smerované asi skôr na knižnú predlohu, podľa ktorej bol film natočený; k tej som sa však zatiaľ medostala, tak neviem posúdiť. Inak je to veľmi príjemná podívaná! ()

Nataniel73

Tak trochu nudný a predvídateľný film z povojnového prostredia v Nemecku. Hlavná hrdinka vcelku sympatická žena, ale dejovo to rozhodne zaostalo za očakávaním. Čo filmu výrazne pomáha sú pôsobivé kulisy a taká povedzme gotická atmosféra, ktorá z toho dýcha. Myšlienka určite dobrá, ale nedotiahnutá do konca. Aj ten vývoj vzťahov je taký skratkovitý, že divák sa miestami pristihne, že nechápe čo sa vlastne deje. Na záver sa síce všetko dozvieme, dostaví sa aj napätie spojené s akciou, ale neviem či by sa mi to chcelo pozerať druhý raz. Tých zapamätateľných momentov je pomerne málo. 60% hlavne za to, že sa jedná o inteligentne spracovanú drámu ako vystrihnutú zo života. ()

adaben

Kritici mají pravdu, že zápletka příběhu (hlavně v první půlce) je dost schematická, ale přesto vznikl pěkný a velmi přesný film. A je znovu důkazem, že na natočení dobrého filmu není zapotřebí literární veledílo, že je to o něčem jiném, dobrých hercích, nápaditých detailech, tempu, pečlivosti. A je také určitě na co se dívat, samozřejmě na Keiru Knightley především. A plačtivé scény (Keiry i Jasona Clarka) možná trochu ruší, ale zároveň jsou to podnětné herecké ministudie. ()

ilegal1983

Jason Clarke je velky herec a tu hra na plnu paru cim uplne zatienuje vsetkych ostatnych.Bez neho by film bol razom v priemere a veru ze by ho nezachranila ani Keira aj ked nehovorim ze nevie hrat.Clarke je tahun a berie vsetko na svoje ramena a dokonca aj nudne sceny oziju.Nastastie ich nie je moc a i ked film vlastne moc akcnych scen neponukne nenudi ale ako som uz pisal vdaka Jasonovi.Finale a zaver filmu naprosto zvladnute a ine si ani neprajem.Bez Jasona by ale film skoncil na krehkom lade ako sfanatizovany nemecky fasoun.70% ()

karambwa

Krásný romantický film, který ale podle mě chybí nějaký větší drama, spád, jede to stále na jedné vlně a na konci jsem si spisnoddehla že už to skončilo. Podle mě role Rachel měla dostat jiná herečka, nešlo mi to k ní, vadilo jak se stále tváří jakoby by měla prdy. ()

MRParis

Další z mnoha milionů osudů lidí zasažených 2. světovou válkou. Za zmínku stojí dobrý příběh, silné herecké výkony, hezké kostýmy a nádherná Keira. ()

Janicka88

Za mě si rozhodně zaslouží lepší hodnocení :). Kiera je vždy moc krásná, ať už má roli jakoukoliv, naopak Jason mi moc sympatický nepřišel až do tohoto filmu. Alexander mě naopak přesvědčil, že jeho herecké výkony nejsou jen z úrovně True Blood. Film je o lásce s tradiční zápletkou, poválečná atmosféra, krásná hudba, elegantní móda a nepopíratelná chemie mezi hlavními herci. Film je ale i o bolesti a odpuštění. Závěrečná scéna, kdy si Kiera může vybrat nový život s novým mužem, nebo začít nový život s manželem mě opravdu zasáhla. Herecké výkony naprosto famózní, každou větu jsem jim uvěřila. Film stojí zato ho vidět! ()

unitedfan

Tak musím říct, že jsem dostal co jsem očekával. Ty doby kdy Keira točila takové dobové pecky jako Pokání, Pýcha a předsudek, Vévodkyně nebo Na hraně lásky jsou zkrátka pryč, ale tímto snímkem rozhodně nezklamala a potěšila mě o něco více než v Collete. Příběh z poválečného Berlína, kam Keira přijíždí se svým manželem, britským plukovníkem a zakouká se do fešného němce co s nimi sdílí dům, rozhodně nepostrádá emoce, ale ty bohužel na diváka moc nepůsobí. Co ale naopak skvěle funguje je atmosféra rozbombardovaného Berlína a solidní hudba. Keira se do těchto rolí zkrátka hodí(za to ji bezmezně miluju) a Jason Clarke a Alexander Skarsgard to zahrály také dobře. Keira byla opět nevěrná a poté co němce svedla a užila si, tak ho ve finále odkopla a vrátila se šťastně k manželovi, což mi malinko přišlo líto(ale já ji odpustím všechno). Za mě příjemná podívaná, ale nic výjimečného. ()

pallok

Asi to nie je vôbec jednoduché – natočiť povojnový film 75 rokov po jej skončení, úprimne: pamätáte si ešte niekto ako to vtedy bolelo? Dej filmu je veľmi jednoduchý, koniec jemne predvídateľný, napriek tomu sa naň pozeralo dobre a to najmä vďaka „drevennej“ Keire ako napísal T2. Keira nemusí hrať, stačí, že je vo filme, a ak nahodí svoj zvodný úškrn, tak má na ČSFD 13 694 členný fanklub a 4. miesto medzi najobľúbenejšími herečkami. Za mňa 85%! ()