Autodopravca Staněk je zavraždený a kamión s nákladom ukradnutý. Pátranie zavedie Špecialistov do kultúrne a jazykovo komplikovaného prostredia vietnamskej komunity. Sú motívom vraždy rasové predsudky, alebo pašovanie cigariet z Ukrajiny? (TV Markíza)

honajz

Docela slušný díl díky vhledu do vietnamské komunity, žel opět v tom tendenčním vidění pašování (chyběly jen drogy). Jinak je to takové Romeo a Julie, dokonce i na bratrance dojde, a jak je u Specialistů skoro vždy zvykem, pachatel důležitý důkaz odhodí jen tak ledabyle, aby se hned našel v koši. A policie tady nakonec ani nic nevypátrá! Nejpitomější scéna - Cibulková s kamioňáky, kteří chtějí lynčovat v noci Vietnamce. ()

rakovnik

Jeden z pohádkových dílů o tom, kterak se zamilovananý pár z nesvářených království musí potýkat s intrikami, neporozuměním a ústrky z obou stran. Nejvtipnější je Vilma Cibulková v čele blondýnů proti tmavým, kteří ji kdysi způsobili trauma. Ale nic není černobílé a nakonec zvítězí pravda, zákon, pochopení a láska. ()

mira007

Letos v kině mne nejvíc pobavil film Miss Hanoi a takže i proto tenhle díl Specialistů mi přišel jako jeho malý derivát díky zločinu s vietnamskou komunitou, nebo Ha Than Špetlíkovou. Asi nejlepší díl třetí řady s nadprůměrným obsazením ( dokonce Cibulková a skvělý Kozub ) a hlavně po dlohé době pachatele vypátrali aniž by se jim musel sám dobrovolně přiznat. ()

sorrow

Tohle nebyla jen kriminálka, ale současně i populárně naučný pořad o vztazích mezi etniky. Vše dopadlo správně, jeden rasista (bratr) mrtev, druhý rasista (matka) vyléčena ze svých ošklivých předsudků vůči vietnamské komunitě, lásce hlavních hrdinů už nebude nic stát v cestě a všichni žili šťastně až do smrti, zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ten Štěpán Kozub nemůže hrát s takovým obličejem nic jiného než vrahy a záporné postavy, viz Případy 1. oddělení, Zahradnictví, Bůh s námi…), o favoritovi na vraha nebylo od samého začátku pochyb. Zuzanka Májová opět osvědčila svoji bystrost, nejprve se jde jen tak mimochodem porozhlédnout po podniku a narazí na černé kolo (nic jiného v té garáži zajímavé nebylo, jen to kolo), pak už jen stačí, aby u výslechu slyšela, že pachatel přijel na místo činu na kole a bylo jí naprosto jasné, že se musí jednat jen o to kolo z garáže a o žádné jiné, opět na to kápla, klobouk dolů. S tím překladatelem, to byl zase pěkný úlet, vyšetřovací čtyřka si z celé Prahy vybere překladatele, který je zrovna úplně náhodou zločineckým mozkem, to byl zase povedený vtip, jak je ta Praha maličká. ()