Pan a paní Adelmanovi

• Česko Pán a paní Adelmanovi (festivalový názov) (viac)

Jak spolu Sarah a Victor dokázali vydržet celých 45 let? Kým byla ve skutečnosti tato záhadná žena? Láska a ambice, zrada a tajnosti jsou motorem příběhu tohoto páru, který nás provede historií dvou lidí i historií celého minulého století. Komediální drama překypující šarmem vypráví zábavný, stylový a dojemný příběh o námluvách a manželském životě. V režisérském debutu talentovaného Nicolase Bedose se mladá intelektuálka Sarah bláznivě zamiluje do nadějného mladého spisovatele Victora, syna ze zámožné buržoazní rodiny. Té se však nezamlouvá výběr jeho povolání ani přítelkyně a rozhodne se Nicolase vydědit. Film, vyprávěný očima Sarah, zachycuje tento fascinující vztah po celá desetiletí, se všemi jeho radostnými i bolestnými zvraty, a nabízí jízlivý a často i k popukání legrační pohled na útrapy a radosti lásky a manželství. (HBO Europe)

Nathaniell odpad!

Začátek byl slibnej. Spousta ironie a bylo to celkem i vtipný. Jenže pak to prostě asi muselo spadnout do francouzského všehodivna. SPOILERY: Vím, že je to národ žabožroutů, ale všechno by mělo mít nějaké meze. Angličani jsou taky na jednu stranu buzny a jaký dělaj občas skvělý filmy. Jenže to u tohoto snímku neplatí. Frantíci se totiž nepokrytě rozhodli, že se vykálí do krku i něčemu jako je logika. Ne, opravdu ne. Kdyby ta cuchta šňupala takový kopce kokainu, jak ukazovali, její dítě by bylo větší retard než to první. Poselství? Asi jedině: Šňupejte, maminky, kokain, vaše dítě bude v pohodě. Všechny ty tlachy a občasný opáčko na téma: "Bacha, v jaký jsme době, vole!" mě taky moc nebralo. Závěrečné rozuzlení nesoucí se v duchu: "Všechno to napsala ona." už jsem jim vzhledem k dvouhodinovému průjmu jedné šitky naprosto nesežral. To už bylo ÚPLNĚ moc a proto už nedám ani jednu hvězdu ze soucitu, ale to, co podobný hovna zaslouží: ODPAD!! ()

mac000

Výborné herecké výkony pro mě dosud neznámé Dorie Tiller (nechápu proč je v popisku csfd "Hrají" uvedena až na devátém ! místě) i Nicolase Bedoca. Napsali si sami scénář a dialogy a je to vidět na každé scéně i v každé replice. Zpočátku trochu intelektuální kousek, ale to se záhy změní na film o obecných lidských hodnotách, byť někdy podaných trochu extravagantně. Skvělá je scéna návštěvy Victora u jeho umírajího psychoanalytika. A třešničkou na dortu potom výkon dnes již hereckého seniora Pierre Arditiho v roli Viktorova otce, sarkastického a místy cynického glosátora rodinného života. ()

VendaCiki

Nemůžu si pomoct, ale frantíci prostě nemají dobrý filmy. Podle hodnocení jsem myslela, že by tohle mohla být výjimka, spletla jsem se. Ani jsem to nevydržela dokoukat, jak jsem se ne/bavila. Dávám aspoň 2** za nápad. ()

solisoli

Nicolas Bedos ma dostal poriadne do pomykova, či tento príbeh nie je životopisný príbeh skutočného spisovateľa. Potom nie je nad čím špekulovať. Úžasný scenár, vynikajúca réžia. Vynikajúce herecké postavy svojou prirodzenosťou dotvorili toto dielo tak, že všetko bolo autentické, kde po takejto podívanej zostáva divák povznesený so skvelým pocitom a nabitý pozitívnou energiou. ()

Edeltruda

Začátek filmu velmi slibný, po herecké i filmařské stránce celkově povedený, ale později za mě obsahově sklouzl jen k protivnému příběhu dvou sebestředných hysterických lidí, s tím rozdílem, že jeden se přehnaně prožívá a druhý manipuluje. Jejich nefunkční vztah se nazdory jejich pocitu výjimečnosti neliší od mnoha dalších podobně nezdravých svazků. ()

Ironhead

Perfektně originální a zábavné, černohumorné, místy i trošku nekorektní... zpočátku jsem dokonce myslel, že jde o seriózní životopisný film (narazil jsem na to náhodou jedno odpoledne na HBO)... k dokonalosti tu chybělo málo... Rozhodně můžu jen doporučit, i proto že podobných filmů se dnes už moc netočí... ()

allegria

Nádherný film, který ani na okamžik nenudí. Svěží humor, pasáže, kde vtipné momenty navazují jeden na druhý tak rychle, že se člověk navzdory vážnosti tématu musí rozesmát... I když, není to komedie, ale řekla bych, že ani tragédie ne, zkrátka, jako sám život... Skvělé herecké výkony, díky nimž jste vtaženi do děje, zapomínáte, že to je "jen" film. Líbilo moc! ()

omega_SK odpad!

HEH ... že dráma ..... PRD !!! ....... nočná mora je to ... vydržal som prvých 40 minút ... viac ani za milion ... neskutočná nezastaviteľná nekonečná KOPA drííííííííííístov ()

illilay

Tak do polovice dom sa ohromne bavila, tak to bolo pre mna jedno WTF za druhym a zaver, no povedzme, ze taky koniec pana adelmana som fakt nemohla cakat ()

maxs

Nevěděl jsem, do čeho vlastně jdu, ale výsledek mě nadmíru příjemně překvapil. Nenucené komediální drama se spoustou černého humoru, které však brilantně balancuje humorné napětí. Drama se stále vyvíjí, stejně jako život a osobnosti dvou hlavních představitelů. Nebudu daleko od pravdy když přiznám, že jsem se ve filmu několikrát spatřil, nebo přinejmenším zažil podobné situace. Naprosto geniální střih dokáže svou prací rozbíjet relativně nudné dialogy a právě díky střihu jsou i "jakože smutné" scény velmi vtipné. Celé dílo včetně jeho vyvrcholení v epilogu považuji za úžasné. Scénář, režie, střih a hlavní herecký ženský výkon excelentní, za mužskou roli by tomu asi ocenění o fousek uteklo. Film je i tak velmi uvěřitelný, nabitý "tím správným", inteligentním humorem, ale vede také k zamyšlení, když se nám v podstatě odkope celý manželský život tohoto divokého a těkajícího páru. Vypočítavost, inteligence i vytrvalost hlavní hrdinky jsou tím pravým kontrastem k přelétavosti a nestálosti jejího idola. Nemám, co víc dodat, než jen - neváhejte a jděte do toho. ()

Vlad

Jedna z najlepsich romantickych komedii ake som kedy videl! Trochu trpka, trochu uletena, trochu vazna, trochu vesela. V ziadnom pripde vsedna. S pointou a dovtipom. Na hlavnu tvorciu dvojicu sa s raostou pozera, Bedos dost prehrava ale Tillier ho zachranuje - nie len v pribehu ale aj vo filme :D Kedze som to  vzhliadol viac menej nahodou/omylom, ostal som ocareny. Bedosovo La Belle Époque, ktore som videl ako prve sa mi naramne pacilo a ze to bolo tiez od neho som sad ozvedel az dodatocne. Za bobrika bonusova hviezdicka* ()