Noví mutanti

• Česko Noví mutanti (viac)

Rahne Sinclairová (Williamsová), Illyana Rasputinová (Taylor-Joyová), Sam Guthrie (Heaton) a Roberto De Costa (Zaga) sú štyria mladí mutanti, ktorých drží v odľahlej nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Bragaová) za účelom ich psychiatrického pozorovania. Je presvedčená, že títo mladí ľudia predstavujú nebezpečenstvo sami sebe aj celej spoločnosti. Má ich neustále na očiach a snaží sa ich naučiť ovládať ich mutantské schopnosti. Keď sa však osadenstvo rozrastie o Danielle “Dani” Moonstarovou (Huntová), začnú sa v nemocnici diať zvláštne veci. Pacientov začnú ovládať halucinácie a spomienky z minulosti. Nepotrvá dlho a ich mutantské schopnosti a vzájomné priateľstvo podstúpi skúšku, pri ktorej budú musieť bojovať o to, aby prežili. (Cinemart SK)

Vykuk

Celé to působí, jako jeden díl z nějakého lepšího seriálu, vyloženě nenudí, místy zábavné, konec takový spíš artový než akčni nebo strašidelný, taková pohodka na klidný večer, neurazí, za shlédnutí stojí. ()

mrclTV odpad!

Aby to nestačilo, že v DC robia v súčasnosti oničom filmy, tak Marvel si povedal, že budú kolegiálni a vypustili túto vec. Neskutočne predvídateľný a nudný film, ktorý všetko sám a rád dopredu prezradí (tu sa človek ani nemusí snažiť, film mu dej prezrádza doslova na zlatom podnose). Načo to potom človek pozerá? Žiaden pôžitok zo sledovania, skôr naopak, ste sklamaní, že to je skutočne tak ploché a priame a nič viac to nie je. Ak by sa dalo, tak by som dal aspoň pol hviezdičky za kvalitné obsadenie nádejnej Hollywoodskej omladiny, ale neostáva mi nič iné ako ísť do odpadu. ()

Dejvecd

Vlastne, celkom dobrý štart, len asi najsmutnejšie je, že Marvel už týchto hrdinov s najväčšou pravdepodobnosťou nikam rozvíjať nebude, a to je škoda. The New Mutatns je vlastne celkom dobrá komiksová popcornovka, ktorá šikovne predstavuje novú generáciu X-Menov. Popri... vlastne dosť dobrom CGI a zaujímavom príbehu, som však mal miestami pocit, že predsa by tam mohlo byť trochu viac, trochu viac niečoho, čo by tomu dodalo šmrnc, spravilo z toho niečo zaujímavejšie a dodalo tomu svoj vlastný odtieň, ale taký pocit som mal len niekedy. Zároveň postavy by mali byť hlavným ťahákom na film, lenže občas mi prišli trošku chaotické a dosť stereotypné a len málo z nich malo niečo, čo z nich robilo niečo viac ako ploché charaktery. Vo výsledku si myslím, že ide o dobrý film, ktorého najväčšou chybou je však to, že nevie čo poriadne má stvárňovať, pretože sa mi málinko zdalo, že tvorcovia sa boja ísť viac do hĺbky a viac do drsnejších akčných scén a tak tam namiesto, toho pacnú lightsaber a kopu modro-červeného ohňa a výbuchov. Ono to vlastne nemusí byť nutne na škodu, ale myslím si, že sa mohli viac sústrediť na tie prízemnejšie časti, ktorými aj začali. Ja som si to však celkom užil a rád by som videl aj pokračovanie. 7/10 ()

Renie42

Proč jsem myslela, že mě to pohltí jako klasičtí X-meni? Měla jsem velké očekávání a nakonec takový průměr. Postavy bez obličeje byly jako fakt fuj, úchylnej farář, co tu holku cejchuje taky plus holčičí ťuťu ňuňu. Asi jsem bílý heterosexuální člověk, který si řekne, ať si to dělají v soukromí a vidět to nemusím. Fakt jsem od toho čekala víc. ()

PlysovyMacko

Film neprináša nič nové do x-men univerza a nechápem prečo vôbec vznikol. Je to mutantie beverly hills s hororovými prvkami. Jedine co sa mi páčilo boli démoni. ()

