Kolegovia Petra Kraja z pražskej aj okresnej kriminálky pátrajú po brutálnom vrahovi, ktorý vraždí mäsiarskym náradím a svoje obete si vyberá z radov bezpečnostných zložiek. Vyšetrovanie ukazuje, že sa chystá z pomsty zabiť toľko ľudí, koľko rokov si odsedel vo väzení, a čas nemilosrdne beží. Zatknutím sa však vyčíňanie vraha nekončí. Kým si vidiek bezstarostne žije tradičnými oslavami fašiangov, vrahov šialený plán ráta ešte s jednou obeťou. Môže ju ešte niekto zachrániť, alebo je už neskoro? Koho čaká žiarivá budúcnosť a čia cesta sa skončí smrťou? Ako dopadne kriminalista Petr Kraj? Existuje dokonalá vražda? (TV JOJ)

nula87 odpad!

Tak jako celý seriál, i zakončení bylo šílené. Asi nemá smysl už rozepisovat ty zhovadilosti, které nás provázely celým tímhle dílem - ale v posledním dvojdíle stojí za zmínku určitě jedna perlička. Šílený vrah nakonec POZOR SPOILER málem zabije i jednu z hlavních postav. A to tak, že ji chce nechat pohřbít zaživa - škoda že do rakve z latěk s centimetrovými rozestupy... KONEC SPOILERU Děkujeme slečnám/paním Bártů za úžasný počin, který už byl bohužel tak blbý, že nebyl ani moc k smíchu. P.S. A úplně nejvíc mě vyděsilo, když se na úplném konci chystalo cosi jako možnost pokračování. Proboha, jen to ne! ()

rakovnik

Dlouho jsem přemýšlel o "odpadu", protože tento díl asi nic jiného nebylo. Pouze pes dnes prokázal vyšší inteligenci než všichni kriminalisté, ať balíci z venkova, nebo ti elitní až z Prahy. Stejně všichni jen sedí na zadku v kanceláři, nebo kecají, zatímco kolegyně je o dvacet metrů dál, než v hrobu, kde ty neschopné nuly několikrát hledaly. Až se na to Egon už nemohl dívat. Ale ono se na tu pitomost tak nějak dobře kouká. Igor Bareš byl kouzelný, byť o vraždy v dnešním díle šlo opět až na posledním místě. Holkám autorkám se zase vymklo z rukou počasí, krajina se měnila jako na apríla. ()

dyfur

.....tak Peter Kraj je po operácii a hneď už pracuje - to aj v telenovele uzdravenie trvá dlhšie...a tu 8 vrážd ? dosť aj na Vraždy v Midsomeru....a nato, aby ste povedali, že obete niečo spája  ( ak ide o policajta,bachara,sudcu etc) nemusíte byť Columbo ani Peter Kraj.....námet možno zaujímavý, ale scenár 5-ta liga.... ()

honajz odpad!

Igor Bareš jako psychopat je sice dokonalý, ale vyloženě nesnáším, když ze mne jako diváka dělají tvůrci idiota. Tam běhá celá tlupa elitních policajtů celý den po hřbitově a nikoho fakt za tu dobu nenapadlo se podívat do márnice? Až jim pes milostivě v noci přinese botu? Kde ji mimochodem vzal? Celou dobu se mluví o pohřbívání a holka je ve vzdušné bedně, kde se nikdy prostě udusit nemůže? Bareš Trnavskému v podstatě říká, že holku pohřbil, a elitní polda to po celodenním výslechu okomentuje slovy, že jen plácá a vytahuje se? A ten cliffhanger na možnou druhou sérii - jako fakt jde elitní policajtka na sraz se zločincem bez zálohy, ale služební zbraň si nezapomene vzít? A kolikrát během tohoto dílu policajti řekli, že něco udělají, a pak seděli a žrali koblihy? Nebo že "tohohle chlápka jsem viděl v Panenském Týnci", a pak sedí a čekají, až tam zajede náhodou někdo jiný nebo to Vaculíkovi "geniálně" dojde v nemocnici? Fuj, jak by řekl Nero Wolfe. Ale toho tvůrci asi nemůžou znát. ()

• Natáčeno v Konojedech, Říčanech u Prahy a v kostele v Kozojedech – Kostel Sv. Martina. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)