Špecialisti

• Česko Specialisté
Ukážka z filmu
Česko, (2017–2024), 175 h 25 min (Minutáž: 44–60 min)

Scenár:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (viac)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík (viac)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (45)

Hvar (2018) (S02E33)

Stůj, nebo maminka vystřelí 2. Nevím proč, ale kriminální případy s rodinnými příslušníky, imho důchodového věku, jsou v našich končinách směšné. Tento nevyjímaje. ()

Náklad smrti (2018) (S02E34)

Balada o vině a trestu, drogách a pomstě. Policisté jsou spíše k smíchu, ovšem jako obvykle. Závěrečná rádoby napínavá scéna vyzněla opět směšně. Lidé se přece nestřílejí. ()

Zlomené srdce (2018) (S02E35)

Jeden detail hrál obrovskou roli a proto jsem doufal, že nabízený pachatel je nevinný. Autoři použili konečně také přirozené city, které Jan Zadražil dokázal podat celkem přesvědčivě. Navíc tento tým je mi milejší, než ten "upgradeovaný", byť Štáfek prostě zůstane Lavim, i když hraje přemýšlení. ()

Šťastná rodinka (2018) (S02E36)

To zas bylo rodinné psychologické drama. Já bych u ovšem stál o klasickou vraždu, kdy okruh pachatelů není od začátku více než tříčlenný a kdy se nečeká na objevení jediného detailu. Však i motiv této vraždy je již trochu ohraný. ()

Strelec (2018) (S02E37)

Opět prášky v nápoji? Dochází motivy, šetří se prostředím - hřiště, fitko, služebna. Alespoň že nedošli zatím herci. Milana Šteindlera příliš nevídám, ovšem v dnešní roli mě moc nepotěšil. ()

Na vlastnú päsť (2018) (S03E01)

Náhoda, náhoda, hloupost, legrační akce. Dnešní díl policisty musel dost ponížit. ()

Tajnosti a lži (2018) (S03E07)

Jeden z pohádkových dílů o tom, kterak se zamilovananý pár z nesvářených království musí potýkat s intrikami, neporozuměním a ústrky z obou stran. Nejvtipnější je Vilma Cibulková v čele blondýnů proti tmavým, kteří ji kdysi způsobili trauma. Ale nic není černobílé a nakonec zvítězí pravda, zákon, pochopení a láska. ()

Duel (2018) (S03E15)

Jedna hvězdička za to, že jsem se mnohokrát zasmál. Tak diletantskou práci policie by rozcupoval student prvního ročníku gymnázia, natož elitní právník. Neskutečné náhody, pitomý vrah, stupidní způsob vyšetřování s fatálními chybami, hraní na rádoby spravedlnost, směšní vyšetřovatelé snem každého zločince a jejich šéf bez charismatu. Od zápletky s dcérou už jsem se smál nahlas. Dialogy tupé jak poleno, Lavi ozdobou týmu. Opravdu hloupá kriminálka - dokonce doslova při citaci výroku "Deus ex machina". Nebýt programové bídy, nekoukám... ()

V ovčom rúchu (2019) (S03E24)

Policisté řeší nedostatek peněz každý po svém. Musí být jasno, co je správné a co není. Celkem zajímavý díl seriálu, který se slušně rozjel, ale pohřbily ho nesmysly ke konci. 2 a 1/2. ()

Prasa (2019) (S03E26)

Na Specialisty celkem slušný díl. Sice se odehrává v podstatě na jednom jediném místě, ale propletenec událostí celkem svižně ubíhal. Ani to hraní na city nepůsobilo lacině. ()

Vzdušné zámky (2019) (S03E31)

Veronika Kubařová v té šedi dokáže potěšit i malou rolí. Na rozdíl od bývalého ministra, který vyhrožuje "elitním detektivům". Věta majora, že potřebuje vědět, kdy ten pták přesně umřel, vystihuje pokračující bídu seriálu. ()

Tvorivá kríza (2019) (S03E37)

Díl o zločinu výtvarné umělkyně, na konci byl ale teatrální. Způsob rozřešení dokresloval neschopnost policie. Jedna hvězdička za Oldu Víznera. ()

Otázka cti (2019) (S04E04)

Po "Případy 1. oddělení" obrovský sešup s kvalitou. Ve všech ohledech, především ale v herectví postav kriminalistů, které zdatně následují pitomý scénář. Napravený hříšník, umělá kérka, umělý klub, okaté jednání, akce hrozná. Jedna hvězdička za Zuzanu. ()

Bažina (2019) (S04E10)

Slabota na pokračování. Vztahy, šikana, svědomí. Autoři by se měli poučit jak se to dělá u souběžně vysílané Nevinnosti. ()

Malinin prípad (2019) (S04E11)

Komplikovanost případu a vůbec realizace zločinu by sama o sobě byly zajímavé. To by jej ovšem nesměli řešit specialisté. Psychologická hra Laviho dovedla cynické pachatele k zoufalým činům. Protože na tak vychytralé zločince je třeba fištróna. ()

Môj dom, môj hrad (2019) (S04E12)

Děj celého dílu postupně směřoval k bídnému konci, korunovaným scénou jako z příběhu od Rosamunde Pilcher. Ony už vyšetřování a výslechy Laviho, Barta Simpsona a Pana "hodného obličeje", je bezděky vtipné. Ale nutno podotknout, že seriál jsem začal sledovat díky kvalitě Principu slasti na ČT. ()

Tri ženy (2019) (S04E14)

Případ v rodinném mnohoúhelníku ruského boháče mi byl vzdálen, jako Moskva od Prahy. Pointa sice byla celkem zajímavá, ale postavy mi byly vysoce nesympatické. Dva a půl. ()

Starý priateľ (2019) (S04E15)

Scénáristicky se seriál o dost vylepšil, ani tento případ nebyl směšný. Ocenil bych ale střídání vícero prostředí, ohledně lokací působí chudě. Navíc tým vyšetřovatelů také. Ohledně případu ale celkem milé překvapení, byť v dost komorním provedení. ()

Lucy (2019) (S04E16)

Lucy sice byla pořádná husička, ale smrt si prý nezasloužila. Panny versus těhule, moudré stáří versus bláznivé internetové mládí, až moc Dejdara, který má k šéfovi mordparty opavdu daleko. Zato ví všechno, i kdo rozhodně pachatel není, byť se dotyčný přiznal. Trochu slabší díl. ()

Nastavený čas (2019) (S04E17)

Díl z prostředí teplých kopaček mě opravdu nebavil. Opět tři možní podezřelí, to se to vyšetřuje. Pobavila mě jen hláška, že fotbal je jen pro opravdu tvrdé chlapy. Hahaha. Pepa je hrozný šéf a už i Lavi mu zdrhá. ()