Temný Kraj

Réžia:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (viac)

Pražský elitný kriminalista z oddelenia vrážd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dáva zo zdravotných dôvodov zbohom veľkomestu a usadí sa na chátrajúcej fare po svojom strýkovi v malebnom kraji opradenom strašidelnými legendami a povesťami. Na zdanlivo pokojnom vidieku sa však cíti opustený rovnako ako osamelý strom za dedinou, ku ktorému ho viažu spomienky z detstva. Jeho návrat ku koreňom nie je nijako ľahký, ale postupne si zamiluje nostalgickú atmosféru a tajomnú malebnosť vidieka. Navyše stretáva aj nových kolegov z okresného oddelenia, ktorí sa vďaka nemu dostanú k vyšetrovaniu spletitých prípadov sériových vrážd a získajú príležitosť profesijne aj osobnostne rásť. Plachá Naďa Hamplová (Kristýna-Fuitová Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima) sa vyznajú v temných zákutiach svojrázneho kraja. Petrovi sú nielen najlepšími parťákmi pri objasňovaní zločinov, ale aj spoľahlivou oporou vo chvíľach, keď všetkým nemilosrdne ubieha drahocenný čas pri vyšetrovaní zločinov. (TV JOJ)

Garch

Sešlý Lukáš Vaculík to naprosto zachraňuje! Logické minely nebo zbytečné vysvětlování jasného a zbytečné komediální výstupy. Ale, copak je to v životě jinak? Zdena Studenková nemá roli. Kristýna Nováková je v pohodě. PS 1/20 - První minuty druhé série (promítačka na čele, pohřební průvod) jsou dost mizerné, tohle asi nedám. ()

Psycho.R

Pan Dietl se musí obracet v hrobě. Za tohle přijdou sestry Bártů do pekla pro scénáristy. Scénář je nejen plochý, ale naprosto tluče prázdné fráze bez nějakého sdělení a k tomu je každý případ natažen na dvě epizody. Jedna ze sester se navíc chopila režie. První půlka seriálu budiž, ale potom to začne - naprostá změna stylu a to včetně podivné kamery, která má navozovat pocit, že postava mluví s vámi či snaha pomalého přibližování na obličej psychopata, která je amatérskou kopií posledního záběru Psycha. Kdyby se toho chopila ČT, věřím, že by z námětu dokázala vytěžit daleko víc. Jediné plus: Vaculík a Nováková - Fuitová. Z postav naprosto nesnesitelná karikatura debila, kterou ztvárnil Jan Teplý. Doufám, že mu takto roli diktovala režisérka, jinak bych ho považoval za nejhoršího herce v ČR. ()

slunicko2

Seriál má potenci, ale je odbytý. 1) Vyšetřování všech případů probíhá vždy podle stejného schématu. První hodinu může divák klidně vypustit, podezřelí jsou nevinní. Až ke konci se objeví pachatel - většinou podle pravidla deus ex machina._____ 2) Policejní postavy jsou více karikatury než skutečné postavy - k práci nepříliš tečná (netečná) šéfová, na nervy jdoucí salámista a snaživý frajírek._____ 3) Linka Kraj - zvěrolékařka - její manžel neuspokojí asi nikoho._____ 4) A tak mě nejvíce zaujal již 41letý Jan Teplý ml. (snaživý policista Coufal), který ve svých džínách a ve své roli na mě působil neobyčejně sexy a tuším, že labrador Egon, kterého bych chtěl domů._____ 5) 28.10.2019. Druhá řada je ještě horší. Nudná, neskutečně pomalá, samé klišé, opakuje stále těch pár zajímavých nápadů z dřívějška. 1* ()

Peabody

no to je bída - po dvou dílech. Děj děvenkám scénáristickejm běží kupředu rychlostí písní Leonarda Cohena. Jenže ty jsou krásné, tohle je nastavovaná kaše. Ale já to chápu, větší honorář jistě potěší a dramaturgové zdá se v republice už dávno vymřeli. Navíc tedy opravdu trendem se zjevně stává, že v každém krimi týmu musí být nejméně jeden absolutní debil, klterý nedělá pracovně absolutně nic a má nějakou specialitku - tady věří na čarodějnice, jinde zase chorobně žere, je to obojí takové zlidšťující, co? Herecký výkon pana Teplého mi (když se zamyslím nad Polívkou synem a Donutilem synem) vyvolává vážné pochybnosti o platnosti učení Gregora Mendela. Ale těší mne Kristýna Nováková, je alespon na koho se koukat (už ve Výchově dívek a Pelíškách byla zajímavě hezká). Záměna psů - kdo by se staral o to, co normálně dělá skriptka, na to není v tom fofru čas = úpadek řemesel v Čechách, A jinak zjevně podle dam scénárystek na venkově žijí jen socky, alkoholici a důchodci, koukám. Navíc nedrží vůbec konzistenci, takže v jednom dialogu je mrtvola v kompostu a vyčuchá ji pes na kterého koukáte ze sednice a v jiném dialogu se plká o tom, že ji táhli zahrabat na konec zahrady. A vůbec proč by vrazi kteří fingují u asi 15 předchozích vražd sebevraždu nebo neštastnou náhodu zrovna u jednoho případu zakopávali do kompostu - sebevražda ve stylu žížala zalezla moc hluboko nefunguje. škoda sepisovat další kiksy. NO a posledním dílem nasazena koruna, to je už čistý odpad. ()

Tryskomyš

Ač byl avízován seriál plný záhad a mystičnosti, dodali nám řekla bych průměr. A nakonec jsem zjistila, že seriál byl zřejmě pojmenován podle nádoru Petra Kraje, který měl v hlavě. Doktor, mimochodem manžel jeho milenky, řekl, že je tam temný kraj nádoru. Takže za mě celkem zklamání. A teď, po shlédnutí pěti dílů z 2. série, musím konstatovat, že první série byla ještě o dost lepší, než druhá. ()

• Natáčeno v Říčanech a Konojedech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Natáčeno v obcích Horní Kruty, Říčany u Prahy, Konojedech, Praze - Karlíně a klášteru Zásmuky. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)