Špecialisti

• Česko Specialisté
Ukážka z filmu
Česko, (2017–2024), 174 h 40 min (Minutáž: 44–60 min)

Scenár:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (viac)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík (viac)

Recenzie používateľa sorrow k tomuto seriálu (77)

Špecialisti (2017)

Je opravdu až komické, v kolika dílech má aktuální policejní případ přímou spojitost s někým z týmu Specialistů, nejčastěji s jejich velitelem Vondráčkem – Útěk podle jízdního řádu (lupiči vykradou klenotnictví, unesou tramvaj a kdopak v ní zrovna jede, major Vondráček, který navíc jednoho z pachatelů osobně zná), Staří přátelé (s vyšetřováním pomáhá bývalý známý Vondráčka, který ho mj. v první epizodě v tramvaji držel jako rukojmí), Na scestí (vrahem je bývalý kolega Vondráčka, navíc je v přímém ohrožení syn Čermáka, který chodí do třídy zrovna úplnou náhodou s dcerou vraha, to jsou ale náhody), Šmírák (stalker obtěžuje dceru Lenku majora Vondráčka), Dobří sousedé (Vondráček se zlomenou nohou zaregistruje vraždu z okna bytu své dcery, všichni ho mají za blázna), Hvar (důchodci se začnou ztrácet zrovna v domově důchodců, kde je umístěna Vondráčkova matka), Duel (pachatel unese dceru majora Vondráčka Lenku a drží ji v garáži), Vondráčkovo tajemství (díky aktuálnímu případu major Vondráček zjistí, že jeho žena před deseti lety neumřela přirozenou smrtí, ale k úmrtí ji pomohla zdravotní sestra z nemocnice). Tak už jsme poznali celou Vondráčkovu rodinu, která zločin úplně přitahuje. No ale i ostatní kolegové se činí – Krevní pouto (do zločinu je zapleten bratr Májové Tobiáš, který následně od soudu inkasuje podmínku), Dívky (Panenka si pozve do bytu dívky, vražedkyně a ty ho přiváží k posteli a násilím ho drží v jeho bytě), Dvojí život (Májová se v baru seznámí s vrahem a je skoro unesena a zavražděna), Desetiboj (poškozeným je kamarád Panenky a Čermáka), Nehoda (případ vyřešen zejména díky sousedce Čermáka, která se stala obětí zločinu), Jakub a detektivové (do vyšetřování opět zatažen syn Čermáka, který je svědkem zločinu), Tajemství nevěsty (Zuzana Májová je pozvána na svatbu kamarádky, no a co se tam nestane, nevěsta je zavražděna), Den zúčtování (dojde k přepadení banky a kdo si v ní v tu dobu jakoby náhodou zrovna vybírá peníze, bratr Májové). Tohle kriminální oddělení vzniklo jen z důvodu, aby řešilo případy, které souvisí s členy tohoto oddělení… ()

Dievčatá (2017) (S02E02)

Nevím, zda bych si domů přivedl dvě cizí holky a nechal se připoutat k posteli doufaje, že se se mnou v dalších minutách pohne svět, asi jsem posera. Proč se Štáfek snažil lomcovat s postelí jen když někdo zvonil, nakonec to osvobození se nebylo tak těžké, když už se odpoutal, proč nedal třeba židli pod kliku u dveří, aby se děvčata nedostala zpět do bytu a měl čas zavolat o pomoc kolegům. Štáfek musí mít pořádnou nádrž, když se mu po večerní kalbě celou noc a následující den vůbec nechce na záchod, na to, že byl svázaný se zalepenou hubou, bez přísunu vody, jídla, záchodu a neustále na něho ta holka mířila pistolí, byl naprosto v pohodě bez jediné známky stresu, asi je na to školený. Dokonce ani když už byl osvobozen si neodskočil, na místo toho se s kolegy ještě trochu vtipně pokočkoval, vlastně se nic nestalo, jen jsem přišel o pár peněz, protože jsem hňup, který nosí PIN u platební karty a protože jsem tak chytrý, dal jsem se k policii. Štáfek je parodie na herce a policistu jednoduše hrát nemůže. Kolegové se od barmanky dozvědí, že šly holky, které den předtím někoho zastřelily ke Štáfkovi v noci na návštěvu a oni ačkoli jsou hned vedle jeho bydliště jedou raději do kanceláře, aby mu odtud zavolali a překvapivě zjistili, že nikdo telefon nezvedá a vrátili se zase zpět? Proč mu nezavolali, nebo se u něho nezastavili hned? Proč hledají podezřelé podle popisu, když jsou dnes všude kamery? Za mě jedna hvězda, celkem tragédie. ()

Janova láska (2017) (S02E03) odpad!

