Šibenice

Vrah začíná vraždit ve stylu hry na šibenici. Každých 24 hodin přesně v jedenáct večer zabije člověka. Na zdeformovaných oběšených mrtvolách zanechává vyrytá písmena. Případu se ujímají dva detektivové, jejichž čísla odznaků vrah zanechal vyrytá na jednom z míst činu. V případu figuruje i mladá novinářka, která chce čtneářům zprostředkovat policejní práci. Vybrala si ale příliš závažný případ. Archer, který už má být v důchodu přistihne novinářku v kanceláři kolegy Ruineyho, jak si prohlíží složku o smrti Ruineyho ženy. Vypadá to, že byla první obětí rituálního vraha, po kterém právě trojice pátrá. Vrah se ale na rok odmlčel, zřejmě byl tedy ve vězení za jinou trestnou činnost. Novinářka je vrahem přepadena a odvlečena neznámo kam. Archer na místě najde talisman, který viděl už před rokem, když do jeho auta vrazila dodávka. Řidič ho měl tehdy zavěšené na zpětném zrcátku... (TV Prima)

Shanen29

Hm,ani Al Pacino nevytáhl tento film alespon na průměr,možná si špatně přečetl scénář .Mám problém pochopit,proč šel do kin. ()

Shitonit

Napětí se drží na hranici snesitelnosti, jakoby se v tom zas toho tolik neděje, ale výbornej Al Pacino, kterýmu stačí mrknout tím svým kukučem, a jsem spokojenej jak medvídek Kaola uprostřed kyblíku s Azuritem. ..co to je za blbost.. no Šibenice každopádně blbost není, trochu mi to připomínalo Seven, a klíďo si to lousknu brzy znovu. ()

Mamlas

Docela nudné, monotónní. Asi i proto, že když je někdo velmi starý, má jít do důchodu a chytat ryby. Konec byl blbé klišé. ()

0verseer

Zle napísané a zahrané klišé. Al asi už z princípu v týchto dňoch kývne na všetko len preto, aby si privyrobil k hereckému dôchodu nejaký ten dolár k dobru. Ako inak sa dá vysvetliť to, že si v 77. rokov strihne hlavnú úlohu policajta? A ešte k tomu v tak nenápaditom filme ako tento. To už sa vážne nenájde nikto, kto by mu ponúkol nejakú charakterovú a veku prisluchajúcu rolu? ()

johnsnow

Hold tak niekedy sa fakt divím, že režisér do takéhoto nič extra filmu narve toľko známych ksichtov. Avšak jak pacino, tak Urban nemajú čo hrať, tajomno okolo vraha je celkom fajn ale odhalenie je tak mdlé, že to je na smiech. Pozrieť sa to dá ale na Pacina dosť žblunt. ()

DonBraso

Už z traileru bylo jasný,že tohle určitě nebude do morku kostí propracovaná kriminálka,ale náměť táhnul a Al Pacino jakbysmet.Vůbec nevadí,že příběh je tuctový,protože popravdě už se o seriových vrazích moc netočí a ten kdo viděl filmy jako Vraždy podle Jidáše či i Sedm,tak v kostce může čekat i zde vyšetřovací část na podobném principu.Bohužel samozřejmě zde chybí režisér a lepší scénář,který by dokázal odpověď i na pár lapsů.Tím hlavním je,že detektivové absolutně kašlou na to hlavní,čím film vlastně je a to hrou.Proč za celou dobu neřeší hádánku?Sice v jedné scéně je řečeno,že to vlastně není o logice,ale mně to přijde lechce laciné.Jako fanda Al Pacina už vím,že pětihvězdičkový film už s ním asi neuvidím,přesto detektivní role mu v těch letech svědčí nejvíc.Horší už je to s Karl Urbanem,který mně tam nesednul vůbec,ale po půlce filmu už jsem zvyknul.Postava novinářky je absolutně zbytečná a jen vadí,kdy se dialogy stáčí do ztracena a vázne tempo.Pravda je,že díky námětu,že za každých 24 hodin padne mrtvola to má po půlce filmu slušný náboj a detektivové mění svoje pozice jak na běžicím pásu.Bohužel opět na úkor logiky,kdy si film hraje na naprostou náhodu ve všem.Je to hrozně účelové a tím nejvíc je jasná scéna v mauzoleu,kdy z jedna postav řekne sbohem a opět je na zdi hra oběšenec.Jak mohl někdo z postav vědět,že dorazí zrovna ke schodům?Moc náhod film neskutečně shazuje,protože jinak ten film není určitě tak hrozně špatný.Akční scény jsou vycucané z prstu,ale aspoň tu jsou.Nenudil jsem se,jen tomu chybělo srdíčko a psát,že tohle už jsem viděl,je blbost. ()

