Špecialisti

• Česko Specialisté
Ukážka z filmu
Česko, (2017–2024), 175 h 25 min (Minutáž: 44–60 min)

Scenár:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (viac)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík (viac)

Recenzie používateľa sorrow k tomuto seriálu (77)

Nezvestná (2021) (S05E18)

Mně už ale opravdu ty epizody nepřijdou normální. Takže v celé epizodě šlo o to, zda osmiletou holku zavraždili její rodiče nebo pedofil, toho času školní zahradník. Nyní vzniká mnoho otázek jako třeba, mám podezřelého a udělám u něho domovní prohlídku včetně jeho auta, ale už si nezjistím, že ten pán má další nemovitost a dokonce další auto, které ale nepochopitelně není v žádném registru, prostě se jen tak vyskytlo. Na oblečení toho pedofila by se fakt nenašly žádné stopy od té unesené? Šafářová přijde na místo, kde nemá signál, zase se nechá směšně odzbrojit, protože padouch se zase objeví s flintou za zády jako duch. Když pak ale Strouhal na mobil volá, najednou už mobil signál má. A kde vzal vlastně tu flintu několikrát trestaný člověk, může mít snad zbrojní průkaz, nebo si jí šel koupit jen tak někam do hobby marketu? První prohlídka je se psem, ale na ten jeho pozemek jedou bez psa. Ve finále se zjistí, že osmiletá holka byla držena v jakési bedně, kam se na ní ten pedofil chodil několik dnů asi jen koukat, protože se jí vlastně vyjma vyčerpání a podchlazení nic nestalo. A jak ten pedofil zjistil, kde ta holka bydlí, kdy bude zrovna doma sama, prostě jen tak číhal před domem v červeném autě, o kterém nikde není záznam a zrovna měl štěstí, že rodiče jdou pryč. Manželka o všem ví nebo aspoň tuší, ale nikomu nic neřekne. Otec dítěte hloupě policii lže, čímž komplikuje vyšetřování, ačkoli při hledání unesené dcery jde o čas. Jednání postav nelogické, asi by ani nebylo možné, aby se to takto mohlo stát. A ředitelka školy jako fakt zaměstná takového delikventa, aby tam měl blíže k dětem? Otřesné co za blbosti je nám servírováno… ()

Núdzová operácia (2021) (S05E20) odpad!

Opět silný příběh… Lupiči z benzínky totální retardi (jedou si během čtyř dnů 3x místo před činem obhlídnout), další retard byl ten prodavač z benzíny, který byl asi nějaký oddaný zaměstnanec roku (pracoval tam 3 měsíce, ale pro majitele pumpy by se nechal klidně zabít, aby nepřišel o 15 000 Kč) a největší retardi jsou sami Špecialisté, kteří jsou pár metrů od místa, kde byla sanitka, ale neslyší výstřel, neslyší odjezd sanitky. Navíc Kovář, který by jako policista měl mít smysl pro detail ani neví, že má tatík narozeniny a myslí si, že tatík zase o něco více zdementněl, když žádá oslavu, několikrát musí být urgován, aby nezapomněl ten dort, a ještě se třikrát musí zeptat, že má koupit punčák, protože ten má starý Kovář rád. Mimochodem, kde vzali ti zloději z pumpy zase ty pistole??? Tady prostě v každé krimi mají všichni pistole, jakoby je bylo možné koupit v každém hobby marketu jako hrábě nebo lopatu... A opět jsme zde měli stále se opakující vložku Berana a Šafářové – ona si domlouvá večeři po telefonu, on má našponované uši, ona zase volá a potvrzuje večeři, on opět žárlivě naslouchá, abychom se dozvěděli, že jde zase s maminkou, což bylo opravdové a nečekané vyvrcholení této epizody. To už tady přece jednou bylo s tím divadlem. Ještě že se přiznala a Beran jí zase nemusel prohrabávat věci ve stole. Tohle je ŠÍLENOST!!! ()

Rómeo a Júlia (2021) (S05E22) odpad!