Oxyk

Film měl fakt dobrej potenciál. X-men smíchané s horrorovými prvky? Znělo to docela jako střela. Ale ve výsledku dobrá uspávačka. V Marvelu si řekli, že udělají low budget film a zároveň "dLoUhO jSmE nEvYdAlI x-MeNy, tAk pRoC jE NeZnEuZiT". Co osobně mě sralo je to, že 90% mutantů mělo hrozně klišé schopnosti, což byla hrozná otrava v pomyšlení, že se jich tam moc neukáže. Dále mi přišlo nesmyslné zahájení a ukončení filmu. Přechod hlavní postavy z lesa do institutu jen tak po lusknutí prstu? Mohli tam dát aspoň flashbacks, jak se tam dostala, co se stalo dál, popřípadě rozebrat celý začátek ve vzpomínce. O konci radši mluvit nemohu, nemám chromozomy to rozebírat. Hrozně béčková mrdka, scénáristé absolutně selhali. I hodně nalehko udělaných green screen scén, což bych od Marvelu, který má jedny z nejlepších efektů v kinematografii absolutně nečekal. 2/5 za dobrý potenciál (ačkoliv ne využitý na 100%) a ne tak úplně příšerný střed filmu. ()

xxmurphyxx

Kokotina o šiestich hercoch. 95 min. koncentrovanej nudy, 60 min. predstavovania postáv a vykecávania formou plytkých dialógov o ničom, 30 min. digi orgie a 5 min. titulky. Toto malo s X-men univerzom okrem pár sekúnd z Logana spoločné čo? Chvalabohu nič, inak by im to len hanbu robilo. Zo začiatku to vyzeralo ako pilot k novým Priateľom, potom ako teen horor, potom ako pocta Snyderovi....fakt neviem. Jedna hviezda za pičku Anyu Taylor-Joy v potrhaných silonkách a druhá za príjemnú scénku na cintoríne. Toto fakt nevyšlo, ten film nevie čím chce byť, nemá vlastnú identitu a do chabých 90 minút chce naraz natlačiť aj kompletné predstavenie nových mutantov a ich univerza aj zmysluplne vyrozprávať nejaký príbeh aj ulahodiť oku poriadnou akciou, ale to sa jednoducho nedá všetko natlačiť do tak krátkeho času. Tu si zjavne niekto bral príklad zo samovražednej sračky od DC. ()

Marcas

Přes všechny ty odsuny a problémy, kterými si film prošel, je to hodně fajn podívaná. Projektu jsem fandil už jen proto, že to, čím si prošel bylo hotové peklo, a tak jsem doufal, že se s tím popere, a že bude koukatelný. No a vida... On je víc než to. Já si ho víc než užil. Anya Taylor Joy zahrála výborně a ani Maisie Williams nezůstala pozadu. Příběh je poměrně lineární, ale vyrovnávání se se strachem u jednotlivých postav bylo nápadité a cool. Sem tam i náznak nějaké strašidelnější scény. Na to, že je to film o superhrdinech to je něco úplně jiného než na co jsme zvyklí a to nesmírně cením. Kéž by takových projektů z tohoto prostředí vznikalo více, jen bez těch problémů. ()

blondboss

Bohužiaľ v tomto prípade môžme zrejme skutočne hovoriť o najhoršom snímku z X-Men univerza doteraz. Nebolo to zlé ani tak dejovo, ale atmosféra prakticky žiadna, ten jemný hororový nádych bol skôr vtipný, postavy tiež nie veľmi sympatické až na Anyu Taylor-Joy, ktorú ozaj žerem. Ak toto má byť nová éra X-Menov, tak ďakujem, neprosím. 40 % ()

