Temný Kraj

Réžia:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (viac)

Pražský elitný kriminalista z oddelenia vrážd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dáva zo zdravotných dôvodov zbohom veľkomestu a usadí sa na chátrajúcej fare po svojom strýkovi v malebnom kraji opradenom strašidelnými legendami a povesťami. Na zdanlivo pokojnom vidieku sa však cíti opustený rovnako ako osamelý strom za dedinou, ku ktorému ho viažu spomienky z detstva. Jeho návrat ku koreňom nie je nijako ľahký, ale postupne si zamiluje nostalgickú atmosféru a tajomnú malebnosť vidieka. Navyše stretáva aj nových kolegov z okresného oddelenia, ktorí sa vďaka nemu dostanú k vyšetrovaniu spletitých prípadov sériových vrážd a získajú príležitosť profesijne aj osobnostne rásť. Plachá Naďa Hamplová (Kristýna-Fuitová Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima) sa vyznajú v temných zákutiach svojrázneho kraja. Petrovi sú nielen najlepšími parťákmi pri objasňovaní zločinov, ale aj spoľahlivou oporou vo chvíľach, keď všetkým nemilosrdne ubieha drahocenný čas pri vyšetrovaní zločinov. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Rian_witcher k tomuto seriálu (5)

Čarodejnice 1/2 (2017) (S01E01)

Jednoznačně nadprůměr v záplavě různých paskvilů na kriminálky. Výborná kamera, hudba a temnější ladění celého dílu. V porovnání s blábolem typu Polda (D. Matásek), je to jako srovnávat Eifelovu věž s kozím chlívkem. Doufám, že po prvním díle to nesklouzne k laciné televizní tvorbě a rozehrané postavy neupadnou do klišé nekonečných seriálů typu Ulice a Ordinace... Vaculík předvádí výborný výkon a věřím, že potáhne roli workoholického samotářského detektiva, správným směrem. ()

Čarodejnice 2/2 (2017) (S01E02)

Stalo se přesně to, čeho jsem se po první epizodě obával. Z rozjetého temnějšího krimi se stává další vztahová slátanina a la "Ulice". Korunu všemu dodává nechutně přehrávající Konvalinková a charismatický Vaculík dostává daleko méně prostoru... K tomu dodaný kopec všemožných klišé a je z toho další velké FUJ. ()

Lúpežníci 1/2 (2017) (S01E03)

Opětovný návrat k temnější atmosféře, po obřím zklamání z 2 dílu mě tento zase na české poměry mile překvapil. Napětí sice chybí, ale postavy jsou slušně rozehrávány. Úlitbou bohům (divákům) je zde průhledně a lacině nastrčená dvojice potencionálních vrahů... ()

Lúpežníci 2/2 (2017) (S01E04)

Pravidelně se střídají kvality epizod :-) Vždy jedna slušná a jedna slabší. Jako by si scénáristé nevěděli rady vždy se slibně rozehranou partií z úvodního dvoudílu případu- Postavy naštěstí žijí své seriálové životy a jen krimi stránka případu vždy kvalitativně kolísá. Scénáristické berličky jsou až průhledně jednoduché, takže nejzajímavějším počinem dílu je Krajův rozvoj postavy. ()