Petr Kraj skolabuje počas svojej prednášky o sériových vrahoch. Lekári ho uznajú práceneschopným a pošlú na nútenú zdravotnú dovolenku. Kriminalista spočiatku nesúhlasí, pretože práve pátra po sériovom vrahovi žien, ale keď mu to prikáže hlavná veliteľka, nezostáva mu iné než poslúchnuť. Zdravotné voľno sa rozhodne stráviť na vidieku, kde má schátranú chalupu, ktorú zdedil po strýkovi. Jeho doterajší život nečakane naberie úplne iný smer, keď nájde zraneného, opusteného psa a zároveň študuje miestny prípad, ktorý mu podstrčil jeden z mladých vyšetrovateľov z oblasti. Prípad ho zaujme, pretože sa možno jedná o rovnakého vraha, ktorého sa snaží dolapiť on sám. Odhaľuje ďalšie spojitosti medzi svojimi rozrobenými prípadmi v Prahe a vraždami žien na vidieku, ktoré pripomínajú tajomnú povesť o čarodejnici. Potvrdí sa Petrovo podozrenie, že ide o sériové vraždy? Nájde spoločnú reč so svojráznou trojicou okresných policajtov, ktorí s vyšetrovaním vrážd nemajú skúsenosti? (TV JOJ)

camper

Po skončení epizody jsem začal přemejšlet, kolik se v ní toho vlastně událo a nepřišel jsem vlastně na nic, kromě prázdnejch rozhovorů ve vesnické služebně (ten vousatej, co furt mlel o tom jak píše o čarodějnicích, mě vyloženě štval), jedný záchrany umírajícího psa a základního popisu vraha, vůbec nic... ()

Rian_witcher

Jednoznačně nadprůměr v záplavě různých paskvilů na kriminálky. Výborná kamera, hudba a temnější ladění celého dílu. V porovnání s blábolem typu Polda (D. Matásek), je to jako srovnávat Eifelovu věž s kozím chlívkem. Doufám, že po prvním díle to nesklouzne k laciné televizní tvorbě a rozehrané postavy neupadnou do klišé nekonečných seriálů typu Ulice a Ordinace... Vaculík předvádí výborný výkon a věřím, že potáhne roli workoholického samotářského detektiva, správným směrem. ()

DAPDO

Další seriálový krimi-masakr z produkce Primy. Nemůžu pominout herecký výkony, kdy mi věrohodně připadá jen Jan Novotný v malé roli. Žádný překvapení, že šéf okresní policie a šéf pražské mordparty jsou ženský, na to už jsem si na komerčních TV zvykl. Všechno by se dalo překousnout, i ta výměna psa (děsím se toho, jakou roli bude hrát čokl v dalších dílech), co mě ale rozšlehalo, tak počáteční váhavost ambiciózních místních policajtů, jestli případ vůbec vzít a potom jeden z trojice těchhle poldů, kterej mrdne celej spis o vyšetřování do auta někomu, koho skoro vůbec nezná...Sám jsem zvědavej, co se vyklube dál. Když se ale podívám na tvůrce seriálu, dá se předpokládat, že ten zachráněnej pes bude super stopař a Petr Kraj nejpozděj ve čtvrtým díle ojede veterinářku. ()

rakovnik

Seriál pro mě začal s nepříliš velkými očekáváními, když jsem si přečetl, kdo režíroval a psal scénář. Zápletka se zdá být zajímavá, ale...místo toho, aby případy budily otázky, co bude dál a kdo je pachatelem, vzbuzuje spíše otázky, vyplývající z jednání postav a scénáristické nemohoucnosti. Tedy, kdo s kým a jak a podobně. Záchrana psa, kterého operací paní doktorka proměnila i v jinou rasu, načež za svým pacientem dochází k osamělému vlkovi, je jen začátek, protože paní policistka také nemá muže. Vše je podáno jednoduše, "polopaticky", viz policista a rozcestí. To když stojí Kraj na rozcestí a podle ukazatelů se rozhoduje, kam jej osud zavede. V prvním dílu se seznamujeme s postavami, či spíše figurkami a souhry náhod jsou až moc okaté. Místo činu se řeší rodinné vztahy a mezi tím se i vraždí, což policisty moc nevzrušuje. Usmál jsem se při pohledu na leteckou fotku vesničky o pár číslech na služebně s policisty a kriminalisty. Závěrečný titulek nepotěšil asi nikoho. Uvidíme, co bude dál. ()

dyfur

.....veľký odborník na sériové vraždy a načo...??.... nakoniec pomôže preživšia obeť, ktorá urobí identifikáciu.....a   choroba Lukáša Vaculíka - to krvácanie z nosa  to bolo dosť otravné.....a ešte : Lukáš Vaculík je značne opršaný na  55 rokov.....tá prvá časť-kým sa to rozbehlo....niekto mal zasa scénaristickú zápchu..... ()

• Natáčeno v Konojedech a Praze - Holešovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)