Aniki

Plytká, nerealistická sračka na úrovni "dedektívek" z konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Opravdu velmi nepovedený snímek bez špetky napětí a originality, který nemá v novém tisíciletí co pohledávat. Takové typické béčko pro hloupoučké jedince. ()

hony23

Pačínův Alík už spoustu let nezavadil o dobrý film, ale toto zase tak hrozné není. Scénář s masovým vrahem hrající hru s šibenicí sice není nijak originální a nevyvaroval se několika nelogičností, ale děj svižně plyne, herci si své také odehráli a o nějaké to napětí také nebylo nouze. Prostě taková slušná televizní kriminálka. ()

LencaN

Kdyby byl scénář trochu líp promyšlený, tak by to mohla být luxusní kriminálka. Jenže jsem byla zklamaná. Především mě zarazil Al Pacino, jak byl kamenný. Nevím, jestli už prostě není unavený. Ale bylo tady hrozně moc věcí, co mě iritovaly, tolik nesmyslů, jako že tam, kde by měl být tým několika lidí, tam jde jen polda s novinářkou, několikrát vrah uniká a když už se něco objeví, tak to vyzní leda tak trapně a legračně. Ne že by to byl prvotřídní filmový sériový vrah, do toho má hodně daleko. Navíc tu je každou chvíli náznak na něco, co stejně není pak ani vysvětleno a samý závěr tomu nasadil korunu. Jsem myslela, že mi asi stouply vlasy na hlavě zděšením, co to tam vytvořili za matlaninu. ()

Saxos

Přece to tak hrozný nebylo. Hodnocení však nestoupá do zázračných výšin. Obyčejná průměrná krimi, která samozřejmě nedosahuje kvalit vždy zmiňované 7. Námět byl celkem dobrý, i když hodně předvídatelný, ale najde se dost nelogičností. Částečné napětí a i spád. Novinářka tam musela být také, aby se situace v závěru vyhrotila. Koho jiného už zavěsit nebylo. Hudba se hodila. Závěr trochu divný. ()

brasek

Vo svojej skrytej podstate duše tohto snímku sa skrýva a škoda, že ostane navždy skrytá pred divákom mysterióznosť. Príbeh sa zameriava výlučne na akciu (chýba poriadne vyšetrovanie, zvraty a prekvapivé momenty), žiaľ akcia a dejová línia príbehu nie je dostatočne kvalitná. ()

veverysiak

Dosť veľká hlúposť na to, aby v nej participoval starý Al, okrem toho, že je to hlúpe, je to aj nezáživné, mľandravé, frigidné a celkovo nedorobené, takže 25%. ()

Lilith03

Úžasný Al Pacino, skvělý Karl Urban a půvabná Brittany Snow. To je kombinace! Plně souhlasím s tím, že film mohl být o dost lepší, ale zápletka je vskutku povedená, propracovaná, originální a napínavá. Tohle krimi je zkrátka nabité vším co dobré krimi potřebuje. Hodnocení zde je opět podhodnocené, je to škoda, určitě se nebojte dát filmu šanci. ()

nudlis

Takový béčkový Sedm. A nepomoh tomu ani Al Pacino, ani Karlík (jako obvykle děsně zachmuřenej a drsnej), ba ani Sněhová Brittany. Je na tom vidět ta úporná snaha se Seven alespoň přiblížit. No, nezadařilo se, no. Bodejť by jo, když to celý kočíruje céčkovej neumětel. ()

stripterka

V tomhle se samozřejmě verbal těžce plete (omlouvám se!) a charizma Al Pacina už jde nekompromisně do ... (záporných hodnot). Jeho rádobyalfasamectví 80letýho dědka je trapné, ještě víc než jeho detektivní chytrolínství (které mu samozřejmě vložil do otvoru scénarista). Trapárna. ()

CheeseFigure

Unudený Al Pacino, nahnevaný Karl Urban a novinárka, ktorá je občas múdrejšia ako detektívi s dlhodobými skúsenosťami pátrajú po hyper-geniálnom vrahovi, ktorý má svoju morbídnu hru dokonale premyslenú. Al Pacino je tiež super-génius, lebo mu naozaj stačí málo, aby vedel, kam sa má vybrať. Ani Sherlock by sa na neho nechytal. Dej by sa aj dal, ale je zbytočne chaoticky podaný. I tak by sa tento film dal brať ako celkom fajn oddychovka. Bohužiaľ tu máme rozuzlenie, aké na podobných ,,lacných" kriminálkach neznášam. Nič k nemu nevedie, scenáristi si cucajú z prsta, motivácia vraha začne existovať až v posledných minútach filmu. Kvôli tomuto uberám jednu hviezdu. A posledný pár minút boli vyložene trápnych a na smiech. A skoro som kvôli nim ubral ďalšiu hviezdu. Hangman je celkom priemerná lacná kriminálka, ktorá napriek obsadeniu pôsobí televízne. Dala by sa, keby rozuzlenie nebolo enormne stupídne a vycucané zo vzduchu. ()