Top Gear

(relácia)

Mírně proměněná, ale o to lépe sehraná trojice hlavních moderátorů, Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid, přijíždí v další sérii testovat vybrané automobilové novinky a trochu si u toho zablbnout... (TV Prima)

Big Bear

Na tuhle trágu přesně sedí rčení ,,když dva dělají totéž, není to totéž''. Evans a LeBlanc prostě nemají šanci a nebudou mít šanci nikdy se ani na píď přiblížit slavné trojce. Evans je nesympatický a když už jsme u Joeyho, tihle dva těžko budou někdy ,,přátelé'' jako Jeremy a jeho kumpáni. Starý Top Gear totiž nebyl jen o autech. Byl to dokonalý koktejl zábavy a i když samozřejmě lecos bylo hrané a to člověk ani neviděl tu celou divizi v podobě štábu (vlastně viděl, když se hoši tak trochu pod palbou stahovali z Argentiny, kde točili speciál :-), zkrátka byla to zábava i pro ty co nemají předplacený Svět motorů a nezajímá je jaký nový blinkr bude mít nová Škodovka. Například já. Auta mi téměř nic neříkají. Ohlédnu se sice na ulici za Mustangem to jo, ale když se na obloze ozve a objeví ten Mustang co létá, je to teprve ten okamžik kdy mi naskakuje husí kůže a tlemím se jak cvok... Přesto jsem si Top Gear nikdy nenechal ujít a podobně moji známí. Pokud auta, tak mám nejraději pořádné hranaté offroady. Starý Defík - pohodlný asi jako bagr nebo tank, mi také umí zvýšit tepovou frekvenci mnohem více, než nějaké vyvoněné Gallardo. Dnes jsem viděl onen nový Top Gear a zrovna v něm závodil Defík - ta první verze z roku 1948 s válečným Jeepem Willisem. Zároveň tam tak trochu došlo na britsko - americké ,,škorpení'', kdo je lepší... A ačkoliv jsem se musel vozům obdivovat a zejména výkonům Jeepu, který ač pratáta všech offroadů, strčil Land Rover (který jej po válce dost okopíroval) hravě do kapsy ve všech disciplínách tak jsem si uvědomil, že pokud vlastně dnes tam byla auta co mám nejraději a bavilo to jen tak tak, nemám vlastně důvod tenhle Top Gear sledovat. Tenhle ,,nový'' pořad je sice pořád jakoby stejný nablýskaný auťák co jsme znali a karoserii má stále skvěle naleštěnou, ale pokud otevřete haubnu, zjistíte, že nemá motor... :-( . Ať byl Jeremy jakýkoliv, ať dělal průsery a strefoval se drsně do kohokoliv, tohle si měla BBC dobře zvážit! ()

MM_Ramone odpad!

Nie som ten typ chlapa, ktorý dokáže pred garážou celé hodiny leštiť svoje fáro a potom ešte o tom kecať v pube s kamarátmi. Auto beriem čiste vecne a prakticky. Je to proste len dopravný prostriedok, ktorý mi uľahčuje každodenný život. Preto ma relácia "Top Gear" nijak zvlášť nezaujala. A navyše nemám rád suchý anglický humor. Takže ma trio podivných moderátorov (Clarkson, May, Hammond) dokázalo skôr podráždiť ako pobaviť. Avšak tí traja úbožiaci (LeBlanc, Harris, Reid), ktorí ich v roku 2016 vystriedali z toho spravili totálny odpad! ()

Zodd

Jak tam dostali Joeyho, netuším. Kultovní trojice byla nejlepší, ale zároveň ne první - v pořadu, který běží už od 70. let. Ale kdo je zmlsaný tím zmíněným výše až moc, toho čeká studená sprcha, o tom žádná. ()

filmmovier

23. série: Na nové podobě TG bylo špatně skoro všechno, kromě Matta LeBlanca. Copak o to, vypadalo to pořád hezky, ale sedm moderátorů bylo absolutně nesehraných a krom toho je Chris Evans strašně, ale strašně nesympatický a nezábavný člověk (holt je to zrzek, no...). I přesto byl Top Gear stále koukatelný, i když už to nebyla taková zábava jako za časů velké trojky. Pak se ale něco stalo. BBC vyhodila Evanse (díkybohu), povýšila Tribbianiho na hlavního moderátora a dala mu Harrise a Reeda, což byla velmi šťastná volba. A ono se to zlepšilo. Kluci jsou sehraní, zase je to fakt skvělá zábava, mají nový hangár a pořad má šťávu. Je to dobrý, 24. série je rozhodně mnohem, mnohem lepší, než ta minulá. Evans ať klidně shoří v zrzkovském pekle, bez něj je ten pořad mnohem kvalitnější. Matt je pán a jeho tým je skvělý. 75%, víýš zatím jít nechci. ()

