Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

Novko

Další povedená Eastwoodovka. Je až neuvěřitelné jak devadesátiletý muž dokáže každý rok vytvořit nový film a tak dobrý. RICHARD JEWELL mě dost připomíná SULLY: ZÁZRAK NA ŘECE HUDSON, tím jak opět Clint vytváří film podle skutečné události a jak v obou snímcích je vyobrazena psychika obou hlavních postav. Ústřední trojice tu předvádí nádherný herecký "koncert". Možná bych dal Oscara spíše Kathy bates než Lauře Dern, ale Akademici už rozhodly. Paul Walter Hauser mě až překvapil jak dobrý a talentovaný je a stejně tak opět nezklamal Sam Rockwell. 8/10. ()

tomino28

Už jsem tady u nejednoho filmu od jistého mistra Clinta Eastwooda psal, že to je prostě borec, co umí! Ano, zřejmě (určitě?) jsem na něj lehce zatížený a těším se, s čím přijde příště, protože si zároveň uvědomuji, že těch "příště" už moc nebude. A Clint se v poslední době jednoznačně zhlédnul v točení filmů o skutečných událostech, většinou na americké půdě. Richard Jewell není výjimkou. Poodhaluje zákulisí nepříliš známé události, která se odehrála během olympijských her v Atlantě v roce 1996. A pokud neznáte všechna fakta, tím lépe, protože prožívat osudy hlavního hrdiny je velmi zajímavé, jedno překvapení následuje druhé a během okamžiku se z hrdiny může stát padouch. Objektivně se nejedná o filmařskou dokonalost, ale chytit a nepustit až do konce snímek umí. A jako již tradičně z něj na sto honů smrdí stará hollywoodská škola, což je ta největší pochvala! ()

vandamator

Eastwood zraje jako víno. Další silný příběh podle skutečné události. Clint pořád umí mistrovsky a poutavě vyprávět příběhy, obyčejných lidí. Skvělé zrcadlo médiím a ukázka, toho jakou mají moc a jak snadné je zničit lidský život, pouhou stránkou v novinách. ()

fafejt001

Manipulace tisku , nepříjemní reportéři , hloupí až povýšení vyšetřovatelé , manipulace lidmi a masáž médii všeho typu jsou v každé zemi . Ovšem všude jsou i lidé podobní Richardovi .Slušní , čestní , obyčejní , kteří chtějí pomáhat lidem . OVŠEM právníci typu co hrál Sam ,ale , asi , moc nejsou .A to , že to režíroval Clint , jsem se dozvěděl až v titulcích filmu . Já myslel , už odpočívá někde na chalupě , čte knihy, poslouchá rádio a on stále režíruje . Tak to veliký RESPEKT ! A za tohle musím dát ***** . Jo a Olivie hrála pěknou mrchu , člověk by až řekl , že je to její běžný standart . Jen ty její slzy mi přišly dost stupidní . To si mohly odpustit . Opravdu nevěrohodné . Pár mušek ve filmu sice bylo , ale ty nejsou vůbec podstatné . Podstatné je , že je to další Clintův skvělý film . Klobouk dolůůů. ()

hony23

Já toho Eastwooda prostě žeru! S devadesátkou na krku si stále nedá pokoj a pouští se stále do nových projektů, byť už né jako herec. A co hlavně, jeho jméno je zárukou kvality. Richard Jewell sice určitě nepatří mezi ty úplně jeho top filmy, přesto ale přináší pěkně natočený příběh jednoho dobráckého a naivního antihrdiny, kterému média a státní systém udělaly ze života peklo. ()

Horác

Působivej komorní příběh o tom, jak se obyčejnej (a jasně, trochu divnej) tlustej chasník srazí s mediální a úřední šikanou. A ještě chce pomáhat. Kdyby neměl drzýho právníka, tak by pomáhal ještě na elektrickým křesle. Téma mediálního lynče a státní zvůle považuju za naprosto zásadní - a myslím, že tady je zpracovaný dobře. Tudíž rozhodně musím dát plný kotel. (Jen ta novinářka se měla na tiskovce spíš ušklíbat než slzet). ()

esmoke

Olympijský park, Atlanta 1996, výbuch bomby. Film Clinta Eastwooda je lepší pokud o skutečném příběhu Richard Jewella moc nevíte. Eastwoodovi a Hauserovi se podařilo zachytit velmi zajímavé události, povedeným filmem. (CZ dabing) Rozpočet: $45 miliónů, Tržby: $43,745 miliónů. ()

