Vrah odvedle

• USA The Neighbor (viac)

Mike Prentis (William Fichtner) je muž středního věku, který žije v rutinním manželství. Do sousedství se nastěhuje mladý manželský pár Jenna (Jessica McNamee) a Scott (Michael Rosenbaum) a rychle se spřátelí. Mike pracuje z domova, a tak má spoustu času věnovat pozornost tomu, co se děje u sousedů. Jenna se mu pomalu začíná svěřovat s problémy. Její manželství má už trhliny a začíná se rozpadat. Pozorování života sousedů ale přinese tíhu do Mikova vlastního manželství, protože jeho žena Lisa vidí, jak Jenna Mika čím dál víc přitahuje, a že cítí povinnost ochraňovat ji. To však vývoj událostí ještě více zkomplikuje. (JOJ Cinema)

pirulka

Jeden z tých filmov, ktorých dej sa neskutočne vlečie a ťahá, a vy si musíte vystačiť iba s neustálym sledovaním tváre a pohľadov hlavného "hrdinu" ktorý vlastne celý film robí to isté, a v podstate túto snímku ani nemusíte vidieť, stačí vám prečítať si vetu napísanú v obsahu a výsledok bude rovnaký. ()

Wacoslav1

Nudná pozérská píčovina, která nemá s žánrem thriller nic společného. Ani nevím proč jsem nedal odpad možná proto, že jsem to začal včas přetáčet a dle své současné filozofie si odpady šetřím na opravdové lahůdky které si to skutečně zaslouží... No nebudu se v tom pitvat, kravina jak vyšitá.10% ()

Real Tom Hardy

"YOU KNOW HE TRIED TO SELL ME A 'VETTE? WHAT A FUCKIN' ASSHOLE." ---------------- Keď Fichtner zrovna netočí nejaký indie film, ktorý ma až príliš sklame (všakže, Cold Brook...), prípadne nehrá druhé husle v iných blbých filmoch, vyprodukuje nevýraznú susedskú šmírovačku dobrosrdečného muža menom Mike, ktorému ťahá na päťdesiatku a nebaví ho život so ženou, ktorú pri téme domáceho násilia o dom vedľa zaujíma výhradne iba to, či sa so slečnou susedkou potajme stretáva, keď o tom vie. Nepomáha ani to, že každý večer pred spaním má pani manželka znenazdajky migrénu a keď raz za uhorský rok nemá, leží nehybne ako múmia s tupím pohľadom na strop, až Mikeymu isto aspoň raz prebehlo hlavou, či to, čo robí, nie je náhodou nekrofília. Dni trávi v domácej kancelárii, z ktorej má príhodne dobrý výhľad na bazén, susedku, bikini, záhradku. Príde večer, príde žena, prídu predstavy o tom peknom, čo počas dňa videl. Bum. Zvrat. Finito. A to je vážne celé! Will, prečo? Ale nemôžem povedať, že mu to nefunguje, film som videl už trikrát a pôjdem s ním možno až na číslovku štyri či päť. Dôvodom sú brány do neba alias oči Jess McNamee. ()

kingik

Když jdou na mužského léta. Žádný pořádný thriller a horor se nekonal, ačkoliv se sluší zmínit, že v pár momentech je za zdí nově přistěhovalých sousedů slyšet "mysteriozní" povyk a hřmot pramenící z nějakého konfliktu. A na závěrečných pět minut se film konečně překlopí do požadovaného žánru thrilleru. Většina děje je ale stižena nedomrlou mužskou krizí středního věku a frekventovanými postřehy z pracovny, ze které má dobrácký ne-maniak výhled na ženu svých snů, která většinou zahradničí nebo se ráchá v bazénu. Doma sice taky jednu má, ta ale spíše učí své žáčky, než by vyučovala sexuální domácí výchovu. "Voajeři" si na své příliš nepřijdou, film je poměrně cudný, natočený neatraktivní tv formou. William Fichtner si patrně posteskl, že se mu nedostává hlavních rolí s psychologickým zabarvením, i nelenil a vyprodukoval si vlastní takový počin. Ke vší smůle to ani moc nefunguje v oné psychologické rovině. Trojlístek William Fichtner/Jessica McNamee/Michael Rosenbaum by jistě zvládl rozehrát daleko intenzivnější drama. Slabý scénář jim ale nedovolil spustit něco pozoruhodného. Vznikl šedivý průměr, co v pohodě zaplní svými televizními atributy požadavky večerního vysílání zapadlé tv stanice. 5/10 ()

Marze

Kombinace satiry, domácího drama a thrilleru. Varování pro muže středního věku, kteří se zakoukají do mladé ženy. Vyprávění je dosti robustní. ()

Arsenal83

Väčšinu času sa to dalo ako tak pozerať, ale agent Mahone z Prison Breaku už zostarol a už asi nestíhal nielen sa hýbať, ale aj dostatočne rýchlo meniť mimiku. Stále bol len s jedným výrazom ospalého dôchodcu, u ktorého sa prebudili posledné kvapky testosterónu, ale aj pri vzrušení či voyeurizme ostával so statickým pohľadom medvedíka koala. Najväčším sklamaním sa ale stal samotný záver. Neurčitý, bez šťavy, rozuzlenia. Vlastne ospalý, presne ako ten dôchodca. ()

Morholt

Ženatý chlapík v letech se baví šmírováním nových sousedů a při té příležitosti se zakouká do sousedky. A to je vlastně tak nějak všechno. O nějakém thrilleru tady nemůže být řeč, protože veškeré okukování se děje v mezích slušnosti, dá-li se to tak říct, a na nějaké naschvály neměl čumil koule. Víc než cokoliv jiného je to spíš o krizi středního či pokročilého věku a ani jako takové to moc nefunguje. Nepřekvapil ani závěrečný zvrat, protože něco podobného bylo avizováno dlouho dopředu. Fichtner, jakkoliv mě normálně baví, tady vlastně nemá moc co hrát a uťáplost jeho postavy začne lézt brzo na nervy a ani ostatní herci mě nijak neoslovili, ačkoliv Jessica McNamee alespoň dobře vypadá. Celkově spíše ztráta času. 25% ()

Johnny.ARN odpad!