Při tom vyšetřování mě nejvíce zaujala skutečnost, která už zde byla zmíněna. V chatové osadě je dopaden řidič kamiónu, který je celkem důvodně podezřelý z vraždy 4 migrantů a tým Špecialistů nenapadne prohledat jeho chatu a pak ještě další skutečnost, že při nálezu kamiónu s dvěma návěsy jsou v jednom návěsu nalezeny 4 mrtvoly, ale nikoho z celého týmu nenapadlo prohledat i ten druhý návěs, jako že i tam by třeba mohla být nějaká mrtvola, nebo živý migrant, už vlastně skoro jeli pryč a až po zaslechnutí ťukání došlo expertovi Strouhalovi, že by tam mohl být ještě někdo, navíc to ťukání přece už slyšel ten člověk, co ten odstavený kamión našel, nebo si myslel, že tam ťukají ty 4 mrtvoly??? Přece když někde najde policie 4 mrtvoly, musí to místo důkladně ohledat, tam nemůže zůstat kámen na kameni… Jinak Tom je hrozný tvrďák, fakt mu to moc věřím, ještě že si vzal tu Šafářovou pod křídla, no jestli ji chce tímto způsobem sbalit, to nevím jestli uspěje. Jinak k těm osobním životům těch čtyř Špecialistů, nějak mně nepřijdou normální, Tom bez partnerky, jen v práci slintá po Šafářové, Šafářová bez partnera, asi to nepotřebuje a vystačí si v životě s prací a občas zajít s maminkou do divadla, Kovář bez partnerky hospodaří doma se synem a tátou a Strouhal se snaží nějak slepit svůj bývalý vztah, prostě scénárista si s nějakými osobními životy našich „hrdinů“ moc hlavu neláme. Jejich život je pouze práce, víc k životům nepotřebují… ()

Nádej (2021) (S05E23) odpad!

Taková úplně normální road movie v obytňáku. Ale kam ten řidič jel a proč unášel i tu svoji kamarádku, to ví asi jen pan scénárista Šveda. Asi chtěl hluboko v lese vyříznout z těla té Ukrajince ledvinu, hodit si jí do batohu, nabrat směr nemocnice a tam požadovat po lékařích, aby ledvinu voperovali jeho manželce… Pachatel měl opět pistoli, podle tohoto seriálu je zde ozbrojeno 90 % populace, v každé epizodě má někdo pistoli. Další z případů, který souvisí přímo se Specialisty, zase taková ta známá náhoda, kámoška přijde za Kovářem s žádostí o pomoc, na druhém konci Prahy někdo někoho zavraždí a krásně se nám to propojí do jednoho případu. To už působí jako desetkrát vymačkaný citron… ()

Utrpenie (2021) (S06E01) odpad!

To bylo skutečně utrpení... Nějak jsem nepochopil co by ta dvojka měla z toho pomáhat druhým zemřít, většinou bývá motiv peněz, ale zde nic, prostě jen pomáhali a riskovali tím své lékařské kariéry a vlastní svobodu. Šafářová si opět dělá co chce, nerespektuje rozkazy a opět to Martinovi Dejdarovi nevadí. Nejkomičtější bylo závěrečné vběhnutí Šafářové a její hysterický řev: jménem zákona, jste zatčeni... Jinak opět klasické náhody, Martin se vykašle na domácí montáž rolety a raději po večerech courá na místo činu, prostě má dlouhou chvíli, nudí se a samozřejmě přijede akorát v momentě, kdy se v domě něco děje. Takových náhod je tento seriál přímo přesycen. ()

Posledná recenzia (2021) (S06E03) odpad!

