Pod oknom psychoterapeutického centra je nájdená mŕtvola mladučkej Sandry Nolovej. Prvou úlohou Špecialistov je zistiť, či Sandra spáchala samovraždu, alebo bola zavraždená. Pátranie medzi klientmi psychoterapeutického centra čoskoro odhalí, že sa o samovraždu nejednalo. Špecialisti sú veľmi prekvapení, keď je vyšetrovanie prípadu zastavené. Strouhal sa dožaduje vysvetlenia u krajského policajného riaditeľa, ale je mu doporučené, aby sa príliš nevypytoval, pretože ide o politický záujem. Strouhal nechápe, ako by mohla smrť mladého dievčaťa ovplyvniť politiku, a jeho podozrenie, že sa niekto snaží chrániť vraha, sa čoskoro potvrdí. (TV Markíza)

honajz

Tak už vidím, jak místo, aby na něho poslal gorily, jezdí za policajty sám ministr. Který jde do úřadu ne v obleku, ale ve free stylovém oblečení. Plusem pro mne jsou exteriéry branického nádraží (i když fakt nevím, kde by u pokladen mohl kdokoliv sehnat na otočku čtyři plechovky piva) a že se tu objeví Khek Kubařová - naposled v tomto seriálu a evidentně těhotná. Ty tři trapné střihy ve scéně v kavárně, kdy vstává a Zadražil jí dává kabát, byly fakt zbytečné, když ve scéně v parku je jí vidět bříško. Škoda, že linie Lenka - Čermák tímto byla utnuta, docela by mne těšilo, kdyby se nějak vyvinula třeba ve svatbu. Jinak než o kriminální případ jde o takovou politickou agitku, částečně na podporu utlačovaných homosexuálů a více proti zneužívačům politické moci (bez nějakého bližšího určení, jen povrchně kydnuto do placu á la Blesk). ()

rakovnik

Veronika Kubařová v té šedi dokáže potěšit i malou rolí. Na rozdíl od bývalého ministra, který vyhrožuje "elitním detektivům". Věta majora, že potřebuje vědět, kdy ten pták přesně umřel, vystihuje pokračující bídu seriálu. ()

mira007

Pád pacientky z okna psychocentra. Podprůměrný díl, kde mne iritoval zhmotněný společenský pocit, jak je komplet všechno koupené , zkorumpované a zlobované na příkladu ministra vnitra, který nechtěl, aby se vyšetřovalo kolem jeho dcery, Ne že bych si myslel, že žijeme v ráji, ale aby ministr osobně objížděl kriminalisty, sledoval je a pak jim osobně vyhrožoval mi přišlo až moc přestřelené. Jak se to dělá v reálu nám ukáže asi až Babíš až bude jednou nohou v lochu. ()