Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

JamesConnorG

Dojmy -  O malinko slabší než první díl, ale pořád to funguje. Postavy jsou stále sympatické, především Smíšek a Pipin, které jsem si hodně díky tomuhle díle oblíbil, Sam je stále ten starostlivej a úžasnej hobit a tak dále. Děj je skvělý, ale na první díl to nemá. Hudba, akce, vizual a prostředí, prostě WOW, nemám slov. začínám si uvědomovat, že tuhle trilogii vážně miluji. Celkové Hodnocení - 95% ()

FOCKE_WULF

Proroctví nedojde naplnění, dokud nebude meč Lego - pišťour znovu zkut! Nad chaloupkou z mechu a kapradí se už sedmým týdnem vznášel démon zácpy. Na okraji planiny stál elph a na zápěstí se mu pohupovala buzertaška. ()

Urukhaj98

Po geniálním Společenstvu prstenu přicházejí neméně geniální Dvě věže. Hrdinové jsou rozděleni a děj se tak dělí na několik příběhových linií, přičemž právě dobrodružství v koňáckém království Rohan bude navždy patřit k tomu nejepičtějšímu a nejosudovějšímu fantasy, které kdy vzniklo a mělo možnost zazářit na stříbrném plátně. Ani Návrat krále, co do měřítka ještě velkolepější, mě nestrhnul tolik jako bitva o Helmův Žleb. A z posledního pochodu Entů mám husinu při každé repríze. 10/10 ()

Keramos

6/5⭐️- Snaha popsat toto mistrovské dílo je zdrcující. Žádné slovo by nevyjádřilo, co to vlastně je! Dokonale vyprávěné, interpretované a vyjádřené… ()

FeriusParfax

U filmů Pán prstenů učůrávám. Když se na to díváte v prodloužené verzi, v originále, v super kvalitě a ještě s perfektní společností a jídlem, tak si nemůžete nic víc přát. Z hudby se vám chce skoro až břečet, jak je úžasná. A protože tohle platí pro všechny 3 díly stejně, tak to nakopíruju do všech 3 recenzí. ()

mardun

"Pán prstenů: Dvě věže" (v anglickém originále "The Lord of the Rings: The Two Towers") je druhý díl epické filmové trilogie "Pán prstenů", režírovaný Peterem Jacksonem. Film byl uveden v roce 2002 a je založen na stejnojmenném druhém dílu románové trilogie J.R.R. Tolkiena.  Děj filmu pokračuje tam, kde první díl, "Společenstvo prstenu", skončil. Společenstvo prstenu se rozpadlo, a Frodo Pytlík spolu s jeho věrným přítelem Samvědem se vydávají sami na Mordor, aby zničili Zničující Prsten. Mezitím Aragorn, Legolas a Gimli sledují skupinu Uruk-hai, kteří unesli Merryho a Pipina. Příběh se dále zaměřuje na království Rohan, které čelí rostoucí hrozbě od Sarumana, spojence temného vládce Saurona. Jedním z nejvýraznějších prvků "Dvě věže" je bitva u Helmova žlebu, jedna z nejambicióznějších a nejpamátnějších bitev ve filmové historii. Tento epický střet ukazuje hrdinství a odvahu obyčejných lidí proti zdánlivě nepřemožitelným silám temnoty. Vizuální efekty filmu, včetně počítačem generované postavy Golluma, byly v době svého uvedení průkopnické a obdivované jak pro svou technickou bravuru, tak pro schopnost emotivně zapojit diváky. Andy Serkis, který poskytl pohyb a hlas pro Golluma, byl široce chválen za svůj výkon. "Pán prstenů: Dvě věže" stejně jako jeho předchůdce získal kritické uznání a komerční úspěch, a zvýšil celková očekávání pro závěrečný díl trilogie. Film pokračuje v rozvíjení komplexního světa Středozemě a hlubokých charakterových ark a zároveň nabízí ohromující akční scény a momenty plné napětí. Celkově "Dvě věže" představují vynikající spojení epického příběhu, vizuálního umění a emocionální hloubky, což je charakteristické pro celou trilogii "Pán prstenů". ()

chlebos

Film, který si vynutí pozornost. Jistě, že tam není všechno úplně povedené, ale ruku na srdce kolik je na světě filmů, které člověka dokážou přenést do jiného světa - moc jich není, ale pán prstenů mezi ně rozhodně patří. ()

Titus

Nejsem schopen objektivně hodnotit. To samé platí i pro Dvě věže a pro Návrat krále. Pokud bych se ztotožnil s některým z vás, dal bych za pravdu ROBu ROYovi. ()

VerteX

Ach jo... Tak jste mě přinutili, utrousim komentář i u Dvou věží. Uvodem musím říct, že to bylo zatím největší filmové zklamání, kterému jsem byl přítomen. Poté, co jsem se namlsal Společenstvem prstenu jsem se těšil na Dvě věže jako malej Jarda. Začátek se ještě odvíjel docela slušně, souboj s Balrogem byl moc pěkně zpracován, průchod Mrtvými močály taky ušel. Pak se začaly objevovat momenty, kdy jsem si říkal, že něco není v pořádku. Aragornovo podivné stopování, o něco později události ve Zlaté síni Edorasu - jako Tolkienův odchovanec mě docela bolelo se na tu nechutnou hollywoodskou komerci dívat. Stromovous se povedl... ale že odmítl jít do války a bylo to zaonačené vyvražďováním stromů, kterého si úplnou náhodou předchozích pár týdnů nevšiml, hmm, dost špatný. A tak dále, a tak dále, vrcholilo to asi milostným trojúhelníkem Aragorn-Arwen-Eowyn. Na druhou stranu, nemůžu Dvě věže odsoudit celé. Bitva v Helmově žlebu, Glumova rozdvojená osobnost, entové jako takoví, to všechno mělo svoje kouzlo. Bohužel stejně jako příběh šly ve druhém díle dolů i herecké výkony. Hvězdičku dávám ještě hudbě Howarda Shora, ale jinak ruce pryč. ()