BaronMartin

The New Mutants, poslední film z X-Men série, na kterém ještě dělali Foxové, než je odkoupilo Disney. A mě hrozně mrzí, jak podhodnocený tenhle film je. Protože si myslím, že je vlastně dost fajn. Nejlepší na filmu je dynamika a vztahy mezi postavami. Prostě ta hlavní pětice je hrozně super, všechny scény, kde si povídají jsou dost fajn. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Magik, kterou hraje Anya Taylor-Joy, která je prostě super, i když to možná bude tím, že tu herečku prostě zbožňuju. Akorát Cannonball měl možná až moc málo prostoru :D A tenhle film není o akci a o jejich superschopnostech (třeba takový Sunspot svoji schopnost použije asi 2x). Tenhle film je opravdu o jejich charakterech a to je fajn. Akce tu není moc, vlastně je tu jen finální CGI bitka, která díky rozpočtu nevypadá zrovna nejlíp, ale to mi ani tolik nevadilo. Záporačka Dr. Reyes je taky dobrá, i když to není žádný zapamatovatelný záporák. Atmosféra je taky dost solidní, je taková správně znepokojující a dokáže být i děsivá. Ovšem horror to opravdu není (což je vlastně trochu škoda), i když třeba takový Smiley Meni jsou opravdu hodně creepy :D Největší problém tohohle filmu je, že je hrozně vidět, že byl strašně mockrát přetáčen, že autoři pořádně nevěděli, jestli chcou udělat horror, thriller, akčňák nebo co vlastně. A pokud znáte ten příběh, to pozadí za tímhle filmem, to, jak byl asi 3x kompletně změněn tón filmu na vyžádání studia, jak se to celé několikrát přetáčelo, vlastně si uvědomíte, že to nakonec přes všechny tyhle produkční problémy a přes to, jakým peklem si tenhle film prošel, není vůbec špatný. Akorát mě prostě mrzí, že už se nikdy nedočkáme pokračování tohoto příběhu. Každopádně, mnohem radši bych viděl filmy jako je tenhle, než dnešní typické stále se opakující Marvelovky. Velice příjemný film, jehož největší problém je to, že neví, čím chce být, za což vlastně film ani nemůže. Jinak je to ovšem velice pohodová podívaná, která obsahuje dobré thrillerové, až horrorové prvky a je to příjemná teenagerská zábava. Příjemný film, který sice moc neví, čím chce být, ale jedná se o dobrou zábavnou jednohubku. Hodnocení: 75% ()

Stifmeister

///   Zajímavý standalone projekt, který nenadchne, ale ani nezklame. Příběh se sice pomalu rozjíždí, ale přináší něco nového, co funguje prakticky a dobře. Není to nic extra stereotypního. Postavy jsou také nápaditě napsané, některé mají opravdu originální mutace, některé zase naopak už okoukané. Dobré bylo i napojení na Essex Corp, který jsme mohli vidět také ve filmu "Deadpool 2". Bohužel, kde musím hodně ubírat na bodech a na kvalitě snímku, je jeho produkce. Ta opravdu trpí, jak z hlediska CGI efektů, tak i kamerou, hudbou, režií. Kdyby se tato premisa vzala a dala do správných rukou (a patrně dobře zaplacených rukou), mohl z toho být celovečerák, který bychom si rádi znovu pouštěli. Takto se z toho stal film, s dobrým příběhem a myšlenkou, ale který utrpěl opravdu ztrátu na produkci. Jednou zhlédnout dobrý, hlavně pro doplnění loru, ale tím to bohužel končí. |5/10| ()

Harakiri13

Noví mutanti jsou temným a místy hororovým marvel filmem a já se těším v příštích letech na nového Bladea, který určitě bude ještě víc drsnější a temnější. Pro mě osobně jde průměrný film od kterého jsem po všech odkladech moc nečekal. Jde spíš o komorní film, i přesto jsem si herce/herečky užil v jejích rolích. Příběh je slabší a nepřináší nic nového. Délka 95 minut byla taky v pořádku a film opravdu rychle uteče. 6/10 ()

Hopeman

Teda nevěřím že pod to někdo podepsal zesnulého Stena Lee.....tvl co tohle mělo mít společného s Xmeny....to do toho vůbec míchat neměli....měli to nazvat třeba Paraděcka z odmašťovny...nebo Když ti místo pupínků vyraší meč...nebo Vlk,čarodějnice a pasťák....vole ale "noví mutanti" to nechceš....tohle teda další pokračování mít nebude....nebo sem příští papež! ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (viac)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (viac)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu