C.B. Strike - Volání kukačky

(séria)
  • Veľká Británia The Cuckoo's Calling (viac)
TV spot

Psycho.R

Knížku jsem četl a docela jsem se obával, jak dopadne její adaptace. Musím však říct, že dopadla daleko lépe, než jsem čekal. Televizní minisérie příběhu sluší víc, než kdyby šlo o celovečerní film do kina. Je to příjemná detektivka ze staré školy, role jsou rozdány na tělo a Rowlingová nemusí ronit slzy, že jí někdo pokazil knihu. Velmi fajn. Velké plus za titulky na začátku, které mi připomněli klasické anglické detektivky. ()

bearmeedek

První zfilmovaná kniha z detektivní série. Je to podobné retro kriminálkám o soukromém očku, ale je to ze současnosti a není to ani brutální, ani to napětím nepraská ve švech. Spíš pomalejší tempo a málem pohoda. A přes všechny tyto "vady" se mě na to dost dobře dívalo a bavilo mě to. ()

boo-boo

Idem byť pozér - na rozdiel od seriálu je predloha (ktorú som čítal, no som to frajer) v dávkovaní a spájaní stôp oveľa šikovnejšia a darí sa jej udržať napätie prakticky do konca. Čo tu v prvom rade treba pochváliť je ústredné duo, ktoré je sympatické, prirodzené a hoci nejaké "milostné" iskrenie medzi nimi je tam skôr nasilu, chémia medzi nimi funguje. Ďalšie prípady si isto pustím. ()

papilon395

Mám načteno a teď jsem se s odstupem času dostala k televiznímu zpracování. Myslím, že BBC odvedla dobrou práci. Ústřední dvojici si dokážu promítnout do literární předlohy, jsou přesně tak sympatičtí, schopní a přitom nejistí v osobním kontaktu. Povedená adaptace. ()

AndyMars

Rozhodne lepšie spracovanie ako Prázdne miesto, ale aj tak to trpelo nedostatkom času. Zrovna pri detektívke by som si želala, aby mala aspoň 5 dielov a človek videl, ako sa postupne zaplieta dej a buduje napätie. Neviem, či mali tvorcovia obmedzený rozpočet, a preto museli tvorcovia veľa škrtať, ako sa to žiaľ stáva, alebo si mysleli, že toto bude stačiť. Pozerala som to s priateľom, ktorý nečítal knihu ako ja a na konci sa spýtal: "A ako vedel, že to bol zrovna on? Ako vedel, čo robil?" Pri vysvetľovaní som zistila, koľko dôležitých súvislostí sa vynechalo. Minútové dialógy, poprehadzované scény, celkovo sploštený dej. A chcelo by to viac strihu, statických záberov, atmosféry, niečo na Fincherov štýl :) Kniha bola obrovská krásna skladačka, kde všetko pekne zapadalo a malo svoj poriadok. Na druhú stranu - herci výborní, celkom príjemný soundtrack a dobrý výber prostredia. Celkom sa bojím, ako dopadli ostatné dve spracovania, keďže majú iba po dva diely. Za mňa tak 3,5*. ()

zuzzz.man

Výborné! Obsazení rolí mi vzhledem k přečtené až tak nesedělo, přeci jen měl být Cormoran trochu větší (a o malinko odpudivější) pupkáč a morous, ale ve výsledku mi to vynahradil fakt, že mi byl opravdu sympatický a k Robin, která byla mimochodem úžasná, by se mi víc hodil ten filmový Strike než ten knižní. Dějově se tam samozřejmě něco trochu odklánělo, ale ono by to ani nešlo zfilmovat dokonale dle knihy, to by tam bylo samé mluvení a myšlenkové pochody a mělo by to tak třikrát delší stopáž. Myslím, že se s perfektní knihou poprali opravdu dobře. Byt Luly i Lulu samotnou jsme si představovala přesně takhle, snad mě jen trochu mrzí, že nerozvedli více to všechno kolem strýčka Tonyho. Ale to jsou opravdu jen drobnosti a byla bych velký hnidopich, kdybych nedala 5* !! ()

PSyk

Špička v žánru. Vše do sebe zapadá a nic nepřečuhuje. Oproti předloze zjednodušeno (vypadl rapper a několik dalších zbytečností) - což pomohlo plynulosti. Akční scéna jen jedna, ale zato realistická! Navíc motivace vraha je zde přehlednější a uvěřitelnější než v knize. ()

CheeseFigure

Možno je to tým, že detektívny žáner už mám napozeraný i načítaný, ale hlavná zápletka ma nestrhla tak, ako by som si prial. To neznamená, že by bola zlá. Skôr som čakal viac. Pripadal som si, ako by som sledoval natiahnutejšiu epizódu Castlea a nie detektívny seriál od BBC. Našťastie hlavný hrdina je dosť sympatický (môže za to aj herec Tom Burke), takže sa mu darí celé to poťahať. Jeho kolegyňa Robin je tiež sympatická, za mňa má ale málo priestoru. Celkovo to hodnotím ako fajn detektívku, ktorá neurazí ani nenadchne a ktorej najväčšia sila leží v sympatickom hlavnom protagonistovi. ()

Marrakech86

Po přečtení knihy jsem si říkal, že se podívám i na filmové zpracování a moc mě to nepotěšilo, bylo to chaotické, herecky nevýrazné. ()