Mě začíná tenhle seriál "bavit", je to taková parodie na kriminálku, tak hezky primitivně natočený, jak třeba Kajnarové upadne v garáži mobil na beton a ani si toho nevšimne (asi má mobil z gumy), je to ale přece hezký důvod, aby se mohla vrátit zpět do garáže a najít na palubce auta pokutový blok, skutečně by tam lezla, když vzadu sedí takový hafan, nemluvě o tom, že se jako policistka dopouští trestného činu? Někdo si nechává den starý pokutový blok vystavený za čelním sklem? A proč hned musí tento neoprávněně získaný důkaz vytáhnout při prvním výslechu, nebylo by lepší takto cennou informaci zúročit lepším způsobem, třeba si vyžádat blok od měšťáků a pak teprve na podezřelého udeřit, jak později napadne Prachaře? Pak se diví, že tam s nimi advokát zatočí? Nakonec je stejně tato trapná historka s pokutovým blokem pro vyšetřování zcela bezvýznamná. Bože, snad to takto u policie skutečně nefunguje... Z dílu přece vyplynulo, že ta malá holka tu vraždu vůbec neviděla a jenom, že se napíše v novinách, že to viděla, vrah, který byl na místě činu tomu uvěří a bezhlavě, bez jakéhokoli promyšlení jde unést malou holku do školky, kde jsou desítky očí a pak by jí jako někde zamordoval? Z dílu vyplynulo, že tohle nebyl žádný vrah, kterému by dělalo potěšení vraždit lidi, prostě mu jen oběť nechtěla dát a tak se trochu strkali a ona nešťastně upadla, měl by ale takový člověk žaludek na úmyslnou vraždu dítěte? Podle profilu postavy by se spíš časem šel sám udat. Tahle kriminálka je fakt trapas, je zde tolik nelogičností a absurdit, až trapné shody náhod, jde se na to koukat a smát se, ale jelikož by se mělo jednat o krimi, řadím bohužel už do odpadu. ()

Dvojitý život (2017) (S02E05)

Nemělo by to být tak, že policisté, v tomto případě dokonce specialisté, chrání občany? Já mám však největší strach o samotné specialisty, nejprve je v první sérii unesen Prachař v tramvaji, ve druhé sérii je oloupen Štáfek dvěma pubescentkami a nyní už došlo i na Zuzanku, která jen šťastnou náhodou nebyla znásilněna a zamordována. Neměl by tým specialistům dostat nějakou ochranku, aby se jim něco nestalo. Celé oddělení už mohlo být klidně v pánu. Fascinují mě až do očí bijící trapné náhody. Kajnarová jde 2x do nemocnice kvůli vyšetřování, poprvé se s vrahem div nesrazí na schodech, podruhé je vrah zrovna úplnou náhodou přítomen telefonátu, kdy mu sekretářka nevědomky vyžvaní, kdo volá a na kdy je domluvena schůzka. Vrah je vždy tam, kde má být. Když Kajnarovou sledoval domů, jak mohl vědět, do jakého patra má jít, když neznal jméno policistky, nevěděl, zda bude doma sama, nebo zda nemá nabitý kvér u pasu? Prachař volá v nemocnici Kajnarové, akorát, když stojí u koše, kam vrah zahodil její mobil. Nakonec vyšetřování rozhodne ztracený knoflík, který musí být samozřejmě ze specializované edice, kterých bylo prodáno jen 28 kusů, pak už stačí jen porovnat seznamy, u druhého jména je shoda, další jména již nemá cenu porovnávat, seznam zahodit a už jen zajet vyzvednout vraha. Podle mě scénář stále trapnější, snad se tvůrci již nebudou pouštět do třetí série. ()

Nehoda (2017) (S02E14)

Fascinující náhody v tomto seriálu. V dílně se dějí pojišťovací podvody a zrovna, když si za oběť vyberou sousedku policisty Zdražila, co čert nechce, stane se vražda a díky svědectví sousedky se nakonec oba případy spojí. Jinak tleskám scénáři, kdy nehody chodí zajišťovat mechanik ze servisu, do kterého pak pojišťovák pošle poškozeného opravit auto a tam se pak poškozený může potkat právě s tím, kdo ho do nehody vmanipuloval. Ten scénář musí psát opravdu inteligent, nemám slov. ()