Opět příběh spojený přímo se Specialisty, kdy tentokrát byla použita sestra Berana, která přijede do Prahy za bráchou, na stole vidí seznam několika penziónů a zrovna se nechá zaměstnat v tom, kde se stala vražda, to je ale zase panečku náhodička… Napomůže k vyřešení případu, sama se celkem třikrát dostane do ohrožení života. Je to stále dokola, už je to opravdu vyčerpané a natáčení dalších dílů, navíc stále s horšími herci, už lepší určitě nebude. Spoiler: Rád bych se scénáristy, který musí být moc inteligentní člověk, zeptal, jak se jako ten přítel zavražděné dostal do pokoje a sprchy??? Nebo ono je běžné, že se jde host (zejména mladá žena) v penziónu sprchovat a nezamkne si pokoj??? V drtivé většině epizod vraha uhodnu, ale zde se mně to nepovedlo, kdy muselo být jasné, že musel vraždit někdo z hotelu (majitelé nebo kuchař), protože nikdo jiný by se na pokoj nemohl dostat, ledaže by mu oběť sama otevřela, což nebyl tento případ. Navíc to chování vraha, kdy sám dělá vše proto, aby byl kriminalistům co nejvíce na očích, pak se ještě snaží zabít sestru Berana, k čemuž nemá žádný důvod, to je nesmysl za nesmyslem… Vrahem pak může být vlastně kdokoli, podle toho jak se pan scénárista zrovna vyspí. ()

Jedenkrát za život (2021) (S06E04) odpad!

Spoiler. Když jsem ještě před uvedením viděl obsazení této epizody, říkal jsem si, snad nebude vrahem zase ten Kaňkovský. Ano, on má jednoduše takový obličej, že je na toho vraha jako dělaný, no ale pak nedá moc práce vraha odhalit, zejména, když se uprostřed epizody jen tak náhodou jakoby mihne. To už máme Hlavu medúzy, Policii Modravu, Případy 1. oddělení, Příběh kmotra atd. Nevím, jak by takový bordel mohl prosperovat, šéf takový lidumil, k tomu jeden vyhazovač a jeden barman, a to je vše, jednoduše v práci každý den. Když je vyhazovač zabit, na jeho místo je povýšen barman, který by však se svojí postavou neubránil ani sám sebe, natož celý podnik. Způsob vyšetřování opět velice záhadný, zejména počínání kolegyně z mravnostního… A největší vtip nalezení těch peněz, kdy je Nesvačilová tahá všude sebou a policisté se hned dovtípí, že v té tašce musí být právě ty peníze. ()

Dom spomienok (2021) (S06E05) odpad!

V tomto dílu jsme se dozvěděli pouze to, že Šafářová nemá žádnou fyzičku, a ještě si nechá dát na statku po čumáku od důchodkyně se synátorem. Vždy mě v tomto seriálu dostane, že Špecialisté v kanceláři mudrují, pak z nich vypadne, že na místě činu museli něco přehlédnout, a tak se tam vydají uprostřed noci, šmejdí po domě s baterkami (třeba by je mohlo napadnout si rozsvítit), ale vždy, i v té tmě, najdou zrovna to co potřebují, jednoduše stačí se podívat za dva obrázky a bingo. Ta milostná aférka mezi Šafářovou a Beranem, zejména to Beranovo škemrání o další rande, už je opravdu šílené, snad se už blížíme k nějaké obměně a aspoň jednoho z nich vyrazí. ()

Jediný svedok (2021) (S06E07) odpad!

Major Strouhal vede profesionálně pražský elitní vyšetřovací tým, přijede na místo činu k ohledání mrtvoly, na místě leží zastřelený muž, který byl střelen do srdce, nikde v blízkosti se nenachází ani vražedná zbraň, ani nábojnice a major Strouhal pokládá patoložce Malině otázku: „Mohla to být sebevražda?“. Ne Martine, nemohla to být sebevražda, jedině, že by se Pluto zastřelil, pak někam odnesl revolver schovat a pak se vrátil a zase si lehl na místo, kde byl zastřelen. Téhle tuposti postav fakt ani nejde věřit… Podobně hloupě se Špecialisté ptají toho táty, proč jeho kluk nebyl ve škole a on jim odpoví, protože jsou prázdniny. Ty výslechy, to je úplné kriminalistické porno, kdy zcela nepochopitelně vyslýchanému vždy všechno o případu vyžvaní, kdy přesně toto by dělat neměli (např. jakou zbraní byl Pluto zastřelen apod.). Nechci prozrazovat vraha, ale bál jsem se, že to byl právě on a tím byla zase celá epizoda totálně pohřbena. Jaký by byl motiv té vraždy? Asi žádný. Ti scénáristé Valéria Schulczová, Ulf Tschauder v čele s režisérem Róbertem Švedou mají opravdu fantazii… Aktuálních 18 % asi této "kvalitě" odpovídá. ()

Genetický limit (2021) (S06E08) odpad!

