Zranené srdcia

• Česko Zraněná srdce (viac)

Povojnové Nemecko v roku 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) prichádza do  rozbombardovaného Hamburgu, aby sa stretla so svojím manželom Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkom. Ten je poverený obnovou zničeného mesta, v ktorom stále vládne chaos a beznádej. Vo chvíli kedy sa vydajú do svojho nového domova, je Rachael  zaskočená neočakávaným rozhodnutím, ktoré Lewis urobil – dom budú obývať spolu s jeho predchádzajúcim nemeckým vlastníkom Stefanem Lubertom (Alexander Skarsgård) a jeho dospievajúcou dcérou Fredou (Flora Thiemann). Rachael stratila cez vojnu syna pri nemeckých náletoch na Londýn, a tak vníma bývanie s nedávnym nepriateľom ako nemysliteľné. Medzi ňou a Stefanom vzniká silné napätie. Keď zistí, že aj on utrpel cez vojnu veľkú osobnú stratu, začína sa jej postoj meniť. Povinnosťami zaneprázdnený Lewis až veľmi neskoro zistí, že jej pôvodné odmietanie a zármutok vystriedala vášeň a zrada. (CinemArt SK)

DonBraso

Neskutečně komorní romance,která u mě vyvolala myšlenky spánkového deficitu,kdy jsem za film usnul jak poleno čtyřikrát.Po páté se konečně děj malinko rozjel.Jenom je nejhorší,že nemusíte ani koukat na trailer a jen čekáte kdy to Keira se Sašou protáhnou v posteli.Celé to do skoro konce trhá ultimátní podívanou ve kterém se skrývá jeden zakopaný pes.Umřel nám syn a kdy ho projevit na place.Poslední půl hodinka vytáhne karty,udělá jednu akční scénu v lese a pak mrskne to,co už víme.Bohužel jsem čekal napětí tří postav,odhodlání,vraždivost,ale nakonec manžel není moc doma,tak skočím na kluka německýho,kterýho nakonec stejně podvedu,protože pouto zemřelého syna je větší.V kostce máte celý film,který musíte protrpět.Nebýt na papíru zrovna herci,který můžu,tak to nedodívám.Bohužel kamera,kostýmy a další věci neudělají film,když ho spíš protrpíte traumatem,že do konce zbývá ještě hodina filmu.Postavy na nultém poledníku,protože jsem neměl s kým soucítit nic.Možná změnit absolutní styl filmu a neukázat jen pět prostřihů na zbořený město,jedno panství a mladýho juniora,který se chce pomstít za Německo.Víceméně to někdy přijde až komické a nahrané leda do kopru.Příběhová linka vlastníka Luberta,který byl očistěn na základě Racheal je příkladným srdcem a zároveň dýkou nesmlsená věci,že v kráse hledej sex:).Jason Clarka mám čím dal radši,ale radši v jiném filmu.50% ()

Blazis34

Když se nad filmem zpětně zamyslím, tak se vlastně nic nestalo. Situace na konci filmu byla skoro stejná jako na začátku. Jen jeden románek. Spíše mi přijde, že se snažili tvůrci vyždímat z herců emoce a zapůsobit na diváky tímto způsobem. Co na tom, Keiru mám rád, ostatní také zahráli skvěle, ale film jako celek mě spíše zklamal, čekal jsem více. Dávám 40%, lepší dvě hvězdy. ()

pafka

Trosku jsem ocekaval, ze se dozvim neco o povalecnem Nemecku, protoze z teto doby moc filmu neni. Bohuzel, tady se to jen nakouslo a pak byl do deje zasazen milostny trojuhelnik, u ktereo bylo vlastne uplne jedno, z jake doby je. Omezilo se to jen na vztahy a vse ostatni slo stranou. Ano, natocene to bylo dobre a Alexander Skarsgård byl naprosto skvely. To je tak asi vsechno. ()

srolyma

Klasická červená knihovna. Nevěrná manželka, okouzlující cizinec a chudák hodný podváděný ňouma manžel. Od prvních minut je jasné, co se stane, jak to bude pokračovat i jak to všechno skončí. Jediné, co stojí za zmínku je to prostředí poválečného Německa. Vybombardovaný Hamburk, lidé živořící v ruinách, z übermanů jsou najednou undermani, namyšlení Britové jako pováleční správci a z toho všeho pramenící vzájemná nenávist mezi oběma národy. Tohle bylo zajímavé, ne nějaká nadržená cuchta rozrajcovaná z chlapa štípajícího dříví. ()

blondboss

Dobový snímok zachytávajúci milostný trojuholník v období tesne po druhej svetovej vojne, kedy si Spojenci "vychutnávali" porazených Nemcov. V zásade nič nové pod slnkom, podobné príbehy sme tu už mali. Keira Knightley je v týchto rolách jednoducho doma a určite drvivú stopáž ťahala práve ona. Škoda ale že ten dej nebol viac rozvinutý a že to celé bolo dosť predvídateľné. Inak taký jemný nadpriemer v rámci žánru. 60 % ()

JenYu

Zase jeden z filmů, kde mi přišlo, že se z nápadu dalo vytřískat mnohem víc. Režisér však zvolil uhlazenou, líbivou a snadnou cestu, a tak se není co divit, že ve filmu chybí syrovost, emoce a uvěřitelnost - což je o to zvláštnější vzhledem k době, ve které se film odehrává. Pozn. Keira je pořád krásná jako obrázek. ()

rigby

Moc šancí jsem tomu nedával, ale musím přiznat, že se mi to nakonec líbilo. Bohužel nebyla překročena hranice průměrnosti, ačkoli to tak zpočátku vypadalo. Autoři z příběhu nedokázali nic vytěžit, jen uplyne bez hlubších pohledů na jednotlivé aktéry. Zejména u hlavní hrdinky to zamrzí, protože divákovi se jinak nabízí její nejisté jednání. Ale i Keira Knightley je takový anglický studený čumák, možná bych v její roli viděl raději někoho jiného. I některé epizody působí nepatřičně a nedávají další smysl, jako by jen autoři chtěli protáhnout čas. Tak trochu hodně zahozená rukavice. ()

fafejt001

ASI takhle . Mohlo to být daleko lepší , pokud by byl LEPŠÍ scénář . On bohužel nebyl . A to na něj byli tři , což byla zřejmě chyba . Ovšem divačky , si tento mírné podprůměrný snímek , s touto tématikou určitě najde . Mne si ovšem nenašel . ()

Heywood

Ano, po válce Němci každého nenáviděli. U většiny z nich i dnes tato nenávist zůstává a je to na německé politice v EU až příliš vidět, jenom před tím mnozí zavírají oči. Film je na začátku nového vzrůstu Německa a hlavní protagonisté léčí rány svého srdce. Že sex je na to krátkodobě dobrý ví skoro každý. Že nakonec to ale nestačí je jasné. Britové tu válku odnesli nejvíce a jejich impérium skončilo. Mnozí si myslí, že to byl výhra pro svět, ale nebyla, ostatně film neukazuje Brity jako ty převelice šťastné. Herci mě nenadchli, příběh spíše. Alespoň to netrpělo "politickou korektností", která stejně jako ideologie nacismu či komunismu  dnes kazí prakticky cokoliv. Že se mohou najít dva z jiných národů i v těžké době? Je to možné. Když to zasadíte krásné secesní vily...je z toho příběh skoro pohádkový. Ale tím i ztratí své poselství... 60% ()

amalia

Obsazeni fajn, Skarsgard, Knightley, nakonec zaver prekvapivy ci neprekvapivy, drama se nekonalo, i kdyz se to zdalo, takze vse dobre dopadlo a stastne zili az do smrti... ()

