Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

pierre9

Úchvatne natočené, so skvelými trikmi a všetkým, čo k tomu patrí. Ale napriek tomu o niečo horšie ako Spoločenstvo prsteňa. Navyše príbeh ma tentokrát nejako nedostal. Nič v zlom, ale za temer 4 hodiny môjho života to podľa mňa nestálo... 3,5* ()

Coald

Ani nevím, co tomuhle filmu chybí, ale na plné hodnocení to není. Slabší než jednička, ale stále úžasnej film! V tomto filmu se konečně setkáváme s rozdvojenou postavou Gluma a musím říct, že téhle postavě nic nechybí. Dokonce jsem se i zasmál při konečný bitvě při Gimliho hláškách. ()

kacer4

Sám o sebe je to dobrý film, len neponúka toľko toho ako jeho predchádzajúca a nasledujúai časť a preto je v porovnaní s nimi najslabší. Najlepší bol Glum, ktorého milujem a zároveň nenávidím. ()

CAR0DEJ

"It is an army bred for a single purpose: to destroy the world of men." "What does your heart tell you ?" "That Frodo´s alive. Yes. Yes, he´s alive" ()

SMilan

Jediný videný diel celej série. Neprinútil ma k tomu, aby som si pozrel, čo bolo pred ani po. Hviezdu dávam za to, že ma oslobodil od všetkého ostatného, čo s Pánom prsteňov a hobitmi súvisí. Ďakujem. ()

Vostok

potom co jsem shledl hobita a pak draka šmaka tak musím zvíšit hodnocení zde protože tahle serie je přiběhově skvělá akce vyvažená a neni to tak přesračkovaný efektama ale fkt se tam něco vypráví ne jak v tom novem hobitovi to je docela seno příběhově takže proto mením ze 4 na 5* a dodávám že doporučuji tuto serii i film samotný avšak jeho mladší bratříčci už za moc nestojí :-p nelibí se mi to ale tohle puvodní je super ()

Honzad007

Druhá kapitolu příběhu v mnohém oproti své předchůdkyni pokulhává, pravděpodobně kvalitou příběhu, jenž je zde méně napěchovanější a silnější. Zároveň ale přináší stejný skvost, s jakým se Jackson o jedenáct let později vytáhl u druhého pokračování Hobita (který navíc toho prvního opravdu rázně překonal). Zatímco v první díle se totiž svět, jenž je divákovi představován, pohybuje a ztrácí společně s Frodem a později celým Společenstvem, ve druhém vlivem roztrhanosti celé výpravy vyplývá na povrch ta největší Jacksonova kvalita, v rámci které na světě nemá konkurenci - otevírá tím totiž svět, který existuje na pozadí svého příběhu, svět který může i bez našich hrdinů existovat, svět který plyne svým časem i prostorem a jako by jen opisoval opravdu existující skutečnost. Ať jsou hrdinové od sebe vzdálení třeba i stovky nebo tisíce mil, stále věříme, že bojují za jeden stejný osud a cíl, a přitom nás stále nepřestane překvapovat, jak krásně je barvitý, pestrý a v mnohem přitom odlišný. A mimochodem, byť je to zásluha zejména J.R.R.R. Tolkiena, Gandalfův návrat je snad nejpovedenější comeback v historii kinematografie. ()

LeePriest

Pokud ve Dvou věžích existují trošku méně záživné chvilky, vše je více než dostatečně vykompenzováno závěrečnou bitvou o Helmův žleb a Gloomem, kterému bych dal Oscara. Takže i když jsem narozdíl od Společenstva prstenu nehleděl přikovaně s otevřenou pusou celých 170 minut, při finálním boji proti Sarumanovým Skurut-hai mi spadla čelist o to více. ()

metztlimoon

Celý film môžem premeškať, keď to beží v telke... ale VŽDY si vyčíhnem tú scénu, kde na konci Gandalf zjazdí ten strmák na koníkovi a za ním banda Eómerovcov s ranným slnčiskom v chrbtoch... zimomriavky porád päť minút. Zakaždým. A to je teda umenie spraviť takú silnú scénu, čo má také účinky každý jeden raz. No a zvyšok filmu, jasné, super. Druhé diely už pravidelne bývajú slabšie ako prvé a menej dramatické ako posledné. Ale nesmú chýbať :P ()

Merenre

Celou sérii považuji za nezdar, jak už to kdosi podotkl, je to jen pro prachy natočená, citově vyderačská hogo fogo hitovka, která si hraje na vážný epos. Jestliže jednička ještě měla cosi do sebe, další dva díly to totálně potopily. Absolutně bez atmosféry, emočně labilní hobiti mi byli po celou dobu, stejně jako ostatní postavy, úplně u prdele. Nemělo to žádné kouzlo nic jiného do sebe než prachama a trikama zvonící pohyblivé obrázky. Tři dávám jenom pro to, že na svou dobu to bylo v kině opravdu něco a mě jako mladého cýpka to tehdy docela nadchlo. Nevěřil bych, že to někdy o něčem řeknu, ale tohle by si zasloužil remake, který půjde jiným směrem. Ale toho se nedočkám. ()

Dvorka96

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Mistrné provedení kostýmů, masek a kulis. 2. důvod: Velká bitva mezi lidmi a skřety v Helmově žlebu. 3. důvod: Ian McKellen jako čaroděj Gandalf Bílý. 4. důvod: Exteriéry na Novém Zélandu, ze kterých se člověku zatajuje dech. 5. důvod: Opravdu vinikajíci soundtrack k filmu. ()

Dekovnik

Středozem tonoucí v chaosu. Spojenectví dvou věží. Poslední pochod entů. Padlá zastava rohanských a prsten nejblíže Mordoru za poslední věk. ()

Blejzr

LOTR je dle mého názoru ten nejlepší film co byl kdy natočen.. Celá trilogie má tak neuvěřitelnou úroveň, že se tomu nechce ani věřit.. Málo který film ve mě zanechal takový pocit jako tento.. Neskutečně sympatické postavy, které si oblíbí každý (Tebe ne SAME!) a naprosto úžasný příběh, prostředí, bytosti, jazyk.. proste genialita! Viděl jsem film nejméně 5x, 3x director cuts a furt to není dost.. Do Středozemě se rád vracím každý rok a stejně to nikdy neomrzí! Jedno z nejlepších scifi/fantasy/dobrodružných filmů co jsem kdy viděl, pro mě osobně jednoznačný TOP v celé škále filmů na ČSFD.. Ian Mckellen v roli Gandalfa naprosto famozni! Vtípky mezi Legolasem a Gimlym také bez chybičky.. Film plný akce (Bitva o Helmův Žleb nebo Minas Thirit), plný vtipu (Hobiti Smíšek s Pipinem) a ten nejmocnější čaroděj všech dob - GANDALF BÍLÝ! Best movie ever! ()

easer07

Výrazně lepší, než první díl, cvižnější, akčnejší, emocionálnější, prostě větší úlet. Jednu chvíli jsem dokonce uvažoval o TOP 10. Moc se těším na třetí díl :) ()

PatrikP4

Lepší než jednička ale bodově jsem na tom stejně takže je to úplně jedno. Líbí se mi zpracování bitvy o Žleb, útok vrků a další. Naštěstí jsem se nemusel tak často dívat na Wooda, když už jsou rozdělení. ()

Drobek7

Nejspíše můj nejoblíbenější film vůbec. Bitva o Helmův žleb je výborně natočená a jako vždy zde nechybí výborná atmosféra a skvělé herecké výkony. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)