Taková specialistická klasika, kdy tento seriál už začíná vykazovat stále se opakující jevy: 1/ opět jeden ze specialistů se jakoby náhodně přimontuje k vraždě (tentokrát Šafářová), kolikrát už to tady bylo…? Největším ohrožením pro společnost jsou sami tito specialisté, 2/ vrah má opět pistoli, asi na černo drženou, protože balistici nic nezjistili, pokud vůbec něco zjišťovali, kolikrát tady už toto bylo, ty pistole se u nás prodávají v potravinách nebo co…, 3/ opět se specialisté nechají trapně zpacifikovat, kdy nejprve Kováře překvapí paní na rodičáku s hrstí soli a Šafářovou pak pán s nožem, jako oni se nedokáží ubránit sami a mají bránit ostatní občany, 4/ opět tristní vyšetřování – zkoumal někdo to kradené auto, našli tam nějaké stopy, porovnali stopy s podezřelými? Asi ne. Nakonec nám tady zbyl vlastně jeden adept na vraha, když nepočítám toho hysterického otce předávkovaného kluka, který nás měl asi zmást. K tomu ještě úsměvná vložka policistů z různých oddělení, kteří si lezou do zelí a sami na sebe líčí léčky. Jako krimi fakt nic moc, ale jako komedie pro zasmání celkem fajn. ()

Most (2021) (S06E10)

Mě tohle fakt nepřestane bavit. Psal jsem to u předposlední epizody a je to tu zase. Opět jeden ze specialistů je přítomen u vraždy / zabití. Ty nemusí nikdo k případům volat, oni si je najdou sami… Ten scénář je stále stejná katastrofa, chování postav (kamarádka co nejprve vše sama od sebe policistům vyklopí a druhý den dělá hysterické scény, hází na policisty lahev a nadává jim, dále vrah, který tohle provede, proč to vlastně provedl?). A vyšetřování, zase se jedou po pár dnech podívat po okolí místa činu, v trávě najdou kus sklíčka a hned je jasné, že to musí být sklíčko z kola toho kluka, pak najdou i jeho kačenu, kterou si opilý mladík před pár dny odložil, a to zrovna vedle auta, které tam jako náhodou stále stojí na stejném místě a jako náhodou má v sobě zabudovaný alarm, ze kterého lze zjistit přesný čas jeho spuštění a nakonec ještě věnec od anonyma, který Kováře ihned zaujme, kdy se během jednoho dne podaří dohledat jeho kupce, tedy vraha. A celé vyšetřování úplně zbytečné, protože vrah se přijde udat sám. ()

Odbočka (2021) (S06E14) odpad!

Režiséra Švédu vystřídal režisér Ryšan, avšak kvalitka je stále na stejné „úrovni“. Máme tady další biják, kdy Špecialisté se opět do něčeho namočili a zachraňují si vlastní krk. To už jsme měli uneseného Kováře v autobusu, u Šafářové je to už standard, pár epizod zpět už si jí tam porcoval ten pedofil v podzemním bunkru a teď tihle vidláci ze statku, kteří mají v hlavě nic, lapnou oba dva. Naštěstí svým otálením dají echt policistům Strouhalovi s Beranem dostatek času, aby mohli Kováře se Šafářovou zachránit a zajistit další pokračování tohoto kultovního seriálu, kdy namísto toho, aby se jich zbavili je vezmou kamsi na projížďku povozem. Inteligencí těchto 4 policistů není radno se zabývat, jsou to vysoce inteligentní lidé, kdy třeba když někde zapadnou v lese s autem, nenapadne je si zavolat odtah, ale raději bloumají v noci lesem jako před 100 lety, když zde ještě lidé žili bez telefonů, asistenčních služeb apod. A přesně jsem se strefil, že na konci bude určitě ještě nějaký vtípek na to auto Śafářové, aby se ještě všichni na konci v kanclu zasmáli jak to nakonec všechno dobře dopadlo. ()

Spása (2022) (S06E18) odpad!