chlievik

Začínalo to dobre, ale posralo sa to v poslednej štvrtine filmu. Veľmi mdlý príbeh, pretože som očakával oveľa viacej drámy, a najmä dobrú koncovku a nie túto sračku. Muselo sa to proste páčiť blbým angličanom, preto sa ku sklonku filmu muselo posrať to medzi tými dvoma, musel sa Lubert (ešte k tomu herca "museli" dať Švéda lebo Nemca to by bolo asi blbé alebo čo), teda musel sa LUbert chovať akoby nechápavo a "sebecky", a naopak "musel" sa chovať ten anglánsky blbeček chovať ako hrdina a zachrániť mu dcéru a povedať, že "si moja najlepšia časť Rachel", a ukázať city ku zomrelému synčekovi, aby proste sa ku nemu vrátila. Lubert musel mať nevinné sladké očká, a Lewis proste vyzerať ako syseľ, aby sa k nemu mohla vrátiť a dať najavo, že si viac váži dušu než krásu. Proste aby sa to mohlo vysielať v kinách USA a Anglicka, tak to muselo byť takto osraté týmto gýčovm koncom. Už na začiatku henten anglán sa k nej na stanici vlaku akosi nemal, a nebola medzik nimi žiadna iskra, umrel im syn a týpek bol dva roky na fronte, a dokonca sa priznal vo filme, že zabíjal deti, ktoré bránili Berlín. Na druhej strane nemččúr vyznieva ako citlivý a zmyslový muž, a ženská sa do neho buchne. vyzerá že je šťastná a chce s ním odísť ale navrhne to on a nie ona, chyba, mala to navrhnuť ona, lebo potom je neuveriteľné, že s ním chcela skutočne odísť, už jak jej to navrhoval sa "stiahla" že možno nepôjde. A na druhej strane chladný vzťah ku manželovi. Povie mu nezmyselný dôvod že ho už nemiluje "že odišiel na front"? Čo je to za blbosť? Druhý dôvod? Zomrel im syn? Toto položí takmer každú dvojicu, avšak keď sa niekde žena nanovo zamiluje, tak nie len z vášne ale z lásky, a potom od manžela odíde, alebo akje to z vášne, tak je tak silná, že je to le prechodné, ale nie zas tak krátke ako tu vo filme, ale ku manželovi sa aj tak nevráti, hoci aj od milenca odíde. Jedine vtedy by sa vrátila ku manželovi, ak by mal mega dobré vlastnosti, a ten film by bol správne stupňovane komponovaný tak, aby tie dobré vlastnosti ukazoval od začiatku do konca v správnom uhle hrdého muža, počas cekéo filmu by to bolo analyzované na postave dvoch mužov a ich vlastnostiach, ale nie, magor na konci sa prejaví nevieryhodnú skromnosť, si moja najlepšia časť, a hotovo, ženská sa zľutuje, a pohoda, sú spolu naďalej. A este zámerne nemčura spravia tak aby sbeckými nevinnými očkami nechápal ženino srdce keď sa chce vrátiť ku manželovi. Proste neuveriteľný desivý happyend mdlého sprostého typu.. Skúsim načrtnúť ako to mohlo byť. Začalo sa to dobre, ale typek mal byť napríklad v NSDAP aby to zas nebol totálne nevinný kvietok, ale nemal byť vrah ale len ako vojak obyčajný, možno poručík, ale proste nie SS ale waffen, normalny klasický vojak, takze by to bolo kontroverzné, ona bola zmyslová a mohla chcieť vášeň, a týpek angličan (okrem too že tam mali dať krajšieho herca, alebo aspon sympatickejšieho) mohol byť nevinný úplne bezúhonný muž, čo urobil nejakú chybu, ale to, že ju miluje, malo byť ukázané hneď, a nie takto. Potom by storyline bola okay tak ako bola, a na konci by sa nezvrtol románik medzi nimi na iba vášnivý, ale nopak prehlbovala by sa láska, a týpek angličan mal proste žiarliť, a ta dcéra mala umrieť tam v lese náhodnou guľkou tej ženy ktorá by naslepo niekam strieľala, a angliččan sa mal utopiť a tí dvaja by sa aj tak rozisli, bola by to vačšia dráma, a aspon unhappyend. Alebo to mohlo byť tak, láska by sa medzi nimi prehlbovala, a bol by jasne vykreslený príbeh do hĺbky jak to ide medzi nimi, a nie len sex, jedno odpoludnie a potom už žiadne flipy k tomu, a v plnej vášni mali dvaja muži rovnakých kvalít bojovať o ženino srdce tak, že sa budú rešpektovať, a nebudú si hádzať polená pod nohy, proste nemčúr ju bude mať, a angličan strácať ale ponesie to chlapsky, ale nemčur by bol v NSDAP ešte stále a nedostal by pardon, a henten angličan by ho sám zachránil, a keď sa manžel angličan vyznal, že miluje toho syna, a že je mu smutno, ona by aj tak odišla, ale sucitne, v slzách ale bez lúčenia, a neviem čo, a potom by pobudla s tym nemcom este nejaky čas, a nakoniec by sa vrátila za manželom, ale on by to už (chápavo ale) odmietol, že nechce len súcit, lebo cíti, že nie je skutočne milovaný, alebo tak nejak, reálne scenárov je 100 ako to mohlo byť, ale toto čo z toho urobili, je komerčný shit, ktory ma po dlhom dramatikcom očakávaní rozuzlenia nechal posledných 10 minut totálne chladného a odchádzal som z kina znechutnený, vráťte mi 5 eur :) Vidieť, že túto sračku písal chlap /autor prelohy knihy/ ktorý je emočne nevyzretý, a ak by to písala nejaká strelená priemerná tuctová anglánka, bola by to sračka ako to Love me like you do. Muselo to byť takto debilne spracované, aby sa to páčilo v anglicku, akože snažia sa tí angláni robiť filmy ale nejde im to. Jedine Keira to zahrala dobre, uveril som jej emóciám, inak som neveril ničomu. () (menej) (viac)

