Kriminalista Petr Kraj spolu s kolegami z Prahy aj okresného oddelenia pátrajú po páchateľovi, ktorý svoje obete vraždí jedom ukrytým vo vianočnom čaji. Policajné vyšetrovanie nečakane odkrýva zložité medziľudské vzťahy medzi zamestnancami poisťovne, kde medzi ženským osadenstvom zúri boj o príťažlivého riaditeľa. Kým všetci po svojom oslavujú Vianoce, Petr nastupuje do nemocnice na operáciu a až príliš neskoro mu dochádza, kto je hľadaná ohnivá žena, na ktorú márne upozorňuje miestnej kartárka. Na koho čaká darček v podobe otráveného čaju? Pre koho budú tohtoročné Vianoce tie posledné? (TV JOJ)

nula87

Je fajn, že v Temném kraji máme nějaké jistoty - třeba tu, že když zůstalo zelené listí na stromech na Dušičky, vydrží tam i do Vánoc. Nejvíce pobavilo asi to, jak si z toho Milan Šteindler celou dobu dělal prdel, ale tvůrcům to asi nedošlo. No nic, bohužel těch věcí, které jim nedochází, je podstatně víc. ()

malet

Tak za mě nejslabší díl. Nuda, nuda, nuda. Žádná akce, žádné drama. Nesrovnatelné s minulým dílem, kdy nechali vymřít půlku pojišťovny. Klečící Limr, trapné. Vražedkyně, která se rozzpovídá před policistkou a nevšimne si nevšední chuti čaje. Náhrobní deska s datem úmrtí.... Takže ve finále byl nejdramatičtějším okamžikem útěk Egona a líbačka Rašilova s Novákovou-Fuitovou.. zklamání. 1x* ()

rakovnik

Už jsem si asi zvykl, že tento seriál není kriminální. Melodrama pokračuje, holky autorky se snaží ždímat z diváka slzy, k tomu kolem opět běhá někde v pozadí sériový vrah. Jinak jsou zde smutné oči psí, smutné oči veterinářky, smutné oči přítele Kraje - lékaře, náhrobní deska, protože věštit umí nejen cikánka, záběry a křížek, a k odlehčení rádoby hutné atmosféry nás opět baví obecní blb v blikajícím svetru a šťastná šéfka oddělení, která na Silvestra dostane po letech asi trochu lásky do těla. Vrcholem dílu není stupidní dopadení pachatele, ale fakt, že Kraj je v kómatu a ukradený pes majitelům utekl. Myslím, že je na co se "těšit". ()

dyfur

.......opäť ako predošlé časti - podpriemer....tak Kraj je operovaný (hovorili a asi je to iste tak, že pri operácii hlavy sa holí hlava - tu nie-asi nie Kraj ,ale Vaculík nechcel...) - otravy ...dosť otravné to bolo.... ()

• Natáčelo se v Konojedech a Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)