Milionárka (2018) (S02E17)

Další podprůměrný díl. Nějak nesouhlasí počty. Hromádková hned na začátku uvedla, že její manžel utrácel za všechno, co viděl, třeba tento extra přehrávač, auto, šampaňské, co láhev to 2 tisíce. Později specialisté z účtu Hromádkové zjistí, že účet je slovy majora Vondráčka úplně vybílenej, je tam jenom 1,3 miliónu. Před 14 dny výběr 2 milióny (sousedka uložila do banky), před týdnem 4 milióny (kupní cena bytu) a včera v poledne 1,5 miliónu (Hromádková dala synovi), celkem 8,8 miliónu. Na útratu zbývá už jen 1,2 miliónu a za tuto cenu si jako Hamáček koupil nový terénní vůz, extra přehrávač a vybudoval vinotéku ve sklepě? To asi ne. Hromádková uvádí, že se jí úplně změnil život, že si najednou může dovolit koupit všechno. No pravda je taková, že 10 miliónů život zpříjemní, ale určitě si nemůže člověk dovolit všechno, vlastně stačí koupit nový, větší byt v Praze, k tomu nějaké luxusnější auto a je po penězích. ()

Štvanica (2018) (S02E20)

Tvůrci tohoto seriálu se asi rozhodli, že vykradou všechny slavné filmy. Už tu bylo Okno do dvora, teď Volný pád, co přijde v dalším dílu. Pokud někdo nemá na napsání svého příběhu, asi by raději neměl psát nic a nechat to na schopné scénáristy. Kvalitě Volného pádu jste se nepřiblížili ani z 5 %. Nekopírujte prosím stále někoho jiného a vymyslete si vlastní příběh. Natočené hrozně, vše předvídatelné, manžel si nemůže koupit lístek na bus, je jasné, že zrovna narazí na revizora, nový přítel otevře dveře zrovna v momentě, když tam stojí manžel s pistolí, čekal snad někdo, že za dveřmi nebude? Na konci zase komické zatčení od týmu specialistů. Aspoň by si ten Vondráček mohl doma umýt ta okna… ()

Koniec jednej kariéry (2018) (S02E22)

Popravdě, mně tento díl moc smysluplný nepřipadal. V polovině dílu jsem správně tipoval za vraha zhrzenou manželku, a to ze dvou důvodů: 1) měla silný motiv, 2) jediná měla přehled o tom, kde je uložena manželova zbraň a měla k ní neomezený přístup. Ke zbrani se teoreticky mohla dostat i milenka, zde však byla pravděpodobnost mnohem nižší. Stále jsem nechápal, proč už konečně někdo nezajede do Olomouce prověřit alibi manželky, snad se nespokojí s předloženou účtenkou od benziny. No a pak v posledních 10 minutách přišlo opět klasické finále, kdy Panenka konečně zvedl zadek ze židle a v Olomouci všechno zjistil. Možná nemuseli sázet jen na kameru u garáže a mohli zkontrolovat kamery na dálnici. Ten Pyško to vlastně tomu Vondráčkovi řekl naprosto trefně: „Pátráte také někde jinde, nebo otravujete jen naši rodinu?“ Také nesmíme zapomenout na geniální schopnost majora Vondráčka rozeznávání motoru auta a jeho ztotožnění s autem na jiném místě po několika dnech. Klasický, průměrný díl specialistů. ()

Posledné rande (2018) (S02E23)

Nechci být příliš kritický, ale tenhle díl byl snad vtip. Celý případ vlastně rozlouskl kapitán „Vyšehrad“ Panenka díky své nenažranosti, kdy se celý díl chodil ládovat do kavárny Mundiho košíčky a na základě tohoto názvu pak vydedukoval, že by to mohlo mít spojitost s vraždou Hajného, přezdívaného Mundi. Zásadní otázkou však je – skutečně by majitelka kavárny pojmenovala košíčky zrovna po člověku, který ji nakazil virem HIV, aby jí její osobní životní tragédii tyto košíčky v práci každý den připomínaly, příp. by tento název košíčků ponechala poté, co by nákazu zjistila??? Vtipné jsou také výslechy podezřelých, např. v tomto díle výslech arabského doktora, kdy výslech začnou bez jakýchkoli důkazů slovy, tak se přiznejte ať nás zbytečně nezdržujete, stejně to všechno zjistíme a doktor na ně, skutečně vyšetříte vše na první dobrou? Vtipné. Charisma v týmu také hledám marně. ()

Na vlastnú päsť (2018) (S03E01)

A máme tu specialisty zpět, hurá, bude sranda. V této epizodě nebylo určení pachatele nijak obtížné, kdy se dalo vybírat jen ze čtyř osob a když se člověk zamyslel, že oba kolegové poškozené byli v době jejího odjezdu na stanici (těžko by stihli dojet před její dům dříve) a její bývalý přítel byl spíše takový ťulpas, musel to být jednoduše ten čtvrtý, který se nám v epizodě před finálním rozuzlením objevil sice jen dvakrát, ale i tak si dostatečně řekl o pozornost, že by mohl být pachatelem právě on. Nejvtipnějším momentem v této epizodě bylo to navonění pachatele těsně před koncem, aby i ten nejméně inteligentní divák zjistil, že se právě dívá na pachatele. K vypátrání pachatele opět došlo na základě shody náhod (pro tento seriál typické), kdy sestřička v nemocnici řekne Májové, že by mohla donést nějaké věci poškozené z domova a Májová nabere do tašky opět to nejdůležitější, pak bloumá v noci po okolí, a nakonec si sedne zrovna do té správné hospody a pak už jen čeká až jí všechno docvakne a může pachateli zdarma předvést lekci bojových sportů, má prostě talent. ()

Hľadanie pokladu (2018) (S03E02)

Cože, víc jak tři sta dílů? Tak to se máme na co těšit. Dle mého názoru byl tento díl snad úplně nejhorší ze všech, takový velice jednoduchý příběh. Tak už můžete jet domů, už nic nepotřebujeme a za minutu vyrážejí ke Krobotové domů, aby se podívala na záznam z kamery, co jí třeba zavolat, aby se vrátila, když mohla odjet nejvýše za první roh. Také celkem vtipný záběr shora, kdy za celou dobu vyklizení zábavního parku a příjezdu policie divák zjistí, že pirát s dětmi za tento časový úsek ušli asi 100 metrů a samozřejmě piráta nenapadne nic chytřejšího, než se hloupě schovat u sebe na chatě hned za zábavním parkem, aby to major Vondráček neměl moc těžké. ()

Tajnosti a lži (2018) (S03E07)

Tohle nebyla jen kriminálka, ale současně i populárně naučný pořad o vztazích mezi etniky. Vše dopadlo správně, jeden rasista (bratr) mrtev, druhý rasista (matka) vyléčena ze svých ošklivých předsudků vůči vietnamské komunitě, lásce hlavních hrdinů už nebude nic stát v cestě a všichni žili šťastně až do smrti, zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ten Štěpán Kozub nemůže hrát s takovým obličejem nic jiného než vrahy a záporné postavy, viz Případy 1. oddělení, Zahradnictví, Bůh s námi…), o favoritovi na vraha nebylo od samého začátku pochyb. Zuzanka Májová opět osvědčila svoji bystrost, nejprve se jde jen tak mimochodem porozhlédnout po podniku a narazí na černé kolo (nic jiného v té garáži zajímavé nebylo, jen to kolo), pak už jen stačí, aby u výslechu slyšela, že pachatel přijel na místo činu na kole a bylo jí naprosto jasné, že se musí jednat jen o to kolo z garáže a o žádné jiné, opět na to kápla, klobouk dolů. S tím překladatelem, to byl zase pěkný úlet, vyšetřovací čtyřka si z celé Prahy vybere překladatele, který je zrovna úplně náhodou zločineckým mozkem, to byl zase povedený vtip, jak je ta Praha maličká. ()

Cena za pravdu (2018) (S03E08)

Po dlouhé době smysluplný díl, taková vražda by se klidně mohla stát, i vyřešení případu dávalo smysl. V celé epizodě nechápu jen jednu věc, mladá a krásná Vondráčková se kpt. Čermákovi vyloženě nabízí a on jde raději na stanici psát hlášení??? 😊 ()

Obracačka nôt (2018) (S03E13)

Specialisté pátrají po vrahovi mladého spratka Kašpara, snad jen pár pošťouchnutí pro p. scénáristu: 1/ policisté se vyptávají Kašparovo kamarádů a výčepního v hospodě i jeho matky a jejího přítele, kam odešel před svou smrtí. Nenapadlo je třeba vytáhnout z mobilu telefonní číslo, na které naposledy volal, příp. si vyžádat výpis od operátora??? Vždyť takto v jiných dílech postupují, proč ne teď? Pak by šli rovnou k Mokrému a jelikož vražednou zbraní bylo auto, prohledali by garáž a případ by byl vyřešen ještě ten den, 2/ Mokrý se o sporu mezi Kašparem a Ditrichem dozvěděl někdy večer po koncertě, jak by asi stihl naplánovat vraždu v ten samý den v noci, tedy sehnat plachtu, sehnat informace o Ditrichovi, kde pracuje, aby tam mohl plachtu podstrčit a jak by se do toho servisu dostal, to je naprostá utopie, 3/ pokud by Mokrý takto vraždu naplánoval, byl by opravdu tak moc hloupý, že by si nevzal rukavice při manipulaci s plachtou a nechal na ní otisky, když jí jde pak podstrčit k Ditrichovi? Pokud by měl rukavice, asi by se o plachtu neřízl do prstu. To je chyb v jednom dílu, až se z toho chce člověku brečet. ()

Neviditeľná vražda (2019) (S03E17)

Tak co nám zase parta Specialistů naservírovala. Vondráček na dovolené, Májová se hloupě nechá připravit o telefon i auto, pak tasí pistoli, jako vážně chtěla v centru Prahy střílet po svém autě, který ji ukradl umírající poškozený? Panenka s Čermákem všemu nasadí korunu, když se bez povolení k domovní prohlídce pomocí planžety vloupají do bytu soukromé osoby, jako kdyby to byl naprosto běžný vyšetřovatelský postup. Panenka otevře první zásuvku a hned se dozví důležitou informaci, Čermák otevře druhou zásuvku, nalezne další důležitou informaci a případ je po třiceti vteřinové nelegální domovní prohlídce vyřešen. Vraha pak potkají při vystupování z výtahu, jak jednoduché. A opět si Specialisté neodpustili svůj typický výslech, kdy vezmou do výslechovky prvního podezřelého Sameckého a začnou bez jediného hmatatelného důkazu vyšetřovat způsobem, tak se přiznejte, my víme, že jste to byl Vy, nezdržujte to, přiznejte se. Samozřejmě nám scénárista nezapomněl připravit slepé uličky k Drábkovi (podepsání smlouvy na 20 mega) i k Sameckému (poměr se ženou Jordána), aby pak nakonec zcela neočekávaně vše skončilo úplně jinak. Způsob samotné vraždy by takto ani nebylo možné naplánovat. Z na první pohled prostoduchého týpka, který zajišťuje ostrahu objektu se nakonec vyklube odborník na jadernou fyziku a současně specialista na IT, který dokáže bez nejmenších problémů změnit záznam z kamer a připravit sofistikovanou vraždu ozářením. A aby byla naplněna povinná stopáž, dá se tam trochu vaty s usmířením dcery a umírajícího poškozeného pod dohledem Májové. Už druhý díl v řadě, který by člověka rozplakal. Možná by bylo lepší točit těch dílů méně a dát si s tím větší práci... ()

Deja vu (2019) (S03E21)

1/ Issová si jde najmout nájemného vraha do pochybného podniku a samozřejmě se na to upraví tak, aby si ji všichni zapamatovali, i šatnářka pamatuje, jak tenkrát přišla krásná, upravená paní na jehlách, hned jsem věděla, že sem nějak nezapadá. Když by šla objednat vraždu, spíše by si stáhla vlasy do culíku, na hlavu dala kapuci a přes ní ještě kšiltovku, 2/ opravdu by Issová byla tak hloupá, že by částku za nájemnou vraždu 2 x 160 000 Kč vybrala vždy den předtím, než je vyplatí nájemnému vrahovi, nevybírala by třeba peníze nějak postupně, když toto plánovala se svým milým už několik let? Nepředala by je osobně, aby to nebylo dohledatelné? 3/ jak by se Issová dozvěděla, že postřelený nájemný vrah leží zrovna v té nemocnici, dokonce na JIP a dokonce na jakém pokoji? Opravdu by ji nezarazilo, že na JIP není žádný zdravotnický personál a nájemného vraha, tedy pachatele a svědka v jedné osobě nikdo od policie nehlídá? Scénárista vrší jednu blbost přes druhou, pak je pátrání velice jednoduché i pro tenhle nemožný tým Špecialistů… ()

Deň zúčtovania (2019) (S03E22)