Já na tomto seriálu prostě miluju ty náhody, jak je nějaká ohrožená osoba v nemocnici hlídaná policistou a zrovna když si ten policista potřebuje odejít s pískem, projde přes zamřížované dveře sestřička, která zrovna nechá otevřeno a zrovna v tom momentě tam dorazí nějaká osoba, která se naprosto jednoduše na pokoj k hlídané osobě dostane… Za pár dnů se to opakuje, jednoduše ten policista musí být opravdový hňup. Ten dnešní motiv, to bylo zase něco, ani na tři pokusy se vrahovi nepodařilo oběť usmrtit, prostě štěstí no… Specialisté zase vedou vyšetřování způsobem, že si podezřelí podávají kliku u výslechové místnosti, kdy se pak Martin Dejdar snaží někoho ukecat, aby se přiznal a mohl se jít natáhnout a zaléčit svá bolavá záda. Vojín z mise zase ani nedoběhne kluka, který mu uteče. Nakonec pak zase vtípek v kanceláři a můžeme se těšit na další pondělí 😊 ()

Rana do srdca (2022) (S06E21)

Když na konci hledali tu Dancingerovou, proč nelokalizovali její mobilní telefon, když v jiných epizodách to běžně dělají? Mobil přece vypnutý nebyl, její polohu mohli zjistit úplně jednoduše... ()

Brat (2022) (S06E22)

Je to čím dál větší tragédie. Postupy při vyšetřování na hlavu postavené – už je zde zmíněno nezajištění osobních věcí zemřelé, já bych zase přidal třeba to, jak si Strouhal s Beranem chodí do chaty bratra zavražděné jak se jim líbí, prostě v noci Strouhala něco napadne, zavolá Beranovi a v noci jdou vlézt cizímu člověku do chaty a probírat se jeho věcmi, bez povolení k domovní prohlídce… Vraha jsem výjimečně neuhádl, ale to asi z důvodu, že obě úmrtí nedávala absolutně smysl, kdy u prvního úmrtí před lety mladší syn vidí ségru v posteli s klukem a má z toho takový šok, že ho nenapadne nic lepšího, než si stoupnout na balkóně na římsu a u druhého se jeden člověk jen trochu ožene a oběť hned spadne jako hruška dolů, ač je tam celkem bytelné zábradlí, tak snadné by to nebylo. Navíc, kde se vzaly ty pohmožděniny na rukou oběti, když ji vlastně nikdo násilím nezavraždil? To tajemství v rodině nebylo moc uvěřitelné. ()

Falošná múza (2022) (S06E25)

Další z vtipných epizod. Šafářová s Kovářem si nechají od Žáčka otevřít kufr auta, neboť mají podezření, že tam převáží kradené plátno, a tak moc se do kufru auta zadívají, že když konečně zkontrolují obsah kufru, zjistí, že jim Žáček na otevřeném prostranství upláchnul, fakt bomba 😊 Jinak Specialisté se vždy zjeví jako přízrak, např. syn galeristky si to v galerii skoro rozdává s mladou malířkou a hlavní vchod nechá samozřejmě odemčený, aby tam mohl kdokoli přijít a hle, Specialisté už jsou tam, zase samozřejmě v pozdních večerních hodinách, protože ti pracují pořád, 24 hodin denně. Komicky natočené mně přišlo i to dopadení Felixe, jak ho Beran dohoní, jeho fyzická převaha je znatelná, už ho má v poutech, ale Strouhal se Šafářovou na něho stále drsně míří pistolí. Martin Dejdar toho za svojí hereckou kariéru dokázal hodně, dá se říci, že ho mám jako herce rád, ale postavu Strouhala mu vůbec nevěřím, absolutně mu nesedí hrát drsného šéfa kriminálky. Jinak Ondřej Dvořák byl už opět použit v tomto seriálu opakovaně, to je další tragédie tohoto seriálu, kdy stejní herci hrají různé postavy... ()

Trvalá (2022) (S06E26)

Tak to udělali zase, opět další epizoda spojená přímo se Špecialisty nebo někoho z jejich blízkého okolí, tentokrát s patoložkou Malinou. No při takto amatérském přepadení to myslím naši Špecialisté moc nezvládli, když vše bylo zakončeno střelbou a jednou mrtvolou. Opět jsem v úžasu, kde zase ti dva sourozenci vzali ty pistole? Podle tohoto seriálu by člověk nabyl dojmu, že je snad někde zdarma rozdávají. ()

Ľahko nadobudol (2022) (S06E28) odpad!

Neskutečný bizár, tento seriál… Na místě, kde byla nalezena zavražděná uklízečka je i jakýsi Antonín Hasman, který tvrdí, že vraha viděl a zavolal policii i záchranku. Je to klíčový svědek, kdy je vyslechnut na místě, následně je pozván na služebnu k dalšímu výslechu a k provedení rekognice, kde identifikuje mezi ukázanými osobami vraha (už vůbec nepátrám po tom, jak je možné, že u rekognice nebyl soudce). Za celou dobu ho nikdo ze Špecialistů neztotožní podle dokladu totožnosti, ale jednoduše mu věří vše, co jim Hasman řekne, pak se ukáže, že je to úplně někdo jiný. V reálném světě by to bylo absolutně nemožné (těžko by policista sepsal protokol bez ověření totožnosti svědka), ve světě Špecialistů je to běžný standard, kdy vznikne „zajímavá“ zápletka. Režisére Ryšane, styďte se za svoji práci. Na scénáristy a režiséry této parodie na krimi se hodí výrok doktora Štrosmajera: „Kdyby hloupost nadnášela, Vy byste tady létali jako holubičky." Třikrát velké FUJ !!! ()

Perník (2022) (S06E32) odpad!

Tereza Švejdová už hrála úplně jinou postavu v epizodě Klient, Patrik Děrgel už hrál úplně jinou postavu v epizodě Plný plyn. Toto se stalo už po několikáté. Pokud docházejí herci, asi by se mělo přestat točit… Ten Beran se utrhl ze řetězu, v minulé epizodě se vloupá do nemovitosti a dělá si tam nezákonnou domovní prohlídku, nyní zase zatajuje důležité okolnosti pro vyšetřování, aby vše objasnil na vlastní pěst mimo vyšetřování. Nadřízený Strouhal všechno přikryje. Fakt šílené páni autoři… ()

Učiteľka (2022) (S06E33) odpad!

Opět nezklamali... Před pár týdny běžela epizoda s názvem Kariéra, kde se neteř elitního detektiva majora Strouhala zrovna vyskytovala na nějaké chatě u kámošky a úplnou, ale úplnou náhodou zrovna projížděla okolo místa činu a stala se nepřímým svědkem vraždy. Nyní někdo zapíchne ve škole ředitelku (kolik takových zapíchnutých ředitelek / učitelek v republice asi ročně máme…) a úplnou, ale úplnou náhodou je to ve škole, kde studuje neteř majora Strouhala. Tento seriál je jednoduše takový malý svět Špecialistů, kteří se sami buď do něčeho namočí, nebo v tom lepším případě řeší trestné činy související s nějakým členem rodiny, kamarádem apod., odhaduji, že každá druhá epizoda je spojena s někým z těchto Špecialistů. Jinak bychom se také mohli pozastavit třeba u toho, proč při prvním výslechu toho fakt drsňáckého kluka s bordelem v nosu je přítomen OSPOD, ale u žádného dalšího výslechu už není, ač jak na konci epizody zjistíme, té holce je teprve 14 let. Velice úsměvné bylo také nalezení vražedné zbraně, kdy excelentní detektiv major Simpson psychologicky zhypnotizoval toho slušňáckého kluka k tomu, aby hned, ač věděl, že se v blízkosti nachází tento elitní detektiv, běžel k té krabici a vytáhl z ní ten nůž. Ono je třeba se také zamyslet, proč by ti výrostci ten nůž ukryli zrovna zde ve škole, když ho mohli pohodově odnést ze školy a hodit ho do jakékoli řeky či rybníka a už velice těžko by vražednou zbraň někdo našel. Motiv silně přitažený za vlasy, to by v republice muselo být každý rok stovky takovýchto vražd. ()