Saraph

Na nedoporučení jsem přeskočil 23. sérii. Budu tedy hodnotit od 24. dál. 24. série: (3*) Koukatelné a po několika epizodách jsem úplně přestal vnímat fakt, že show uvádí noví moderátoři. Ovšem je vidět, že v tom nejsou ještě zaběhlí, nejsou naprosto sehraní a mnoho pokusů o vtipy moc nefunguje. 25-28. série: (4*) Začíná to nabírat na kvalitě a moderátoři jsou znatelně více ve svém živlu. Jejich uvádění už působí víc uvolněně a tím pádem i humorněji. ()

DocBrown

Evans byl příšernej, Reid jen o trochu lepší (chová se jak 18-letý vesnický tuner s hrozným akcentem), ale naštěstí je víc v pozadí. LeBlanc a Harris jsou fajn, Harris je jistě opravdový expert a umí řídit, jen neumí moc hrát, to se ale dá odpustit. O Sabine to platí dvojnásob, ta už je ale hodně nepříjemná. No-name hosté úplně k ničemu, už jen přeskakuju nebo jdu dělat čaj/kafe. Technické zpracování a kamera jsou stále na jedničku. Původní trojka je v The Grand Tour je okamžitě zašlapala do země i bez hostů a Stiga. První sezona, která pořad málem zabila **, Druhá sezona ***, Třetí sezona ***, Čtvrtá sezona (4*, 3*,4*,4*, 3*) ****. Odchod LeBlanca a angažování dvou buranů to už totálně zabil, ta příšerná angličtina se už nedá dál poslouchat. Přes pár pokusů jsem to přestal sledovat (max 1*) ()

bidja

S24E01 **** spíkři jsou slabší, ale zase kazašský Bajkonur byl to co se mi na TG vždy líbilo. E02- 4 **** bych se nebál říct, že je to zábavné E05-6*** je to takový slušný standard na, který se dá dívat. S25E01-03**** tak nemohu si pomoci, ale sedí mi to více než GT. S25E04**** S25E05-6 **** S27 ftípky poněkud pubertálně neomalené, ale nějaký humor, informace a zábava výzvy tam je..S28E00 Nepal Special *** Sice mě ten komik McGuiness moc nebere, ale to špatný. S28E01 ***** Top Gear je zpět!!! Neuvěřitelný bungee jump car Freddieho Flintoffa, opravdu toto by Jeremy Clarkson neudělal. S28E02****. ()

SpeedyCZ

Oproti Clarksonovi a spol je tohle opravdu o ničem. Mohli si aspoň trochu dát záležet s výběrem moderátorů, chemie mezi nimi nefunguje a vtipy jsou povětšinou trapné. ()

char_t

23. série, s Evansem namísto původní trojice, byla jednoduše velký špatný. 24 - 26 s LeBlancem už tak děsivá nebyla, ale chemie mezi moderátory nefungovala, starý formát nebyl pořádně využitý (Stig atd.) a obecně to byla hodně nuda, zvlášť ve srovnání s čerstvě spuštěným Grand Tour. Až 27. sezóna s novým obsazením konečně začíná připomínat starý dobrý Top Gear. Moderátoři spolu fungují, evidentně se dobře baví, a s nimi poprvé po letech i diváci. Humor je sice trošku drsnější, občas to hraničí vyloženě se šikanou mezi moderátory, ale to asi dnešní divák chce, hádám. Navíc každý díl je takový "malý speciál" - závody, cesty po světě se třemi starými auty, úpravy aut, prostě všechno to, co máme rádi. Tak snad to vydrží. S23 = 0 %, S24-26 = 25 %, S27 = 60 % ()

