Offred je spolu s dalšími svéhlavými nevolnicemi odchycena jako zvěř a nahnána s náhubkem na šibenici, když se v posledním dějství první řady seriálu postavila proti ukamenování Služebnice Janine. „Vysvobození“ ze světa diktatury Gileádu bude ale mnohem pomalejší a palčivější. Tetička Lydie si totiž z Boží milosti pro plodné Služebnice ještě připravila mučivé tresty. Události naberou nečekaný obrat, jakmile Offred obdrží omračující zprávu a posléze mysteriózní klíč od neznámého spojence… (Česká televize)

majo25

Úvod do druhej série možno hodnotiť pozitívne. Kopa zaujímavých scén, ako napr. tá pri domnelej hromadnej poprave služobníčok. Pripomenulo mi to známu sprchovaciu scénu v Schindlerovom zozname. ()

Necrotongue

Z první epizody druhé sezóny mám hodně smíšené dojmy, přičemž ty horší převládají. Měl jsem pocit, že je veškerá pozornost soustředěna jen na Offred/ June, tento můj pocit mocně podporovaly opravdu velmi dlouhé detaily na její obličej. Já se nechci do Elizabeth Moss nijak navážet, ale můj typ rozhodně není, takže bych tyto close- upy klidně oželel. Každopádně jsem se tentokrát nedozvěděl nic navíc, epizody předchozí řady se mi zdály být mnohem zajímavější. ()

Hortensia

Promrhaný potenciál. Místo sugestivní dystopie, kterou nabízí předloha, natočeno jako Videoklip. Je velká škoda, že nejzajímavější jsou flashbacky. A pravidla fiktivního světa se tady vubec neřeší. Takže je z toho další telenovela (na pozadí nahodilého "středověkého" světa). ()