Kriminalistu Petra Kraja čaká medzi vianočnými sviatkami neurochirurgické operácia. Zmieril sa so svojím osudom a dáva si do poriadku osobné veci. Pri návšteve poisťovne stretne svojho bývalého parťáka z oddelenia, ktorý tu vyšetruje vraždu - otravu jedom. Spoločne sa púšťajú do vyšetrovania niekoľkých záhadných úmrtí zamestnancov poisťovne a ich klientov. Stopy vedú z mesta na vidiek, kde pri prípravách na tradičné oslavy Vianoc ožívajú staré adventné zvyky a tiež tajomné legendy o veštení budúcnosti. Čo čaká a neminie Petra a jeho psa? (TV JOJ)

rakovnik

Nechal jsem si tento díl až na reprízu, protože upoutávky na operaci Kraje a ne na tajemné vraždy mě opravdu nenalákaly. Přednost jsem dal opravdové krimi na ČT1 a dobře jsem udělal. Napětí se nekonalo, ale díky příjemnému obsazení se dalo dívat i na tuto telenovelu s vraždami. Jen Pepan Karla Zimy mi přijde už otravný svou neschopností a nadbytečností. Citováním pověstí má vnést do seriálu slibované mystično, místo toho je jen komickou figurkou. Potěšil mě naopak Milan Šteindler, bohužel ale ne na dlouho. ()

nula87

Je fajn, že v Temném kraji máme nějaké jistoty - třeba tu, že když zůstalo zelené listí na stromech na Dušičky, vydrží tam i do Vánoc. Nejvíce pobavilo asi to, jak si z toho Milan Šteindler celou dobu dělal prdel, ale tvůrcům to asi nedošlo. No nic, bohužel těch věcí, které jim nedochází, je podstatně víc. ()

• Natáčeno v Konojedech a Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)