Jordan.17

Jak už zde bylo řečeno, 23. série byla dost nepřirozená až trapná, snaha navázat tam, kde stará trojka skončila byla absurdní... Pokračování však opravdu stojí za to. Bez zrzka to hned jede a Chris Harris je jednoznačně chlapík na správnym místě. Pokud jim to vydrží, nebudu mít důvod měnit své hodnocení. ps. možná škoda, že zde nejsou k hodnocení dostupné jednotlivé epizody ()

Shaleman

Čistý průměr. Proč? Protože v novém obsazení tu máme jen další nezáživný automagazín. Takový Autosalon po anglicku - s lepším rozpočtem, lepšími auty a lepší minulostí. ()

Aleix

Tak toto fakt ne. Na starej top gear se dalo koukat i pro humor moderátorů, těď je to bahno. Maj to sice kluci těžký ,když jsou pořád srovnávání ,ale co naplat. Českej autosalon má podobný grády. ()

LordMysti

Ano ano, první série bez starého tria byla slabá, ale jak odešel šašek Evans tak šel celý Top Gear strmě vzhůru! Oproti šaškárnám bez recenzí aut u GT jsou zde zajímavé recenze, lepší vizuální zpracování a nová hlavní moderátorská trojka v čele s LeBlancem se začíná dobře zapracovávat. Jestli mě nová nová třetí série nezklame, zaslouží si plný počet hvězd. Tak uvidíme, ale dle trailerů to vypadá mnohem lépe než zkostnatělé a trapné GT. ()

Ficik

Hodně mi tu chybí rozdělaní na série, protože rozdíly mezi první, druhou a dalšími jsou enormní. Naštěstí je vývoj pozitivní :) ()

subic

Zapomeňme už na tragickou první a XXIII řadu v nové obsazení. Potom řada druhá a XXIV je o něco lepší, zhubla sestava moderátorů ze 6 na 3, v podstatě tím hlavním je nyní prošedivělý američan Matt LeBlanc, letos mu už bylo 50 (2017). Zůstalo umění BBC, co se týká vizuální stránky, autoři se snaží z toho udělat i zajímavou show, nové závody atd., tak jako se to léta dařilo předchozí legendární trojici. ()

Nathaniell

Nahradit trojici Clarkson, May a Hammond bylo něco, v čem neměl, nemá a nebude mít šanci nikdo uspět. Samostatnou kapitolou pak byl hnus jménem - Top Gear USA - díky němuž jsme mohli na plný pecky vidět idiocii američanů... ... Tady to udělali jinak. I když na počátku všeho byl debil: Chris Evans (jmenovec protagonisty, jenž si zahrál nejvíc homo-homo postavu na planetě) je osel, kterej se v televizi nikdy neměl objevit. Jsem jeden z těch, který ho doslova trpěl a to jen kvůli LeBlancovi. A světe div se... Bylo vidět už v průběhu 23. série, jak Evans ztrácí postupně iniciativu a nahrazuje ho právě Matt. A ve dvacáté čtvrté sérii byl ten (ošklivé slovo) už pryč úplně. SLÁVA !!! A začalo být dobře... Prvním hostem 24. série je David Tennant. To si fakt užijete. Auta budou nadupaný a budou se s nima páchat pěkný hovadiny, na to teda vemte jed... ... Sice taky nejsem ten typ člověka, co si celý hodiny před garáží leští auto, jak napsal jeden čobol (nemám ani auto). Ale pokud občas na nějaký to fáro rádi mrknete, máte rádi Matta LeBlanca a jeho hlášky, nebojte se sérii Top Gear zůstat věrní. Zatím 4*, možná časem zvednu. ()

Doctor003 odpad!

Známý magazin o autech kde jsou nové tváře tak to jde pomalu do kelu Nuda nuda a zase nuda Nejlepší byla známa trojce Clarkson , Hammond a May Tohle jenom slába utěcha ()

medovec

Stokrát lepší než předchozí řada.Trio Clakson,May a Hammond je jen jedno,ale myslím si,že nové trio je na dobré cestě. Myslín,že s trochou času to bude ještě lepší.Mě osobně nová série dost baví. ()

Matt LeBlanc opouští Top Gear

Matt LeBlanc opouští Top Gear

01.06.2018

Britský zábavní pořad Top Gear je opět bez hlavní tváře. Show totiž opouští bývalý herec z Přátel, Matt LeBlanc. Ten se připojil k novému moderátorskému týmu v roce 2016, v době kdy pořad po… (viac)