Saxos

Clintovi to jde. Umí si vybrat. Jedinou výtkou je, že v závěru nebyl věnován alespoň krátký čas skutečnému bombovému útočníkovi Ericu Rudolphovi. Třeba si Clint šetří na příště. Čtyři bombové útoky, záměr zrušení Olympijských her, postupně zaměření proti interupcím a homosexuálům, skoro šest let na útěku, čest být na seznamu FBI hledaných osob s odměnou milión baků, v současné době klient basy v Coloradu. To by šlo. Klady: buřtík byl sympaťák. Zápory: blé média, ani slzičky jsme nevěřili. Závěr: doporučuji. ()

Perunwit

Hezkej film o milým troubovi. Trubková bomba do každý rodiny a hafo agentů navrch. Až si teďka amíci zrušej fízly, tak si každej flojd může vyrobit směnek, kolik chce. Vomit smiley ()

Tomas_PO

Clint Eastwood v poslednej dobe doslova chrlí film od filmu, no tentokrát bez vlastného hereckého vkladu. Čo však filmu nijako nevadilo. Pre tých, ktorí si bombovú udalosť na olympiáde v Atlante dobre pamätajú, je príbeh založený na skutočnej udalosti ešte viac skutočný. Eastwood mal úspešnú ruku na výber hercov, od skvelého Paula Waltera Hausera, ktorý stvárnil hlavnú postavu podivína, cez výborného Sama Rockwella, až po vedľajšie úlohy Kathy Bates, Jona Hamma a Olivia Wilde. Eastwoodovi sa samozrejme opät podarilo zahrať na city Američana, ktorý môže byť hrdý na krajinu, v ktorej žije, pretože aj napriek počiatočnej nespravodlivosti sa napokon všetko na dobre obráti. A keď sa to podarí neokato, nepateticky a len jemne nacionalisticky, tak je to aj mierne dojímavé. Vrcholná scéna - Jewellov prednes pred vyšetrovateľmi. ()

st4nford

Velmi hravá režie a scenáristicky skvěle zpracované téma. Jediné, čemu jsem moc nevěřil, je až moc stylizovaná postava novinářky, ale na druhou stranu se díky ní a jejímu charakteru se vůbec rozjel nejen hlavní, ale i několik vedlejších konfliktů. Hauser, Rockwell i Kathy Bates byli úžasní. ()

bonovox

Clint opäť takmer dokonalý. Osud hrdinu, ktorý sa stal cez noc terčom FBI natočil tak ako to vie len on. Výborne obsadení herci sú už v jeho filmoch samozrejmosťou. ()

KolarikKing

Tady je vidět jak vám média můžou ze dne na den změnit život. Že čím víc se snažíte tím víc vám to může ublížit. Tlouštík Walter Hauser se ujal hlavní role poctivého "sekuriťáka" s přehledem. Olivia Wilde tu zahrála dobrou svini, ale nejvíc mě potěšil Sam Rockwell, který si zahrál sympatického právníka. Clint Eastwood ani v 90 letech nezklamal. 8/10 ()

Kozlowski8

Příběh pracovníka bezpečnostní agentury, který během olympijských her v Atlantě zachránil mnoho lidských životů, když objevil batoh s výbušninou. Kvůli zavádějícím informacím v médiích a následném vyšetřování FBI se však ze dne na den stal z hrdiny hlavním podezřelým, který zažívá nejhorší období svého, dosud poklidného života... Po rozpačitých prvních asi dvaceti minutách, kdy jsem trochu tápal, kam příběh zařadit, se ale postupně zformoval v závažné drama, které až do konce pozvolna gradovalo. Tématicky silné, dobře natočené, s výbornými herci. Klobouk dolů před bezmála devadesátiletým Clintem Eastwoodem. 75 %. ()

kolly13

Jednodušší pedant zachrání několik životů, nemluvě o nezraněných, jenž se ale pak sám ocitá na pranýři, který by semlel kde koho. Obdiv k jeho činu a výkonu právníka, kterého svědomí (a finanční tíseň) nepustilo se neprojevit jako dobrák s právnickým talentem a buldočím tahem na bránu. Příběh ano, ten beru, leč režie patří k nejslabším od Eastwooda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)