Fido

Hodnotím prodlouženou verzi, schopnost propojit tři a více dějových linií, výpravu, hudbu, kameru, samozřejmě režii a scénář. Nelze srovnávat jednotlivé díly mezi sebou, každý je svébytný a zároveň tvoří celek. Navíc tomuto dílu dominuje postava Gluma a je skvělá, jak způsobem animace, tak psychologií postavy a souhrou s Frodem a Samem. ()

Toochman

Ve druhé části kvalita neupadá, děj nabírá na obrátkách (snad až na poněkud vláčné scény z Fangornu), bojové scény jsou svižné nikoli dlouhé (Legolase jedoucího ze schodů na štítu si mohl Jackson odpustit). ()

Eru

Druhý díl začíná přesně tam, kde skončil první, bez vysvětlování, ve stejném duchu jako jednička. A opět nemohu nic namítat vzhledem ke knize, až na pasáž s Faramirem – ta je naprosto neodpustitelná (Faramir byl ve skutečnosti Zákonně dobrá postava). A bitva v Helmově žlebu má lepší závěr až v rozšířené verzi. Právě tyto nesrovnalosti tento díl dost sráží. Dvě věže jsou vlastně jakýmsi přemostěním 1. a 3. dílu, o kterém si P. Jackson myslel že stačí dobré ohlasy a pak stačí i něco zanedbat. Poznal, že se zmýlil a do posledního dílu si vzal toto ponaučení, naštěstí, k srdci. Obyčejná verze – 90%, rozšířená verze – 92% ()

Sosak

Vcelku povedený pokračování slušně započaté trilogie. Zvlášť ty bitvy dostaly větší prostor a to je jedině dobře. Taky se sluší pochválit Enty, kteří se tvůrcům opravdu povedli. Jinak platí to samé, co u jedničky. ()

diodoros

Dej je oproti jednotke rozdrobenejší, celý film je natočený na preskačku medzi jednotlivými líniami (čo môže vyznieť trochu otravne), voči knihe je z celej trilógie najnepresnejší a pôvodný príbeh si upravuje najviac, ale stále je to skvelý film a výborné pokračovanie. Hudba Howarda Shora prináša nové nádherné melódie (najmä emotívne rohanské husle), dej sa výrazne posunie ďalej a hoci sa s knihou zahráva, je stále zaujímavý a pútavý. Herecké výkony zostávajú na vysokej úrovni, kostýmy a kulisy sú kvalitné a správne fantasy "špinavé". Druhý diel trilógie sa určite nemá za čo hanbiť a obliehanie v druhej polovici filmu je jednak predohrou veľkolepého tretieho dielu a jednak je ukončené jednou z najepickejších scén z celej série. ()

kubal18

Podruhé ožívá magický Tolkienův svět tentokrát výrazně temnější než Společenstvo. Strhující akce nabité dramatičností, která na některých místech balancuje na hranici únosnosti. ()

Bobšule

Největší důvod nevděčnosti druhého dílu tkví v tom, že musí paralelně zachytit jak bitvu o Helmův žleb, tak putování Froda se Samem a Glumem. V případě knihy člověk připřeskoku z jedné dějové linie do druhé ve chvíli nejasnosti prostě přelistuje a má. V případě filmu nepřelistuje. Buď si pamatuje, nebo má smůlu. Patří k bontonu pět ódy na famózní výkon Andyho Serkise, coby Gluma. Neumím to posoudit. Co ve mě ale zanechalo hluboký dojem, to byl příchod "SS elven divison" do pevnosti pod vedením Haldira podmalovaná neobyčejně působivě upraveným hudebním elfím motivem. Jisté odlehčení mi pak zcela neplánovaně připravili tvůrci při pohledu do úkrytu v jeskyních, kterážto chvíle jakoby si z oka vypadla s úkrytem kmene Asinibonců ve Vinetuovi rudém gentlemanovi, odtud byl už jen krok k oblíbené jedovatě míněné citaci "Co šeptají tvá ústa? - Vinetou, Vinetou!" a celá atmosféra Helmova žlebu byla v tu chvíli pro mne na několik minut v háji a já se při prvním sledování v kině tiše dusila smíchy. (Už mě to od té doby přešlo.) elmi pěkná scéna je pak příchod Gandalfa bílého. Pokleknuvší zástupci prastarých ras a pochybující člověk, který jediný zůstal stát, mi přišlo jako velice přesné vystižení povahy a moudrosti jednotlivých ras. ()

waska

Stejně geniální pokráčovaní geniálního Fellowshipu. Bitva jako ta u Helmova Žlebu už tu dlouho nebyla, díky ti bože ( Petere Jacskone ) za to, jak si to natočil."..........jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže......." ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)