Služebnice doslova spálila svůj cejch minulosti Offred. Nyní se jako June Osbornová v pátém týdnu těhotenství ocitá na svobodě díky biologickému otci a milenci z domu Velitele, Nickovi Blainovi, který tajně spojil síly s hnutím odporu Mayday. June ale brzy na vlastní kůži pocítí, že svoboda je relativní pojem. Vrací se také stará známá Emily. Ztělesnění beránka Božího pečuje o otrokyně Neženy, s nimiž Emily do úmoru pracuje v Koloniích, kde společně zpracovávají toxický odpad, následkem čehož je pomalá a jistá smrt. Emily zde ale čeká shledání s někým, koho považovala za dávno mrtvého. (Česká televize)

Necrotongue

A to mám za to. Předchozí epizodu jsem zkritizoval, protože jsem se nedozvěděl nic navíc, tentokrát jsem zase viděl jen to, co mě vlastně nezajímalo vůbec. Konfederace politických vězňů by měla zvážit podání oficiálního protestu, pokud se toto škrábání lopatou o zem vydává za nucené práce, dehonestuje to lidi, kteří si prošli například jáchymovskými doly. Abych to shrnul, byla to nuda, kolonie byly legrační a sex hlavní hrdinky děsivý. ()

majo25

Druhá epizóda už bohužiaľ nenadväzuje na dobrý úvod druhej série a skĺzava do klasického priemeru z 1. série. Útek a samota v osamotenej budove, ktorá je akurát ozvláštnená porno päťminútovkou. To fakt takto skoro dochádzajú tvorcom nápady? Druhá línia z pracovného tábora je lepšia, aj keď trochu nedotiahnutá, vrátane flešbekov ala lesba profesorka Emily. To robila tá Emily doktorát v 15-tich? Scéna leteckého odchodu do Kanady tiež nelogická - ľudia nesledujú správy, tlač, internet či aspoň spoločenské dianie, že nevedia, aké radikálne zákony nový štát schválil?? ()

Anderton

Tak KONEČNE tu máme opäť Alexis Bledel ako Emily a KONEČNE sa pozrieme tam, o čom sa stále hovorí, ale museli sme si to iba predstavovať. Proste do pracovných kolónií. No a máme tu dve známe ženské tváre v jednorázových úlohách, Marisa Tomei a Clea DuVall asi považovali za česť sa v tomto seriáli objaviť, pričom Marisa je sexy aj ako zúbožený otrok bez makeupu. Lenže máme tu bohužiaľ aj len zľahka sa posúvajúcu linku June (a minule to bola bomba) a zase ďalšiu jej dlhšiu sexuálnu scénou, nabudúce už asi v takom prípade budem pretáčať. Až som uvažoval o nižšom hodnotení. ()