Příběhy Špecialistů jsou tak komické, že tomuto dílu chybělo už jen to, aby z banky po vzoru Bezva finty zavolal klaun. Opět se zde objevuje postava bratra Zuzany Májové, který od epizody Krevní pouto ušel velký kus cesty, kdy se z kriminálního zločince stal bezúhonným, studujícím člověkem se zbrojním pasem, kterého by si Zuzanka nejraději nastěhovala k sobě do kanceláře a zasvětila ho do policejní práce, ačkoli ten nemá vystudovanou žádnou policejní školu. Také dává velký smysl, že má peníze na zbrojní průkaz a pistoli, ale pak si jde do banky vybrat pět tisíc a dozví se, že má na účtu asi jen třináct stovek a žádá zřídit kontokorent… Špecialisté se opět dopustili trapností ve smyslu, že do banky jako lékař se vydá Májová, která má v bance vlastního bratra, což popírá všechny základní principy policejní práce, kdy je nemožné, aby šel do ostré akce někdo, kdo má v ohrožení svého rodinného příslušníka a může pak jednat zejména pro záchranu tohoto člověka a ohrozit životy jiných civilistů. No tady v tom seriálu je to úplně běžné a nikdo si s tím hlavu neláme. Nová stážistka byla tentokrát pro Špecialisty požehnáním, protože se úplnou náhodou vyzná v autech a odhalila proč chce bankovní lupič přistavit zrovna Tatru 613 z roku 1984. Jednání bankovního lupiče zcela nelogické (proč odstraní dvě kamery, když třetí nechá, protože chce být sledován, proč pomstu nerealizuje hned a vyčkává až do doby svého zneškodnění…). ()

Osudová chyba (2019) (S03E23)

Špecialisté stále ve formě, výslech dítěte bez OSPODU takovým jako kamarádským popovídáním, prohlídka bytu bez povolení k domovní prohlídce, přivolání zásahovky na ožralou trosku se žabikuchem atd. Spáchat vraždu s legálně drženou pistolí manžela, to by snad neudělal ani ten největší hňup. V dnešní době vyspělé kriminalistiky by zjištění zbraně, ze které se střílelo byla jen otázka času, pak jen ztotožnit osoby, které mohli mít ke zbrani přístup, tedy vražedkyně a její manžel a případ je vyřešen. Chápal bych, kdyby oběť omráčila a pak něčím umlátila, nebo udusila, pak by mohla mít aspoň nějakou šanci. Byl to ale určitě lepší případ než minulá komedie z banky. To teda, nekeke, chování puberťáka, nikoli kapitána prestižního pražského kriminalistického oddělení. ()

Podlé motívy (2019) (S03E30)

Takže zase další klasická vražda v bytě, kdy vrah v centru města si asi hodí mrtvolu přes rameno a nikým nepozorován projde celým domem a před domem hodí mrtvolu do auta, aniž by ho kdokoli viděl. K tomu se ještě dokáže postarat o roční dítě. Může mně někdo vysvětlit proč se tyto stupidní příběhy stále dokola natáčejí? Vrah ale zase naštěstí naseká několik stupidních chyb, aby vraždu i naši Specialisté dokázali rozlousknout, např. vygruntuje celý byt, ale pod komodou nechá kaluž krve jako kráva a asi spoléhá, že se pod skříňku nikdo nepodívá a ani se nesnaží zamaskovat, že by třeba oběť mohla někam odjet a nechá v bytě otevřená okna dokořán, asi aby vyvětral ten smrad z chlóru, který přivezl na místo činu z prodejny, které šéfuje a mrtvolu pak odváží ve vypůjčené dodávce, mrtvolu pak zakope na místě, kam jezdí se svojí novou přítelkyní. Vidí ještě někdo další, jak moc stupidní tohle je??? ()

Otec, matka, dieťa (2019) (S03E32)

Marek Pospíchal už hrál v epizodě Dobří sousedé, asi je fakt málo herců. A to se všichni tak snaží, třeba zrovna Marek Pospíchal hrál s plným nasazením, kde se dalo – Modrava, Soudce A.K., Clona, Labyrint, Polda, Topinka, Profesor T. a mnoho dalších. Když si pak někdo pustí třeba tyto dva díly po sobě, je to celkem komické… Nejvíce komické je ale samotné vyšetřování, Specialisté někdy monitorovat mobily umí, ale někdy jako by to neuměli, viz mobil ztracené holky najdou na smetišti podle jeho zaměření, ale u předávky peněz spoléhají na GPS v tašce u peněz a současně nesledují dva mobily, které veze Pospíchal v autě (měl svůj mobil i mobil dcery)? Pustí někoho s balíkem peněz na předávku a sleduje ho jedno auto? Pokud by nemonitorovali jen GPS, ale i mobil, nikdy by ho neztratili z dohledu a díl mohl být poloviční. ()