breebee

Ze začátku jsem si říkala "wow, ten film absolutně plně využívá svůj potenciál", na to, že je v podstatě o ničem, vypadal moc pěkně. No bohužel to dlouho nevydrželo. Ten pokus o akci tam byl naprosto zbytečně, vztah těch dvou milenců byl zábavnej jen do chvíle, než začal. Takže co ve výsledku hodnotím jediný vyloženě pozitivně je ukázka toho, jak odporně jsme se po válce k Němcům chovali. Samozřejmě je sobecké to hodnotit dnešní optikou, ty lidi "měli důvod" k nim cítit tu nenávist, ale věšina Němců tou válkou trpěla stejně jako zbytek Evropy a nezasloužili si takový zacházení. Proto mi byla rozhodně nejsympatičtější postava Lewise, kterej byl tak neuvěřitelně lidsky sympatickej, z takovýho chování by si lidi měli brát příklad. Jo a moc nechápu, proč do role Luberta neobsadili Fassbendera ale sexy vikinga Skarsgarda. Teda samozřejmě vypadá dost árijsky, já bych ho teda samotnýho doma se svou ženou nenechala. Když vypadáte jako severskej bůh, tak je irelevantní i to, jestli jste nácek. (Samozřejmě on nácek nebyl, tím se nesnažím negovat všechno to, co jsem napsala před chvíli, to byl jen ubohý pokus o vtip.) Takže jak to shrnout... ten film měl jednu dobrou myšlenku, která ale zapadla v troskách zničenýho Hamburku a 2WW verze Anny Kareniny. Ale zahraný to bylo pěkně a vizuálně taky fajn, takže jednou to vidět asi v pohodě. ()

RavenSpector

Nebylo to nejhorší. Jen snad namísto hereckého polena anorektičky Keiry mohli tvůrci obsadit herečku s větším výrazovým rejstříkem. Závěr pak bych trochu trapný ()

funkyman

Boli raz dvaja najnesympatickejsi herci v Europe , omylom povazovani za designove ikony.. a spolu sa zjavili v tuctovom pribehu z obrazkami striedajucimi na jednej strane strasny rozpadajuci sa ludsky svet a na druhej klipy skupiny Wham ... kedze ani jeden z nich nevie zahrat viac ako onanujucu zaplavu citov .. a nepomaha ani dej a zapletka.. neostava nic ine ako polutovat Jasona, ze si zasa raz zle vybral a dufat, ze duo / ani jednotlivo/ uz nikdy nik neuvidi ()

Kamil111

Spousta klišé, která tam vůbec nemusela být, snižují hodnocení nejméně o stupeň. Ale film samotný, a pocity a myšlenky, které u vnímavějšího diváka vyvolá, stojí za čas u něj strávený. Zejména ty profláknuté váhy spravedlnosti - za týden padlo na Hamburk více bomb jako na Londýn za celou válku, a kdo koho, kdy a proč ztratil. Český název je vůbec největší klišé, katastrofa. ()