Pri tom obsadení som čakal nejaké fajn Bčko. Vražda, krv, zrada, vyšetrovanie, napätie, proste niečo také, viete. Čo som ale dostal? Super nudnú krízu neskoršieho veku, kde sa nič nedialo, nebavilo ma to, proste nič. Strata času. ODPAD! ()

JADIM

Celkom amatérska dráma, akceptovateľná možno tak na študenta strednej filmovej školy. Hlavnou zaujímavou časťou filmu je to čakanie na nejaké odhalenia a zvraty, ale bohužiaľ, odhalenia slabé a zvraty nulové. Najhoršie tu bolo to, že film sa v podstate od začiatku do konca nijako nevyvinul, neprešiel šokujúcou zápletkou a poriadným zaklincovaním záveru. Vedel by som si to predstaviť ako film premietaný niekde na letnom festivale v kategórii 15 - 19 rokov, to by som si vzhľadom na atmosféru určite užil, ale ako riadny film to naozaj nefunguje. 3/10 (Videné 1.3.2020, Originálne znenie) ()

filipvrbik

Thriller to opraavdu není, ale je to jakž takž obstojné drama, na které se, pokud se rádi nudíte, dá dívat. Wiliam Fichtner to zvládl dobře. Konec vlastně nepřekvapí, no samozřejmě jak tu většina píše, je to spíš TV film, ale hodnocení je až příliš nízké, tková katastrofa to zase není...50% ()

Matros

Naprostá definice výrazu ´´obyčejný film´´. Fichtner dobrý, ale ve scénáři není bohužel absolutně nic zajímavého. Nečekejte nic velkého, tvůrci tohoto filmu ani nic velkého vytvořit nechtěli. ()

MickeyStuma

Skromný příběh muže středního věku žijícího v nudném manželství, kterému se zalíbí mladá sousedka, která se zrovna se svým manželem přistěhovala do sousedství. A jeho zájem o ní je o to intenzivnější, když začne mít tušení, že u nich zřejmě dochází k domácímu násilí. Snímek má spíše komorní atmosféru na poli vcelku fascinujícího dramatického thrilleru, kde se po herecké stránce předvedl William Fichtner. V rámci dramatizace a projevu násilí se netlačí na pilu a tím se vytváří daleko větší reálný základ. Každá postava se chová tak, jak by se choval snad každý v dané situaci. Nevytváří se tu dojem nabubřelosti a leckterého potenciálu být nad věcí. A protože chybí sebemenší dojem napětí navíc v pomalém tempu vyprávění, divákovi hledajícího nějakou filmovou zábavu spíše přináší rapidní nudu a to od začátku do konce. Je to snímek který si hodně těžko bude hledat svého diváka, což je docela škoda. Film svojí náturou hodící se spíše pro televizní vysílání. ()

Jadro

Film, ktorý sledujete o tretej ráno keď nemôžete zaspať a myslíte si, že Vás unudí - tak naopak, ešte sa viacej naštvete aká to je zbytočnosť. Áno doslova pervert, ktorého by malo byť na konci všetkým ľúto si potajomky "masturbuje" nad ako tak schopnou hrdinkou, ktorej si ani meno už nepamätám... Jedna hviezdička za dokonalú monotvárnosť. 20% ()

cubiczech

moc se tam neděje a William Fichtner hodinu a půl zadržuje slzy. Beru to jako pohodovou exkurzi do životů obyčejnejch lidí na takovym tom běžnym americkym předměstí. Exkurzi s neočekávanym, byť vítanym, zvratem, kterej ale přijde až deset minut před závěrečnějma titulkama. Akorát tou dobou už nejspíš spíte... ()

Pejda

Nečekejte od tohoto filmu nic světového. Jednu hvězdu jsem dal za pasáž kdy se spolu "zhulí" sousedka ze sousedem, tak v tu chvíli se mi honily v hlavě myšlenky co bude dál a kam se to bude odvíjet dál. Jedna hvězda Fichtnerovi za herecký výkon. Jinak chujovina největší, ten konec úplná tragédie....napsat nebo nenapsat....ale jo napíšu to....zastane se sousedky v hádce s manželem, golfovou holí ho praští přes palici a vlastně tím to končí, ani se nedozvíte jestli ho zabil,zranil nebo co!!! Omg 25% ()

ReMusiCZ

Jako drama OK, ale s thrillerem to má společného minimum. Chlápkovi ve středním věku žijící poklidný až stereotypní manželský život s prací z domova padne do oka nově nastěhovaná mladá, vdaná sousedka na kterou tak začne obracet svou pozornost, ale žádná velká akce se nekoná a závěr je takový předem předvídatelný. ()